Maks ar koda slēdzeni: kur glabāt naudu?

Personīgās finanses

Kur glabāt naudu?

Jeļena Rozentāle

3 min.

Jautājums, kur glabāt naudu, ir ne mazāk svarīgs kā jautājums, kā naudu nopelnīt.  Protams, šāds jautājums nerodas cilvēkiem, kas pārtiek no algas līdz algai, bet tiem, kuriem izdodas kādu daļu nopelnītās naudas atlikt, veidojot uzkrājumus. Parasti, lai naudu negribētos tērēt, to jānoliek tur, kur neredzi ikdienā vai kur ir grūtības to izņemt.

Piemērotākās vietas, kur glabāt naudu

Vietas, kur ir iespējams glabāt naudu, nemaz nav tik daudz. Izskatīsim izvēlētākās un piemērotākās vietas.

Naudas glabāšana mājās

Jūs variet glabāt naudu jebkur: standarta cūciņas krājkasītē, aiz skaistākās gleznas, mīļākā grāmatā, zem gultas matrača, burkās ar putraimiem u.tml. Tomēr šajā gadījumā drošāk ir iegādāties vismaz seifu.

Lielāka daļa cilvēku joprojām izvēlas glabāt naudu mājās un no vienas puses tas ir pareizi, jo nauda vienmēr ir pa rokai, kā arī bankas problēmas Jūs neskars. Visi atceramies situāciju ar Latvijas krājbankas sabrukumu 2011. gadā, kas noveda pie tā, ka savu naudu nevarēja saņemt visi uzreiz – vajadzēja gaidīt. 

Taču naudas glabāšanai mājās ir arī ievērojami trūkumi: zagļi var atrast Jūsu slēptuvi, turklāt arī Jums pašam būs lielāks vilinājums šo naudu iztērēt, jo tā ir pieejama jebkurā brīdī.

Sieviete liek naudu seifā: tas ir lielisks veids, kur glabāt naudu mājās

Glabāšana bankas kontā

Ņemot vērā, ka mūsdienās lielāka daļa cilvēku saņem algu bankas kontā, ir ērtāk to arī glabāt bankā. Protams, noteikti jāizvaras atstāt iekrājumus tai pašā kontā, ko izmantojiet ikdienā, jo tā Jūs šo naudu noteikti iztērēsiet. 

Izveidojiet vēl vienu papildu bankas kontu iekrājumu veidošanai. Variet pat izvēlēties kontu izveidot pavisam citā bankā. Noteikti piesakoties kredītlīnijai, ērtāk šo naudu būtu turēt atsevišķā kontā.

Priekšrocības tādai naudas glabāšanai ir daudz: 

  • tas ir ērti, jo variet veikt bezskaidras naudas iemaksas; 
  • šajā kontā variet saņemt automātiskās iemaksas;
  • variet izņemt naudu jebkurā laikā.

Pie trūkumiem jāpiemin, ka banka var bankrotēt un jāuzmanās no krāpniekiem internetā. Turklāt, ja būs nepieciešama skaidra nauda, vajadzēs meklēt tuvāko bankomātu. 

Glabāšana bankas seifā

Noder ne vien naudas un zelta glabāšanai, bet arī kādiem dokumentiem, vērtspapīriem u.tml.  

Glabājot vērtīgas lietas, varēsiet būt pārliecināts par drošumu, kā arī konfidencialitāti. Protams, jāņem vērā, ka par seifu Jums būs jāmaksā visu to izmantošanas laiku, kā arī attālināti rīkoties ar seifa saturu nebūs iespējams.

Vietas, kur naudu glabāt un pelnīt

Tālredzīgāk ir glabāt naudu tā, lai tā vēl nestu peļņu.

Depozītnoguldījums

Ir vērts apdomāt iespēju uzglabāt naudu depozītā, ja Jums ir pieejama uzreiz liela naudas summa, jo papildināt depozītu nevarēs. 

Kā tas strādā? Jūs nododiet naudu glabāšanai bankai, pirms tam noslēdzot ar to līgumu, uz konkrētu laika periodu. Pēc termiņa beigām saņemsiet atpakaļ savu naudu ar nopelnītiem procentiem. 

Trūkums šādai naudas glabāšanai: nauda nebūs pieejama izņemšanai jebkurā brīdī, bet, piesakot izņemšanu bankā pirms termiņa, zaudēsiet visus nopelnītos procentus.

Rokā zelta stienis: zelts ir lielisks veids, kur glabāt naudu

Ieguldījumi zeltā

Visvecākais naudas uzglabāšanas veids, kas liecina par viņa stabilitāti. Šobrīd arvien biežāk izskan ieteikumi ieguldīt naudu zeltā, kas ilgtermiņā noteikti atpelnās, jo zelta metāla cena pieaug. 

Tādai naudas glabāšanai ir ievērojamas priekšrocības:

  • ilgtermiņā liela peļņa;
  • drošākais naudas uzglabāšanas veids;
  • pasargā no inflācijām. 

Būs jāsaskaras arī ar trūkumu vai drīzāk neērtību – jādomā, kur glabāt zeltu, jo bojāti stieņi, kas bija nepienācīgi uzglabāti, zaudē cenā. Šim mērķim var lieliski noderēt iepriekš minēts seifs bankā. 

Ieguldījumi nekustamajā īpašumā

Pārvaldot lielus naudas līdzekļus, ir vērts tos ieguldīt nekustamajā īpašumā – dzīvokļos, mājās, citās ēkās, zemē u.tml. 

Pelnīt ir iespējams izīrējot telpas dažādām vajadzībām – dzīvošanai vai ofisiem. Zemi var izīrēt rapšu audzēšanai utt. Sekojot līdzi tirgus vērtībai, ir iespējams vēlāk pārdot nekustāmo īpašumu ar lielāku vērtību nekā bija nopirkts. 

Lielākās priekšrocības:

  • izīrējot gūstiet stabilu ikmēneša peļņu;
  • Pārdodot īstajā laikā, atpelniet naudu ar uzviju. 

Trūkumi

  • Jāseko līdzi sava nekustāmā īpašuma stāvoklim. Nepieciešamības gadījumā būs jāiegulda nauda.
  • Jāseko līdzi nekustāmā īpašuma cenu svārstībām un jāmeklē pircējs. 

Izvēlāties Jums ērtāko un piemērotāko naudas glabāšanas veidu. Nenoliedzami – svarīgākais, lai būtu nauda, ko glabāt, pārējais – pakārtosies.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas