Uz zemes stāv stikla burciņa, kura ir pilna ar eiro monētām, no kurām aug stādiņš, kas simbolizē investīciju panākumus

Personīgās finanses

9 padomi efektīvai investēšanai

Jeļena Rozentāle

2 min.

Finanšu panākumi – ir tas, ko daudzi vēlētos savā dzīvē sasniegt, lai iegūtu finanšu neatkarību. Un investēšana ir viena no atslēgām, kas var palīdzēt sasniegt šo mērķi.  Tomēr investēšanas jomā ir jāorientējas, lai varētu realizēt izvirzītus plānus.

Comperia ir apvienojusi padomus, kas palīdzēs efektīvi investēt nākotnes finanšu panākumos. 

1. Definējiet mērķus un termiņus

Sāciet ar mērķa izvirzīšanu. Ko jūs vēlaties sasniegt investējot līdzekļus? Nopirkt mašīnu? Māju? Iespējams vēlaties realizēt savu biznesa ideju? Vai vienkārši vēlaties neuztraukties par naudas trūkumu un būt finansiāli drošs par rītdienu? Cik liels nebūtu jūsu mērķis, jums jāsaprot, cik īsā vai ilgā laikā spēsiet to sasniegt. Pamatojoties uz šis informācijas, izstrādājiet savu investēšanas plānu. 

2. Pārvaldiet savus izdevumus

Izveidojiet budžetu un sekojiet tam, lai zinātu, cik daudz naudas variet ieguldīt katru mēnesi. Tas palīdzēs izvairīties no liekiem izdevumiem un saglabāt vairāk naudas investēšanai.

3. Dažādojiet savu investēšanas portfeli

Svarīgākais investēšanas noteikums – neieguldīt naudu vienā vietā. Jūsu investēšanas portfelī jāvalda dažādībai – investējiet akcijās, nekustamajā īpašumā, P2P platformās utt. Jo bagātāks ir portfelis, jo mazāki ir investēšanas riski un lielāka peļņa. 

4. Veiciet investēšanas instrumentu pētījumu

Nepārprotami, lai efektīvi darbotos investīcijās, ir jāsaprot lietas būtība, līdz ar to vairāk izziniet un lasiet par finanšu instrumentiem. Piemēram, kādi apstākļi ietekmē investīciju cenu kāpumu un kritumu? Kādiem riskiem pakļauta katra no investīcijām un kā tās minimizēt? Jo vairāk jūs zināsiet un sapratīsiet, jo lielāka iespēja sasniegt augstus peļņas rādītājus.

Sieviete sēž pie galda, kas apkrāmēts ar grafikiem, un planšetē veic investēšanas instrumentu pētījumu

5.    Nebadieties riskēt un ieguldīt jaunos projektos

Jebkāda investīcija ir risks, tāpēc, ja esiet nolēmuši spert soļus šajā jomā, ir jāriskē. Nebaidieties ieguldīt naudu jaunos projektos vai investīciju instrumentos. Protams, pirms tam ir jāizpēta ieguldījumu tirgu un jāievāc visa nepieciešama informācija, kas var palīdzēt gūt labu peļņu. 

6.    Sekojiet līdzi investēšanas tirgum

Nenoliedzami, lai efektīvi investētu, rūpīgi jāseko līdzi izmaiņām tirgū. Pateicoties šīm zināšanām varēsiet prognozēt izmaiņas, kas palīdzēs pieņemt pamatotus lēmumus un gūt finanšu panākumus. 

7.    Nekrītiet panikā brīdī, ja sabrūk tirgus

Investīciju tirgus var būt neprognozējams, taču nedrīkst ļauties panikai un brīdī, kad tas sabrūk, mesties pārdot savas investīcijas. Izpētiet iemeslus un pieņemiet pamatotu lēmumu, balstoties uz situācijas analīzi. Turklāt dažkārt šī situācija rada papildu investēšanas iespējas par izdevīgām cenām. 

8.    Investējiet regulāri

Regulāras investīcijas ir viens no efektīvākajiem finanšu panākumu gūšanas veidiem. Izstrādājiet regulāru investīciju plānu un pieturieties pie tā. Tas palīdzēs gūt panākumus ilgtermiņā. 

9.    Neaizmirstiet par nodokļiem

Par jebkādu saņemto peļņu Latvijā ir jāmaksā nodokļi, tāpēc ņemiet to vērā, kad sāksiet gūt peļņu. Ņemot vērā, ka neviena investīciju platforma ar to nenodarbojas, jums personīgi par to būs jāparūpējas. 

Šie ir svarīgākie investēšanas soļi, kas var palīdzēt gūt ievērojamus finanšu panākumus jūsu izstrādāta investīciju plāna ietvaros. Ievērojiet šos padomus un uzlabojiet savu finanšu stāvokli.

INVESTĪCIJAS

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas