Vīrietim tukšas bikšu kabatas, jo nav naudas slikto finanšu ieradumu dēļ

Personīgās finanses

Slikti finanšu ieradumi

Jeļena Rozentāle

2 min.

Labu paradumu attīstīšana nav tik nozīmīga kā atbrīvošanās no sliktiem ieradumiem, īpaši finanšu jomā. Piemēram, tēriņi un izdevumi, ko neplānojam, ar laiku var novest līdz parādiem.  Comperia komanda domā, ka ir vērts pārskatīt savus finanšu ieradumus, kas pamazām no jūsu kabatas izvelk lielas summas, un atbrīvoties no tiem. Jūsu uzmanībai zemāk esam apkopojoši populārākos sliktos ieradumus – steidzami metiet tos malā. 

Impulsīvi pirkumi

Mērķa uzstādīšana var palīdzēt iegūt finansiālo stabilitāti, jo cilvēks ar konkrēto mērķi mazāk izjūt ārējo apstākļu ietekmi un retāk veic impulsīvus pirkumus. Svarīgi iemācīties pārdomāt katra vēlama pirkuma nepieciešamību konkrētajā brīdī. Nevajadzētu pirkt jaunu pudelīti ar šampūnu tikai tāpēc, ka šobrīd ir lieliska atlaide, bet mājās jau ir pilnas trīs pudeles. Šajā vietā labāk ieplānojiet kādu lielāku pirkumu, kuram mērķtiecīgi krāsiet naudu, nevis kuram aizņemsieties naudu kredītiestādē. 

Neizliecieties par to, kas neesiet

Bieži izvēlamies spēlēt veiksmīga un bagāta cilvēka lomu dzīvē, no kuras patiesībā esam tālu. Tas var stipri ietekmēt finanses. Pērkot lietas, kurām patiesībā nav naudas, ieslīgstam kārtējos parādos. Zīmola drēbes, dārgs telefons, kruta mašīna – vai tiešām ir vērts ieguldīt naudu lietās, kurām pietrūkst finanses, lai tikai citu acīs būtu pārāki par visiem? Tā vietā labāk šo naudu ieguldiet sevis pilnveidošanā un izglītībā – tas noteikti atmaksāsies!

Sieviete iet pa ielu ar pirkumu pilnām rokām, jo piekopj sliktus finanšu ieradumus

Iepirkšanās prieka pēc

Citreiz, protams, ir noderīgi uztaisīt tādus atslodzes brīžus un sevi iepriecināt ar pirkumu, ko sen kārojas iegādāties, taču tas nedrīkst kļūt par ieradumu. Iepirkšanās prieks ir īslaicīgs un, ja jums ir nepieciešams stimuls un iekšējā degsme, izvēlieties emocijas, kuras dod atdevi ilgstošāk. Kino apmeklējums ar draugiem vai jaunās kleitas iegāde atlaižu dienā? Sakārtojiet prioritātes. 

Neveselīgs dzīvesveids

Vislielākie finanšu zaudējumi rodas neveselīga dzīvesveida dēļ. Vai kādreiz esiet skaitījuši, cik naudas tērējiet našķiem, ātrajām uzkodām, limonādēm, cigaretēm un alkoholam? Milzum daudz naudas. Pamēģiniet atteikties no šīm lietām un būsiet pārsteigti, cik daudz naudas jums izdosies ietaupīt. Turklāt uzlabosies arī jūsu pašsajūta. 

Dzīvošana no algas līdz algai

Kārtējo reizi mēneša beigās skaitiet pēdējos centus? Tas nozīmē, ka neprotiet plānot budžetu. Pārdomājiet savus mēneša tēriņus un regulāri daļu no saņemtiem ienākumiem atlieciet neparedzētiem gadījumiem. Tādējādi varēsiet justies droši sarežģītajos dzīves apstākļos un nepārdzīvot, ja pēkšņi saplīst mašīna. 

Dzīvošana uz parāda

Ja esiet pakļauti iepriekšminētajiem sliktiem ieradumiem, nav brīnums, ka dzīvojiet uz parāda. Aizņemšanās no draugiem vai kredītu ņemšana pie katra impulsīva lēmuma var beigties ar parādiem, kurus nespēsiet kādā brīdī atmaksāt. Diemžēl tādas kļūdas bieži nozīmē nepatīkamās sekas, kas var ietekmēt dzīves kvalitāti diezgan smagi. Izvairieties no aizņemšanās, ja neesiet pārliecināti, ka spēsiet segt aizdevumu savlaicīgi. 

 

Comperia komanda tic, ka jums izdosiet atbrīvoties no šiem sliktiem ieradumiem un iegūt finanšu stabilitāti.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas