Trīs dažādu krāsu kredītkartes un modinātājs, kas nozīmē, ka ir pienācis laiks kredīta dzēšanai

Aizdevumi

Efektīva kredīta dzēšana

Jeļena Rozentāle

2 min.

Arvien vairāk cilvēki Latvijā sastopas ar kredītu dzēšanas problēmām, audzējot parādu slogu. Taču ir svarīgi iegaumēt, ka ir veidi, kas var palīdzēt tikt galā ar šķietami smagu situāciju, atgriežot finansiālo stabilitāti. Kredīta dzēšana ir realizējams mērķis, kas prasa pacietību un atbildību. 

Sieviete saķērusi galvu ar rokām, jo sapratusi, cik svarīga savlaicīga kredīta dzēšana

Kāpēc svarīgi dzēst kredītu?

Veiksmīga kredīta dzēšana ietekmē finansiālo stabilitāti. Nenomaksātās saistības var radīt finansiālo spiedienu, kādēļ tiek ierobežotas iespējas iegādāties īpašumu, piemēram, dzīvokli vai mašīnu, un veikt lielākus pirkumus, piemēram, sadzīves tehniku. Turklāt tikai savlaicīgi dzēsti kredīti var likt justies drošiem par savu nākotni. 

Nevienam nav noslēpums, ka aizņēmēja kredītvēsture galvenokārt ir atkarīga no kredītu dzēšanas pieredzes. Atmaksājot kredītu savlaicīgi, varēsiet nodrošināt pozitīvus kredītvēsturi un augstu kredītreitingu, kālab varēsiet saņemt labākus kredītu nosacījumus nākotnē. 

Kādas ir kredīta dzēšanas stratēģijas? 

Efektīva kredīta dzēšanas stratēģija sākas ar detalizēta budžeta izveidi. Ienākumu un izdevumu pārskatāms saraksts palīdzēs saprast reālas iespējas kredīta savlaicīgai un pirmstermiņa atmaksai. 

Jūs variet izvēlēties konkrētai finanšu situācijai atbilstošo stratēģiju. Starp populārākajam ir “Sniega lavīnas” (Avalanche Method) metode, kad ir jāsāk dzēst kredītu, kuram ir visaugstākā procentu likme, un “Sniega bumbas” (Snowball Method) metode, kad atmaksa sākas ar to kredītu, kuram ir vismazākais kredīta summas atlikums. Turklāt vairāku esošo kredītu gadījumā ir vērts izskatīt kredītu apvienošanu

Protams, pirms sākat realizēt kādu no kredīta dzēšanas metodēm, vajadzētu sazināties ar kreditoru, lai izrunātu visas detaļas, kas varētu palīdzēt vai tieši otrādi nobremzēt izvēlēto stratēģiju. 

Uz galda klades ar kredīta dzēšanas plānu un koka mājiņa, ko plāno iegādāties pēc parādu atmaksas

Kādi ir veiksmes stāsti? 

Ir neskaitāmi piemēri ar cilvēkiem, kas ir spējuši dzēst savus kredītus un atgriezt finansiālo stabilitāti. Pateicoties tādiem veiksmes stāstiem, varam iemācīties, ka apņemšanās prasmei un disciplīnai ir liela nozīme. 

Laurai radušas problēmas ar kredīta dzēšanu brīdī, kad viņa pazaudēja darbu. Taču viņa atmeta paniku, pieteicās bezdarbnieku pabalstam, izveidoja budžetu, lai saprastu savu reālo finanšu situāciju, izveidoja kredīta dzēšanas plānu un mērķtiecīgi meklēja jaunu darbu. Pateicoties veiktajām darbībām, pusotra gada laikā Laura veiksmīgi dzēsa visus kredītus un šobrīd bauda finansiālo stabilitāti. 

Pēteris un Inese ir jaunlaulātie, kas saprata, ka kopā viņi var vairāk. Viņi apvienoja resursus, izveidojot kopīgu budžetu, lai ātrāk dzēstu visus esošos kredītus. Šī sadarbība viņus saliedēja un padarīja vēl tuvākus, turklāt viņi veiksmīgi nosedza visas saistības un šobrīd jau domā par hipotēku. 

Katra no šīm situācijām sniedz vērtīgas atziņas, kuras vajadzētu pielietot savā dzīvē. Nekad nezaudējiet cerības, jo grūtības vienmēr ir īslaicīgas un vienmēr ir veidi, kā tās atrisināt. Ir nozīme rūpīgai plānošanai, mērķtiecībai un sadarbībai ar tuvākajiem cilvēkiem, tāpēc nekad nav jābaidās prasīt palīdzību. Esiet droši par to, ko dariet – jūs esat uz pareizā ceļa! 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas