Persona tur rokā mapi ar lapu, uz kuras rakstīts “Refinansēšana”

Aizdevumi

Esošo kredītu refinansēšana

Jeļena Rozentāle

2 min.

Cilvēki mūsdienu pasaulē arvien vairāk izmanto kreditoru pakalpojumus, jo tie ļauj vēlamo preci vai pakalpojumu iegādāties uzreiz, ir viegli un ātri pieejami, kā arī ērti noformējami. Minētās priekšrocības sniedz cilvēkiem apziņu, ka viņi var jebkurā brīdī iegādāties to, ko īstenībā nevar atļauties, pamazām ievelkot kredītu atkarībā. 

Neapšaubāmi ir lieliski, ka, pateicoties kredītiem, saplīsušā ledusskapja vietā ir iespēja uzreiz iegādāties jaunu un var atļauties aizbraukt ilgi kārotā ceļojumā tagad, nevis gaidīt, kad saņemsiet algu vai iekrāsiet pietiekamo summu. Saprotams, ka ir situācijas, kuras nevar gaidīt, bet iespējams dažas lietas var tomēr pagaidīt? Cik daudz kredītu paņemsiet pirms sapratīsiet, ka netiekat galā ar finansiālo slogu?

Ja šobrīd jau ir iestājies izmisums par kredītsaistību apjomu un maksājumu summu, jāsāk domāt par risinājuma meklēšanu. Protams, aizņemtās summas tik un tā ir jāatdod, lai neradītu sev problēmas nākotnē, taču pastāv iespēja nedaudz atvieglot esošo situāciju.

Vīrietis planšetē meklē kreditoru, kas piedāvā refinansēšanas pakalpojumu

Kāds ir risinājums? 

Atbilde slēpjas tādā pakalpojumā kā kredītu refinansēšana. Jā, tas arī ir viens no kredīta veidiem, taču tas noteikti atvieglos esošo saistību slogu, ja kreditoru izvēlēsieties, rūpīgi izvērtējot visu pieejamo informāciju. 

Refinansēšana ļauj apvienot visas esošas kredītsaistības vienā. Tas nozīmē, ka Jums tiks izsniegta naudas summa, kas nosegs visas esošas kredītsaistības, līdz ar to turpmāk būs jāmaksā tikai par vienu. Protams, jārēķinās ar ierobežojumiem, jo daži aizdevēji var piedāvāt apvienot kredītus līdz noteiktam skaitam, pie tam nosakot maksimālo summu. 

Refinansēt var jebkādus kredītus – patēriņa kredītus, hipotekāro kredītu, auto kredītu, kredītlīnijas utt. 

Refinansēšanas ieguvumi: 

  • Viens kredīts vairāku vietā, līdz ar to vieglāk tikt galā ar maksājuma veikšanu. 
  • Viena procentu likme, bieži zemāka nekā maksājot vairākus kredītus. 
  • Viens maksājumu grafiks, noteikti garāks nekā bija pirms tam katram kredītam atsevišķi. 
  • Mazāki ikmēneša maksājumi, iepriekšējo divu punktu dēļ.

Vīrietis, sēžot pie datora, telefonā meklē kontaktinformāciju savam refinansēšanas kreditoram

Lai refinansēšanai būtu nepārprotami ieguvumi, vajadzētu nopietni pievērsties kreditora meklējumiem. Jums vajadzētu salīdzināt visus piedāvājumus pēc nepieciešamās kredītu segšanai summas un vēlamā kredīta atmaksas termiņa, īpašu uzmanību pievēršot procentu likmei. Aprēķiniet esošo kredītsaistību kopējos procentu izdevumus, lai saprastu, kurš no kreditoru piedāvājumiem ir piemērots Jūsu vajadzībām. 

Ņemiet vērā, ka, izvērtējot Jūsu refinansēšanas pieteikumu, kreditors pārbaudīs informāciju par Jūsu maksātspēju un kredītvēsturi. Ja aizdevējam radīsies šaubas, Jums var atteikt aizdot naudu vai palielināt procentu likmi. 

KREDĪTU REFINANSĒŠANA

Ir svarīgi, pirms apvienojiet visus esošus kredītus vienā, izlasīt šo aizdevumu līguma nosacījumus un pārliecināties, ka drīkstiet atmaksāt aizdevumus pirms noteiktā termiņa. Laužot līgumu pirms termiņa (atmaksājot ātrāk), kreditors var aprēķināt līgumsodu. Izlasiet arī refinansēšanas līgumā minētos noteikumus, lai saprastu, vai visi nosacījumi Jums ir piemēroti un atbilst iepriekš norunātajam ar aizdevēju. 

Nekad neparakstiet līgumu, to neizlasot. 

Pēc līguma parakstīšanas ar jauno kreditoru, aizdevējs pats sazināsies ar Jūsu esošiem kreditoriem un nokārtos visas formalitātes ar kredītu atmaksu. Tāpēc Jums pašam vairs ne par ko nebūs jāsatraucas, taču, protams, drošībai variet pats ar viņiem sazināties un pārliecināties, ka visas saistības ir segtas. 

Turpmāk – aizņematies apdomīgi un veiciet apmaksu laicīgi!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas