Nekustamā īpašuma pircējs un konsultants apspriež norādījumus, kuriem jāseko, lai process paietu maksimāli ātri un droši

Aizdevumi

Kā iegādāties nekustamo īpašumu

Jeļena Rozentāle

3 min.

Nekustamā īpašuma iegāde ir liels un svarīgs solis dzīvē, kas prasa rūpīgu plānošanu un padziļinātu izpratni par nekustamā īpašuma tirgu. Ja esiet aizdomājušies par sava mājokļa iegādi, ir jāapsver daudz detaļas, kuras jāņem vērā, lai izvairītos no nepatikšanām un finansiālām problēmām nākotnē. Šeit atradīsiet vērtīgus ieteikumus, kas var palīdzēt iegādāties nekustamo īpašumu pārdomāti. 

Sāciet ar budžetu

Pirmkārt, ir jāsaprot, kādā naudas vērtībā vēlaties pirkt nekustamo īpašumu. Vai jums ir pieejama visa summa vai būs nepieciešams hipotekārais kredīts? Jūs variet painteresēties par valsts atbalsta iespējām ar Altum, ja jums ir nepilngadīgi bērni, taču jebkurā gadījumā būs nepieciešama pirmā iemaksa, kas parasti nav mazāka par 5-10% no kopējās īpašuma vērtības. Tāpat ir jārēķinās ar papildu izdevumiem par darījuma noformēšanu, apdrošināšanu utt.  

Izvēlaties piemērotu atrašanās vietu

Ne tikai nekustamais īpašums ir svarīgs, bet arī tā atrašanās vieta. Noteikti pārbaudiet, vai tuvumā ir visas vēlamās ērtības, piemēram, veikali, bērnudārzi, skolas, slimnīcas, transporta mezgli un citi. Iegādājoties īpašumu, jums tajā vietā būs jādzīvo gadiem, tāpēc jāpārliecinās, ka tā būs atbilstoša jūsu vajadzībām un vēlmēm. 

Nekustamā īpašuma pārdevējs spiež roku pircējam, bet fonā līgums ar pildspalvu un mājas makets

Pārbaudiet nekustamā īpašuma vēsturi

Pirms iegādājaties nekustamo īpašumu, nepieciešams izpētīt tā vēsturi. Pārliecinieties, ka nav bijuši strīdi vai problēmas ar iepriekšējiem īpašniekiem, lai izvairītos no iespējamām problēmām nākotnē. Comperia rekomendē arī parunāties ar kaimiņiem, kas parasti var izstāstīt noderīgas iegādei nianses. 

Pārbaudiet nekustamā īpašuma stāvokli

Pārliecinieties, ka nekustamajam īpašumam nav defektu, kurus nav iespējams vērst par labu bez lieliem naudas ieguldījumiem. Ja ir pamanīti nelieli defekti, uzreiz aprēķiniet, cik daudz šis remonts var jums izmaksāt, lai šo summu pieliktu pie kredīta. 

Izvēlaties piemērotu kredītiestādi

Ja nekustamā īpašuma iegādei ir nepieciešams kredīts, ir jāvelta daudz laika arī piemērotā aizdevēja meklējumiem. Veiciet rūpīgu pētījumu, lai atrastu kredītiestādi ar vislabākajiem nosacījumiem un zemākajām procentu likmēm. Esiet gatavi, ka šis process aizņemt lielu daļu no jūsu laika. 

Izmantojiet nekustamā īpašuma pārdošanas speciālistu pakalpojumus 

Ir vērts konsultēties ar nekustamo īpašuma speciālistu, kas pastāstīs jums visus mājokļa iegādes soļus. Turklāt ar speciālista palīdzību ir lielākas iespējas atrast īpašumu, kas atbilst jūsu vēlmēm, krietni ātrāk. Tādējādi varēsiet arī izvairīties no iespējamām kļūdām. 

Nekustamā īpašuma pārdevēja sniedz pircējai mājas maketu un atslēgu no īpašuma

Pievērsiet uzmanību nākotnes potenciālam

Pirms iegādājieties nekustamo īpašumu, pievērsiet uzmanību tā nākotnes potenciālam. Piemēram, ja plānojiet pārdot nekustamo īpašumu pēc dažiem gadiem, pārliecinieties, ka tā ir investīcija, kas jums atgriezīsies ar peļņu. Pat, ja sākotnēji plānojiet šajā mājā pavadīt visu dzīvi, neviens nevar zināt, ko gatavo nākotne. 

Pārliecinieties, ka esat apdrošinājuši īpašumu

Kredīts, kas tiek ņemts īpašuma iegādei, parasti paredz pienākumu apdrošināt īpašumu no nelaimes gadījumiem un citiem riskiem. Taču vērsties pie apdrošinātājiem noteikti vajadzētu arī tiem, kas īpašumu iegādājas pa pilnu cenu. Tādējādi jūs varēsiet būt droši par savām finansēm brīdī, ja notiek kāda neparedzama situācija ar jūsu nekustamo īpašumu. 

Nedomājiet pārāk ilgi

Tirgus var būt ļoti dinamisks un citi pircēji var izrādīt interesi par to pašu nekustamo īpašumu. Turklāt labus piedāvājumus ļoti ātri nopērk, līdz ar to, ja esiet atradīs māju, ko vēlaties iegādāties, nedrīkst pārāk ilgi vilcināties. Taču, nepārprotami, jāatceras par drošību un skrupulozi īpašuma pārbaudi pirms tās iegādes. 

Sagatavojiet nepieciešamus dokumentus

Dokumentu sagatavošanai un noformēšanai vajadzēs daudz laika – esiet gatavs tam, ka process var aizņemt vairākas nedēļas, īpaši, ja izvēlējāties iegādāties īpašumu hipotēkā. Noteikti izlasiet visus dokumentus un līgumus, lai vēlāk nebūtu pārsteigumu. 

 

Nekustamā īpašuma iegāde nav viegls process, turklāt vienmēr aizņem daudz laika. Taču, ieguldot nepieciešamos resursus un ņemot talkā iepriekš minētus padomus, noteikti spēsiet atrast māju, kas atbilst jūsu vēlmēm. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas