Sieviete, ērti sēžot un turot bankas karti, mēģina internetā pieteikties kredītam, jo uzzināja noderīgus ieteikumus aizņēmuma noformēšanai

Aizdevumi

Kā pieteikties kredītam

Jeļena Rozentāle

3 min.

Atceraties to laiku, kad kredīta noformēšanu vajadzēja ieplānot un tamdēļ speciāli doties uz finanšu iestādi? Plānošana finanšu lietās ir ļoti noderīga arī tagad, taču šobrīd mūsu ikdiena ir atvieglota, jo teju viss ir pieejams internetā – arī kredīti. Turklāt aizņemties nepieciešamo naudas summu ir iespējams burtiski dažās minūtēs. 

Taču, cik lieliski tas neizklausītos, tomēr jāzina vairākas nianses, kas nebeigsies ar “pieteikties kredītam” soli, bet gan ar izdevīgiem nosacījumiem aizņemtai naudas summai. Pastāstīsim, kā pareizi aizpildīt pieteikumu kredītam, kam pievērš uzmanību kreditori un kādi ir bieži iemesli kredīta atteikumiem. 

Ko kreditori vērtē, saņemot pieteikumu? 

Pirmkārt, pieteikumam jābūt korekti aizpildītam. Norādiet par sevi, saviem ienākumiem un izdevumiem precīzu un pareizu informāciju. Visi dati ir automātiski pārbaudāmi sistēmās, līdz ar to kreditors pamanīs, ja dati no aizņēmēja puses būs atspoguļoti nepatiesi.  

Otrkārt, kreditors izskata pieteikumam pievienotos dokumentus, ja tādi bija prasīti. Galvenokārt, tāda prasība tiek izteikta ilgtermiņa kredītiem, piemēram, hipotēkai. Jebkurā gadījumā aizņēmējam ir jāpievieno viss nepieciešamais, ja nevēlas saskarties ar atteikumu.

Uz skaisti noformēta galda stāv klade un viņai virsū ir uzlikta planšete ar pozitīvu kredītreitinga grafiku

Treškārt, tiks pievērsta uzmanība aizņēmēja kredītreitingam. Šis punkts ir visaptverošs, jo iekļauj klienta maksātspēju, kredītvēsturi, ģimenes stāvokli, darba stāžu u.tml. lietas, pēc kurām kreditors aprēķina riskus un nosaka individuālus nosacījumus. 

Kas paaugstina iespējas aizņemties? 

  • Aizņēmējam ir iespēja aizņemties īpaši izdevīgi, ja darba stāžs vienā darba vietā ir gadiem ilgs, jo tas par klientu liecinās kā par atbildīgu personu. Turklāt, jo lielāka oficiālā alga, jo labāk. 
  • Kredītus finanšu iestādes labprātāk izsniedz tiem, kas jau ir dzīvē iekārtojušies, jaunie cilvēki līdz aptuveni 22-25 gadiem bieži tiek uztverti kā neuzticami aizņēmēji nepastāvīgu ienākumu un darba vietas dēļ. 
  • Ir iespēja saņemt labākus kredīta nosacījumus tiem, kas saņem papildu peļņu, piemēram, no izīrējamā īpašuma. 
  • Nodrošinājums arī samazinās riska novērtējumu kreditoru acīs, līdz ar to aizņēmējam ir iespēja saņemt ne tikai zemāku procentu likmi, bet arī lielāku summu. 
  • Nepārprotami, ir ļoti svarīgi, cik veiksmīgi aizņēmējs ir nomaksājis iepriekšējos kredītus, kā arī pieteikuma izskatīšanas brīdī aktīvu kredītu stāvoklis. 

Kas var traucēt saņemt kredītu? 

  • Sabojāta kredītvēsture ir biežu atteikumu pamats. Sliktie ieraksti rodas, ja aizņēmējam ir nenomaksātie parādi un nokavēti maksājumi. 
  • Atteikumu var sagaidīt, ja šī brīža izdevumi par saistībām jau pārsniedz 40% no kopējā mēneša budžeta. Tādā gadījumā parādīsies iespēja pieteikties kredītam, ja daļa no kredītsaistībām tiks segta. 
  • Protams, bieži maināmā darbavieta arī neliecina neko labu, jo tas nozīmē, ka aizņēmējam var nebūt regulāru ienākumu, no kuriem spēs segt paņemto kredītu.

Sieviete atrodas pie dabas un ir nolēmusi pieteikties kredītam, jo process ir pieejams arī attālināti internetā

Kā pareizi pieteikties kredītam? 

Pieteikties kredītam internetā ir vienkārši, jo darbību ir iespējams veikt jebkurā diennakts laikā, turklāt arī visi nepieciešami dokumenti lielākoties ir pie rokas, mājās. 

Pirmām kārtām būtu jāsāk ar kreditora izvēli. Izvēlieties Comperia nepieciešamo kredīta veidu un salīdziniet finanšu iestādes, ņemot vērā vajadzīgo summu, piemērotāko atmaksas termiņu un aptuveno procentu likmi, jo pēdējā tik un tā tiks noteikta individuāli. 

Pēc kreditora izvēles dodieties uz tā oficiālo mājas lapu un aizpildiet pieteikumu, ievērojot nianses, par kurām minēju augstāk. Īsumā: ievērojiet norādāmās pieteikumā informācijas precizitāti un patiesumu, kā arī pievienojiet nepieciešamos dokumentus. 

Atbildi ar savu lēmumu kreditori parasti sniedz 15 minūšu laikā, atsevišķos gadījumos var būt nepieciešams vairāk laikā – līdz pāris stundām. Atteikumu aizņēmējs var saņemt, ja ir kāds no augstāk minētiem traucējošiem elementiem, citos gadījumos – visticamāk tiks saņemta pozitīva atbilde, taču piešķirtie nosacījumi joprojām būs atkarīgi no klienta kredītreitinga. 

Aizņēmējs var paaugstināt savas izredzes uz kredīta saņemšanu, aizpildot pieteikumus uz vairākām kredītiestādēm vienlaicīgi. Sagaidiet atbildi no visām un pieņemiet lēmumu.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas