Izdevīgs kredīts atkarīgs no Jūsu kredītpieredzes, tāpat kā stādiņa augšana no ūdens

Aizdevumi

Kāds ir izdevīgs kredīts?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Jebkurš no mums vēlas izdevīgi ne vien pirkt preces un pakalpojumus, bet arī aizņemties naudu no kreditoriem. Bet vai tas ir iespējams?

Kāds ir izdevīgs kredīts?

Izdevīgs kredīts paredz, ka, aizņemoties naudu, būs jāatdod pēc iespējas mazāk, kas ir iespējams vien – zemās procentu likmes gadījumā. 

Vīrietis telefonā meklē, kur paņemt izdevīgu kredītu

Kādos gadījumos ir iespējams saņemt pēc iespējas zemāko procentu likmi? Lielākoties ir atkarīgs no tā, kādu risku kreditors uzņēmās, aizdodot Jums  naudu. Tieši tāpēc pirms Jums tiek izsniegts aizdevums, kreditors pievērš uzmanību:

  • Vecumam.
  • Ienākumu apmēram. 
  • Kredītsaistību apmēram. 
  • Darba vietai. 
  • Kredītvēsturei.

Vecums ierindojas pirmajā vietā, jo personām jaunākām par 18 gadiem kredītus neizsniedz, bet tikko sasniedzot pilngadību jaunieši ir riska grupā, jo viņiem pārsvarā nav darba, kā arī nav kredītpieredzes, ko aizdevējs varētu izvērtēt. 

Ienākumi ir svarīgi, jo kreditoram ir jāredz, ka spēsiet atmaksāt aizdevumu paredzētajā laikā. Tieši tāpēc, ja Jums ir labi regulārie ienākumi un stabila darba vieta, ir iespēja no aizdevējiem saņemt labu piedāvājumu. Pretējā situācijā – ja tikko nomainījāt darbu un līdz ar to kādu brīdi bijāt palicis bez ienākumiem – Jūs ierindos riska grupā un kredītu piedāvās tikai ar paaugstināto procentu likmi. 

Jūsu esošas kredītsaistības un kredītvēsture arī ietekmē aizdevēja individuālā piedāvājuma izstrādi. Ja kreditors redz, ka veiksmīgi tiekat galā ar aizdevumu atmaksu un iepriekš vienmēr laicīgi esiet veicis visus maksājumus – izdevīgs kredīts Jums ir kabatā. Taču neceriet uz labu piedāvājumu, ja Jums ir slikta kredītvēsture. Šajā gadījumā var pavisam atteikt izsniegt aizdevumu.

No kredītreitinga atkarīgs, cik izdevīgu kredītu saņemsiet

Kur paņemt izdevīgu kredītu? 

Par pavisam noteikti izdevīgo kredītu var nosaukt bezprocenta kredīta iespēju, ko parasti piedāvā ātro kredītu aizdevēji.

Bezprocenta kredīts tiek izsniegts pie viena kreditora tikai vienreiz – ar atmaksas termiņu 30 dienas. Būs jāatdod tik, cik aizņēmāties. Taču arī šeit ir savi “bet”, jāsaprot, ka tas ir izdevīgi vien tad, ja tiešām spēsiet atmaksāt naudu mēneša laikā. Citos gadījumos – Jūs zaudēsiet krietni vairāk nekā iegūsiet. 

Vislabāk izvēlēties, kādu no ilgtermiņa kredīta piedāvājumiem, kuriem parasti ir zemāka procentu likme. Bet, ja atbilstiet visiem iepriekš minētiem punktiem, saņemsiet vislabākos nosacījumus.

KREDĪTI

Noteikti salīdziniet visu kreditoru piedāvājumus pirms izvēlaties kādu konkrētu aizdevēju. Citreiz variet aizpildīt vairākus pieteikumus un tad izvēlēties no variantiem, ko Jums izteiks. 

Kopsavilkums. 

Izdevīgu kredītu ir iespējams paņemt jebkurā finanšu iestādē, bet jāsaprot, ka daudz ir atkarīgs tieši no Jums kā klienta – jo labākie piedāvājumi tiek izteikti apzinīgākiem klientiem. 

Svarīgi – jebkurš kredīts, arī izdevīgs, ir finanšu saistības, kas var apdraudēt Jūsu mēreno dzīvi, jo ir jārēķinās ar ikmēneša izdevumiem aizdevuma segšanai. Līdz ar to vienmēr izvērtējiet, vai tiešām šīs kredīts ir nepieciešams un vai spēsiet to atmaksāt noteiktā termiņā!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas