Pāris paņēma kredītu mājokļa remontam un tagad liek griestu lampu savā viesistabā

Aizdevumi

Kāds kredīts ir piemērots mājokļa remontam?

Jeļena Rozentāle

3 min.

Dzīvojamās mājas, dzīvokļa, telpu remonts mēdz nolietoties un zaudēt savu sākotnēju izskatu, turklāt bieži parādās ne vien izskata problēmas, bet arī tehniskās, ar kurām grūti vai pat neiespējami sadzīvot. Šajā gadījumā situāciju vajadzētu risināt pēc iespējas ātrāk.

Noskaidrojiet izmaksas, kas nepieciešamas, lai atrisinātu radušos problēmu, un, ja nepietiek ar iekrājumiem, apdomājiet iespēju paņemt kredītu, kas paredzēts mājokļa remontam. 

Kādu kredītu izvēlēties?

Mājokļa remontam ir piemēroti divi kredīta veidi – hipotekārais kredīts un patēriņa kredīts. Kāda ir atšķirība?

Hipotekārais kredītsPatēriņa kredīts
  • Ir pieejama summa līdz 70-80 % no kopējās īpašuma vērtības.
  • Atmaksas termiņš līdz 30 gadiem. 
  • Parasti jābūt daļai ar savu finansējumu vai nodrošinājumam. 
  • Iespējams aizņemties konkrēto summu, ko piedāvā aizdevējs – parasti līdz 10 000 – 25 000 EUR.
  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 7 gadiem.
  • Nav vajadzīga pirmā iemaksa.

Ņemot vērā iepriekšminēto informāciju, ļoti bieži hipotekāro kredītu mājokļa remontam izvēlas vien, apvienojot kopā ar nekustāmā īpašuma iegādi. Citos gadījumos parasti izdevīgāks un, galvenokārt, vieglāk un ātrāk noformējams ir tieši patēriņa kredīts.

Precēts pāris pārskata sava dzīvokļa, ko remontēs, plānojumu, jo viņiem apstiprināja kredītu mājokļa remontam

Kādam vajadzībām piemērots mājokļa kredīts? 

Šo aizņemto naudu variet izmantot jebkādām lietām, kas saistītas ar Jūsu mājokļa remontu un labiekārtošanu. Tas nozīmē, ka variet ne vien mainīt tapetes un grīdas segumu, bet arī ielikt jaunus logus un nomainīt virtuves iekārtu vai nopirkt jaunu dīvānu. 

Visas šīs pieminētās lietas ir paredzētas, lai padarītu Jūsu dzīves vietu omulīgu, kārtīgu, tīru un piemērotu dzīvošanai, līdz ar to kredīts mājokļa remontam šajā gadījumā būs lieliski piemērots Jūsu vajadzībām. 

Kādu summu var aizņemties? 

Kredīta summas ir pieejamas diezgan lielas – remontam pietiekošas. Taču jāņem vērā, ka kredītiestāde varēs izsniegt aizdevuma summu vien tādu, kas būs atbilstoša Jūsu ikmēneša ienākumiem. Tātad, jo lielāki ir Jūsu oficiālie ienākumi, jo vairāk varēsiet aizņemties. Parasti ikmēneša maksājumi par kredītsaistībām nevar pārsniegt 30-40 % no visiem ienākumiem. 

Aizdevuma summa būs atkarīga arī no Jūsu nodrošinājuma, ja izvēlēsieties paņemt kredītu pret ķīlu. Šim variantam ir priekšrocības, jo varēsiet saņemt izdevīgāko gada procentu likmi, bet atceraties, neatmaksājot aizdevumu, riskējiet pazaudēt ieķīlāto īpašumu, līdz ar to drošāk ir izvēlēties patēriņa kredītu, kur nav nepieciešams nodrošinājums. 

Kas var paņemt kredītu mājokļa remontam?

  1. Jebkādus aizdevumus kredītiestādes izsniedz vien pilngadīgām personām, taču bieži vien nevis no 18 gadiem, bet gan no 19 vai 20 gadiem. Līdz ar to vienmēr noskaidrojiet šo informāciju izvēlētā kreditora mājaslapā. Comperia lapā Jums arī ir iespēja atlasīt piemērotos kredītus pēc vecuma. 
  2. Kredītam var pieteikties vien Latvijas Republikas rezidenti, kas izmanto bankas kontu kādā no Latvijas bankām. Turklāt ir nepieciešams telefona numurs un e-pasts. 
  3. Nav noslēpums, ka izvērtējot klienta pieteikumu aizdevumam, īpaši lielām summām, kreditors ņem vērā iepriekšējo aizņēmēja kredītpieredzi un tagadējo maksātspēju. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi Jūsu ikmēneša maksājumi, kurus būs jāapliecina, pievienojot pieteikumam bankas konta pārskatu par pēdējiem 6 mēnešiem.

Sieviete šķaida krāsu, ar ko krāsos sienas, jo paņēma kredītu mājokļa kosmētiskām remontam

Aizņemieties atbildīgi!

Mūsu mājaslapā Jums ir lieliskā iespēja salīdzināt populārākos kredītu aizdevējus un izvēlēties labāko no piedāvājumiem. Neizlaidiet salīdzināšanu, jo tā Jūs sevi pasargājiet no neapdomīgiem lēmumiem un lieliem ikmēneša maksājumiem. 

Pārbaudiet visus pieejamos variantus, izvērtējiet gada procentu likmi attiecībā pret vēlamo kredīta atmaksas termiņu un tikai tad pildiet pieteikumu. Jūs droši variet aizpildīt vairākus pieteikumus un tad izvēlēties labāko no tiem. 

Salīdzināšana nemaksā neko, bet palīdz ietaupīt naudu procentu maksājumos!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas