Uz tāfeles uzzīmēts maiss ar eiro – summa, kas saņemta kredītam pret ķīlu

Aizdevumi

Kredīts pret ķīlu

Jeļena Rozentāle

2 min.

Aizņemoties lielākās summas no finanšu iestādēm, citreiz labāku nosacījumu saņemšanai mēs varam ieķīlāt savu īpašumu – automašīnu vai nekustāmo īpašumu. Kredīts pret ķīlu bieži tiek izmantots, lai iegūtu zemāku kredīta procentu likmi un lielāku aizdevuma summu. 

Automašīnu kā nodrošinājumu bieži izmanto, pērkot jaunu mašīnu ar auto līzinga vai auto kredīta starpniecību. Toties nekustāmā īpašuma ķīla ir bieža parādība, formējot hipotēku vai kredītu uzņēmumiem. Protams, ieķīlāt īpašumu ir iespējams arī citiem mērķiem – lielākiem pirkumiem vai, piemēram, studiju apmaksai. 

Ieķīlājot savu īpašumu, ir jāņem vērā, ka uz kredīta atmaksas termiņu, īpašums tiks pārreģistrēts uz kreditora vārda, taču Jūs varēsiet to turpināt izmantot – braukt ar mašīnu vai dzīvot savā mājā. 

Sarkanā spēļu mašīna ar monētām fonā simbolizē kredītu pret auto ķīlu

Kredīts pret auto ķīlu. Kredīta summa, ko varēsiet aizņemties, ir atkarīga no Jūsu automašīnas tirgus vērtības. Parasti kreditori piedāvā 90% no ieķīlātā transportlīdzekļa vērtības, atsevišķos gadījumos ir iespējams aizņemties visu summu. Ieķīlāt ir iespējams jebkādu transportlīdzekli – arī motociklu vai motorlaivu. 

Kredīts pret nekustāmo īpašumu (NĪ). Arī šajā gadījumā summa, ko varēsiet saņemt no kreditoriem, ir atkarīga no Jūsu nekustāmā īpašuma vērtības. Parasti kredītiestādes piedāvā kredītus līdz 70% no NĪ tirgus vērtības. Ļoti reti var sastapt labāku piedāvājumu. 

Abos gadījumos ir jāpievērš uzmanība gada procentu likmei, ko Jums piedāvās, jo kredīts pret ķīlu tiek izstrādāts kā individuāls piedāvājums, kas atkarīgs lielākoties no Jūsu ieķīlātā īpašuma. 

Mājiņa stāv uz naudas žūkšņa no 500 EUR banknotēm, jo ir saņemts kredīts pret nekustāmā īpašuma ķīlu

Kā var pieteikties kredītam pret ķīlu? 

Pirms piesākaties aizdevumam, ir jāsaprot, ko finanšu iestādes izvērtē, pieņemot lēmumu kredīta izsniegšanai: 

  • Jums ir jāatbilst vecuma parametriem. Kredītus sāk izsniegt personām no 18 gadiem, citur pat no 19 vai 20 gadiem. Ir arī maksimālais vecums, kas var variēt no 65 līdz 80 gadiem. 
  • Jums ir jābūt ikmēneša ienākumiem atbilstošiem vēlamajai kredīta summa. Kreditoram jābūt pārliecinātam, ka spēsiet visu kredīta termiņu veikt aizņemtās summas atmaksu. 
  • Kredītvēsturei ir īpašā nozīme. Nevainojamās kredītvēstures gadījumā Jums tiks izstrādāts vislabākais kredīta piedāvājums. Taču, ja ir slikta kredītvēsture, kredītu pret ķīlu Jums varēs izsniegt, taču arī procentu likme visticamāk būs augstāka.

Kreditors dod klientam naudas summu kredītam pret ķīlu

Pieteikties kredītam pret ķīlu vajadzētu vien tad, kad esiet rūpīgi izpētījis visus piedāvājumus. Mūsu mājaslapā variet ērti salīdzināt kreditoru piedāvājumus un nepieciešamības gadījumā aizpildīt pieteikumu. 

Pieteikumā būs jānorāda dati par sevi un īpašumu, ko vēlaties ieķīlāt. Tāpat būs jāpievieno sava Latvijas bankas konta pārskatu par pēdējiem 6 mēnešiem. Tas ir nepieciešams, lai kreditors var sastādīt piedāvājumu pirms sazinās ar Jums. Ja Jūs apmierinās izteiktie nosacījumi, būs jāparaksta līgums (šobrīd bieži to ir iespējams izdarīt arī attālināti). Noteikti izlasiet līgumu pirms parakstiet! 

Secinājumi. 

Kredītam pret ķīlu ir diezgan nozīmīgas priekšrocības. Piemēram, ir iespējams iegūt labāku gada procentu likmi, kā arī pieteikties lielākai kredīta summai. Taču ir arī trekns mīnuss – neatmaksājot kredītu, Jums atsavinās īpašumu un būs negatīvs ieraksts kredītvēsturē. Tieši tāpēc vienmēr pirms aizņēmāties, izvērtējiet savas spējas atmaksāt kredītu.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas