Tuvplānā redzamas kredītkartes un uz attēla nosaukums “Kredīts bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi”

Aizdevumi

Kredīts bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi

Jeļena Rozentāle

3 min.

Dzīvē var gadīties periodi, kad steidzami ir nepieciešami papildu naudas līdzekļi. Palīdzību var meklēt pie draugiem un radiem, bet, ja vajadzīga paliela summa, visdrīzāk aizņemties no viņiem vienkārši nebūs iespējams. Šajā gadījumā ir iespēja aizņemties no kādas kredītiestādes, taču šeit grūtības var radīt iepriekšējā kredītpieredze un nepieciešamība atskaitīties par saviem ienākumiem un izdevumiem.  

Lai mēs varētu saprast, vai vispār ir iespējams kredīts bez konta pārskata un sliktu kreditvesturi, sāksim pārskatīt visu informāciju soli pa solim.  

Stilizēts cilvēciņš rāda uz tāfeli, kur rakstīts “soli pa solim” līdz kredītam bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi

Vispārīgie nosacījumi kredīta saņemšanai. 

Protams, nosacījumi kredītiestādēm un dažādiem kredītu veidiem var atšķirties, taču izrunāsim to, kam pievērš uzmanību visi kreditori. 

  1. Ir svarīgi, lai esiet pilngadīga persona, jo kredītus sāk izsniegt no 18 gadiem, citviet pat tikai no 20 gadiem. 
  2. Jums jābūt Latvijas iedzīvotājam – pilsonim vai ar uzturēšanas atļauju. 
  3. Jābūt telefona numuram un e-pastam, kas tiek izmantoti. 
  4. Nepieciešams konts kādā no Latvijas bankām. 
  5. Ir svarīgi stabili un oficiāli ienākumi – alga, pabalsti u.tml. 
  6. Esošās kredītsaistības nevar pārsniegt 30-40% no ienākumiem. 
  7. Kredītvēsture – vēlams pozitīva vai vismaz ar nokārtotiem parādiem. 

Ja neatbilstat kaut vienam no šiem punktiem, Jums var atteikt izsniegt aizdevumu. 

Kredīts bez konta pārskata. 

Bieži cilvēkiem ir svarīgs nosacījums aizņemties naudu bez konta pārskata. Tas nozīmē, ka persona nevēlas uzrādīt kredītiestādei informāciju par saviem ienākošiem un izejošiem finanšu darījumiem. 

Šobrīd, ņemot vērā mūsu valsts likumdošanu, finanšu iestādēm, pirms izsniedz aizdevumu, ir jāpārliecinās par klienta maksātspēju. Tieši tāpēc vienmēr tiek jautāts uzrādīt bankas konta izdruku par pēdējiem 6 mēnešiem. Ja nevēlaties dalīties ar šiem datiem, diemžēl finanšu iestādes nevarēs Jums izsniegt kredītu

Jebkuram kreditoram ir svarīgi apzināties, ka klients spēs veikt aizdevuma atmaksu. Konta pārskats var ieviest pārliecību, ka cilvēkam būs finanšu līdzekļi, lai veiktu ikmēneša maksājumus. Ja šos datus Jūs slēpiet, kreditors Jums nevar uzticēties! 

Stilizēta zaļa kredītkarte ar dažādiem izdevumiem, kas var traucēt noformēt kredītu bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi. 

Lielākoties aizdevumiem piesākās tieši cilvēki ar negatīviem ierakstiem kredītvēsturē. Šīs atzīmes rodas, ja cilvēks kavē maksājumus vai vispār nemaksā, taču iemesli var būt dažādi. 

Parasti, protams, cilvēki ir pārliecināti, ka spēs kredītu atmaksāt, taču rodas dzīves situācijas, no kuriem būtībā neviens neesam pasargāts. Piemēram, bija pazaudēts darbs vai radušās problēmas ar veselību, kas ietekmēja darbspēju.  

Izvērtējot klienta kredītvēsturi, kreditoram ir svarīgi, kas notiek ar visiem parādiem šobrīd. Vai tie joprojām “karājas” vai tomēr kaut ar kavējumiem, bet nokārtoti. Ja kredītiestāde redzēs, ka Jūs pat nemēģinājāt risināt situāciju iepriekš, tad arī šobrīd kredīta iespējas būs liegtas

Kreditors var novērtēt Jūsu pieteikumu aizdevumam ar pozitīvu atbildi, ja redzēs kredītvēsturē, ka esiet cilvēks, kas ir gatavs segt kredītsaistības pilnībā arī caur visām finanšu grūtībām. 

Ņemiet vērā, ka sliktās kredītvēstures gadījumā, aizdevums var tikt izsniegt uz mazāk izdevīgiem nosacījumiem – piemēram, lielākā procentu likme. 

Vīrietis, atspiežot roku pret galvu, skatās dokumentos un domā, kur paņemt kredītu bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi

Vai ir iespējams kredīts bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi? 

Ņemot vērā visu iepriekšminēto informāciju, varam secināt, ka:

  • Slikta kredītvēsture bieži nav iemesls kredīta atteikumam. 
  • Bankas konta pārskats, ko nevēlaties iesniegt – ir iemesls neizsniegt aizdevumu. 

Tas ir tāpēc, ka pārbaudot bankas konta izdruku, kreditori var pārliecināties, ka Jums ir oficiāli un regulāri ienākumi, no kuriem spēsiet veikt kredīta atmaksu. 

Gadījumā, ja šobrīd, strādājot oficiālu darbu, saņemat algu uz rokām, iesakām Jau laicīgi aizdomāties un visus ienākumus noformēt saņemšanai elektroniski, lai nākotnē nerastos problēmas ar nepieciešamajiem aizdevumiem. 

Risinājums kredītam bez konta pārskata. 

Kredīts bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi ir iespējams tādos gadījumos: 

Aizdevuma summa šajā gadījumā būs atkarīga no Jūsu īpašuma novērtējuma

Ņemiet vērā, ka aizdevumiem pret ķīlu ir dubultrisks. Nemaksāšanas gadījumā Jums draud ne tikai slikts ieraksts kredītvēsturē, bet arī īpašuma zaudēšana. 

Kreditors, turot rokās pildspalvu un līgumu, stāsta klientam par nosacījumiem kredītam bez konta pārskata un sliktu kredītvēsturi, bet pret ķīlu

Secinājumi par kredītu iespējām bez bankas konta pārskata un sliktu kredītvēsturi. 

Slikta kredītvēsture nav noteicošais faktors kredīta atteikumam, ja vien Jums ir oficiālie ienākumi, ko variet pierādīt.

Vislabākais variants, lai varētu ērti un ātri saņemt kredītu online, ir iesniegt pieteikumā visu nepieciešamo informāciju – tostarp bankas konta izdruku par pēdējiem 6 mēnešiem. Kā noskaidrojām šajā rakstā, bez konta pārskata jeb maksātspējas pārbaudes kreditori nedrīkst izsniegt aizdevumu, jo tas ir aizliegts arī valsts līmenī. 

Gadījumā, ja kaut kur redziet reklāmu par kredītu bez konta pārskata, Jums vajadzētu aizdomāties, jo visticamāk tie ir krāpnieki. Kā minēju, šajā gadījumā aizdevums ir iespējams vien pret ķīlu vai arī jāvēršas lombardā. 

KREDĪTS JŪSU VAJADZĪBĀM

Comperia mājaslapā variet atrast un salīdzināt labākos kredītu piedāvājumus vienuviet. Spiediet pogu augstāk un nepieciešamības gadījumā aizpildiet pieteikumus. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas