Jaunlaulātie, kas paņēma kredītu kāzām

Aizdevumi

Kredīts kāzām

Jeļena Rozentāle

3 min.

Divu personu kopdzīve bieži beidzas ar laulības reģistrāciju un kāzām. Tikai dažiem ceļš līdz dzimtsarakstu nodaļai aizņem vien dažus mēnešus, bet citiem – vairākus gadus. Iemesli var būt dažādi:

 • vēlas pārliecināties, ka tiešām tas ir tas, ko vēlas;
 • nav laika, jo plānos karjera, sporta sasniegumi utt.;
 • gaida, kamēr piedzimst vai izaug bērns;
 • pietrūkst naudas līdzekļu kāzu organizēšanai. 

Protams, citiem lēmums par laulībām tiek pieņemts tieši saistībā ar bērna piedzimšanu, taču mūsdienās tas ir arvien retāk, jo izvēlas apprecēties vien pēc vairāku bērnu piedzimšanas un ilgas kopdzīves. 

Katrs pāris pats izlemj, ka vislabāk der tieši viņiem. Šobrīd pāri, kas dzīvo bez laulības apliecības nav retums un tā ir diezgan normāla parādība mūsdienās, jo galu galā “papīrs” nav izšķirošais cilvēku attiecībās. Taču šodien parunāsim par tiem, kas izvēlas precēties un meklē finansiālo risinājumu savām kāzu svinībām.

Ar rozā lentīti sasietie jaunlaulāto gredzeni, kas nopirkti pateicoties kāzu kredītam

Izmaksas kāzu svinībām. 

Pavisam noteikti jebkurām pārim ir jārēķinās ar obligāto valsts nodevu 14,00 EUR apmērā par laulības reģistrāciju, pārējie izdevumi ir atkarīgi tikai no vēlamā kāzu pasākuma.

Jebkura no šīm daļām prasa lielus izdevumus:

 • Kleita līgavai, kostīms līgavainim.
 • Tēriņi frizierim, vizāžistam, manikīram u.tml. 
 • Gredzenu iegāde. Bieži jaunais pāris izvēlas ar gravējumu. 
 • Svinību vieta. Tas var būt restorāns vai viesu māja. 
 • Dekorēšana. Parasti dekorē svinības vietu, mašīnu, foto stūrīti u.tml.
 • Ēdināšana. Protams, arī jāparūpējas par lielo kāzu kūku un par alkoholiskiem dzērieniem. 
 • Kāzu vadītājs, iespējams dzīvā mūzika. 
 • Fotogrāfs, kas iemūžinās dzīves skaistāko dienu. 
 • Kāzu organizētājs. Lielām kāzām neaizvietojams cilvēks. 

Citi pāri, kas vēlas ietaupīt vai vienkārši nevienam neuzticas, izvēlas kāzas organizēt paši. Protams, lielāka daļa darbu šajā gadījumā krīt uz sievietes pleciem. Lai beigās kāzas nepārtop par pamatīgu slogu un kāzu dienā par nepārvaramu stresu un nogurumu, kas neļauj priecāties, noteikti nevajag baidīties prasīt palīdzību vedējiem, draugiem, radiem un ģimenei.

Taču vislabākais risinājums ir ieguldīt naudas līdzekļus un uzticēties profesionālim, kas visu organizēs, un tad kāzu dienu varēsiet justies atbrīvotāki, mierīgāki un laimīgāki, jo nebūs jāuztraucas par sīkumiem. 

Kredīts kāzām?

Visi iepriekš minētie izdevumi izmaksās apaļu summu, kas ir mērojama nevis simtos, bet tūkstošos. Reti kuram pārim ir tādi naudas līdzekļi, kas reāli būtu jākrāj ilgus gadus, līdz ar to ir risinājums, ko bieži izmanto – kredīts kāzām

Kāzu organizēšanai un svinēšanai piemērotākais ir patēriņa kredīts, jo:

 • ir iespēja aizņemties līdz pat 25 000 EUR;
 • varēsiet segt summu 10 gadu laikā. 

No priekšrocībām vēl varētu pieminēt to, ka šim kredīta veidam bieži tiek piedāvāti papildus pakalpojumi, kas visā maksāšanas periodā var nedaudz atvieglot finansiālo slogu nepieciešamajā brīdī – kredītbrīvdienas un kredītu apdrošināšana. Protams, tos gan varēs izmantot vien tad, kad dzīves apstākļi piespiež – pazaudēts darbs, darbnespējas zaudēšana u.tml. 

Jāsaprot, ka finanšu iestādi, kurā ņemsiet kredītu, arī jāizvēlas tikpat rūpīgi kā kāzu organizētāju, fotogrāfu vai gredzenus, jo aizņemtā naudas summa izvēlētam kreditoram būs jāatdod vairākus gadus. Izvēloties kredītiestādi, noteikti izvērtējiet visus pieejamo patēriņa kredītu piedāvājumus. Pievērsiet uzmanību gada procentu likmei, no kuras varēsiet saprast savus gada kopīgos izdevumus, un augstāk minēto papildpakalpojumu esamībai. 

PATĒRIŅA KREDĪTS JŪSU SAPŅU KĀZĀM

Pirms aizņematies naudu, sastādiet kopīgo kāzu tāmi un tai summai vēl pievienojiet kādus 5 % neplānotiem izdevumiem, kas parasti rodas organizācijas laikā. Noteikti arī nevajadzētu aizņemties krietni vairāk nekā nepieciešams kāzām. Atceraties – šo summu būs jāatmaksā atpakaļ kreditoram!

Līgavainis lec gaisā, līgava pacēlusi rokas gaisā – sveika, ģimenes dzīve, kas uzsākta, jo bija paņemts neliels kredīts kāzām

Kā ietaupīt, svinot kāzas. 

Taupīšanas nolūkā jāsaprot, ka būs jāatsakās no vairākām lietām. Visticamāk būs jāsamazina ciemiņu saraksts un jāsvin ienākšanu laulības ostā vien ar tuvākajiem radiem un draugiem. 

Var ietaupīt:

 • nopērkot vienkārši baltu kleitu nevis kāzu kleitu;
 • svinot vien ar vedējiem un radiem; 
 • ieplānojot vien nelielu banketu bez naktsmītnes;
 • atsakoties no dzīvās mūzikas, sagatavojot savu mūzikas atskaņošanas sarakstu;
 • svinību organizēšanu uzņemties pašiem;
 • izmantojiet dzimtsarakstu nodaļas fotogrāfa pakalpojumus. 

Protams, visvairāk ietaupīt sanāks, ja izvēlēsieties tikai sarakstīties, izlaidot plašas svinības un kuplas kāzas. 

Daži jaunlaulātie izvēlas pēc laulības apliecības saņemšanas labāk doties ceļojumā, kur uzņemties pozitīvas emocijas, pavadot skaistu medusmēnesi, nevis tērēt naudu un laiku kāzām. Tā nav tā sliktākā izvēle, jo noteikti vajadzēs kredītu mazākai naudas summai, turklāt atmiņas arī paliks uz visu mūžu.  

Katrā ziņā noteikti aprunājāties un izlemiet kopā, ko katrs no jums vislabāk vēlas, lai saprastu, kādas kāzas ir piemērotas tieši jūsu pārim. Rūgts!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas