Kredītiestādes darbinieks rāda iespējamo ikmēneša maksājumam hipotekārajam kredītam Latvijā

Aizdevumi

Kredīts Latvijā

Jeļena Rozentāle

3 min.

Plānojot kādus lielākus pirkumus, bieži izvēlamies nevis gaidīt, kamēr izdosies sakrāt vajadzīgo naudas summu, bet paņemt kredītu un iegādāties vēlamo lietu vai pakalpojumu. Tas, protams nav slikti, bet jāsaprot, ka šim lēmumam ir jābūt pieņemtam apdomīgi, apsverot visus plusus un mīnusus. 

Priekšrocības kredītam ir ievērojamas: 

  • iespēja iegādāties preci uzreiz; 
  • ikmēneša maksājumi nelielā apmērā nav tik jūtami.

Noteikti piekritīsiet, ka no saviem mēneša ienākumiem izlikt uzreiz visu summu par lielu pirkumu ir diezgan graujoši, jo lielākā daļa cilvēku dzīvo no algas līdz algai. Tāpēc paņemtais kredīts ļauj saglabāt savu dzīves līmeni, jo nevajadzēs ne no kā atteikties un taupīt. 

Taču, ņemot kredītu, ir jārēķinās arī ar šiem trūkumiem:

  • aizņemtā nauda ir jāatmaksā;
  • risks palikt parādā;
  • pārmaksāsiet procentos. 

Lai nerakstos šis augstāk minētās problēmas, ir kārtīgi jāapsver kredīta nepieciešamību un jāizvērtē visi piedāvājumi, lai varētu atrast izdevīgāko.

Vīrietis meklē datorā kredītus Latvijā un salīdzina tos

Kāds kredīts Latvijā ir izdevīgākais?

Šobrīd Latvijā ir ievērojams kredītu piedāvājumu apmērs un noteikti ir no kā izvēlēties. Pirmkārt, noteikti variet izpētīt banku piedāvājumus. Noteikti nevajadzētu apstāties vien pie bankas, kuras klients esiet, jo bieži citas finanšu iestādes jauniem klientiem piešķir labākus nosacījumus. Otrkārt, pievērsiet uzmanību nebanku finanšu iestādēm jeb kredītiestādēm, jo kredītu piedāvājumi viņiem bieži ir vilinošāki! 

Mēs nevaram pateikt, kāds tieši kredīts Latvijā būs izdevīgākais tieši Jums, bet varam palīdzēt izvēlēties piemērotāko Jūsu kabatai. Šī mājaslapa Comperia ir kredītu salīdzināšanas platforma, kas ļauj pilnīgi bezmaksas salīdzināt savā starpā labākos kredītu piedāvājumus nebanku sektora aizdevējiem. 

KREDĪTI LATVIJĀ

Jums ir iespēja izvēlēties kredīta veidu, kas visvairāk atbilst Jūsu vēlmēm, un tad atlasīt kredītus pēc summas, termiņa un vecuma. Tālāk izpētiet katram no palikušajiem variantiem, kāda gada procentu likme tiek piedāvāta. Protams, vien pēc pieteikuma aizpildīšanas Jums būs izteikts konkrēts piedāvājums, taču, pārskatot informāciju, Jums būs iespēja vismaz aptuveni aprēķināt savus iespējamos kopējos izdevumus visa kredīta atmaksas periodā. 

Lai patiešām varētu izvēlēties izdevīgāko kredītu, variet aizpildīt vairākus pieteikumus, sagaidīt atbildi no visiem un tad no tiem izvēlēties kredītiestādi, ar ko slēgsiet vienošanos par kredīta summu. Noteikti arī neaizmirsiet izlasīt līgumu pirms apstiprināšanas – nepieciešams pārliecināties, vai visi noteikumi atbilst gaidāmajam!

Persona telefonā meklē pieejamos kredītus Latvijā

Kas var pieteikties un saņemt kredītu Latvijā?

Kā ziniet, Latvijā kredītu izvēle ir liela, taču tas nenozīmē, ka kredīti ir pieejami visiem, jo ir arī ierobežojumi, kurus noteikušas ne tikai finanšu iestādes, bet arī valsts likumdošana. 

Galvenie noteikumi, kuriem jāatbilst:

  • Vecums. Kredīts Latvija ir pieejams pārsvarā personām no 18 līdz 85 gadiem, bet šie dati var atšķirties, tāpēc noteikti šai detaļai pievērsiet uzmanību. 
  • Pilsonība. Aizņemties naudu finanšu iestādēs var vien Latvijas pilsoņi vai cilvēki ar uzturēšanas atļauju un personas kodu. 
  • Kontaktinformācija. Ja vēlaties aizņemties online, noteikti būs nepieciešams telefona numurs un e-pasts.
  • Bankas konts. Kreditori naudu pārskaita vien uz Latvijas bankām. Tāpat, ņemiet vērā, ka bieži kreditori Jūsu identitātes apstiprināšanai var lūgt no Jūsu konta pārskaitīt vienu centu. 
  • Ienākumi un kredītvēsture. Abi šie nosacījumi svarīgi, jo veido Jūsu kredītreitingu, kas katram aizdevējam noteikti jāizvērtē pirms pieņem lēmumu izsniegt kredītu.

Katrs kredīta pieteikums vienmēr tiek izvērtēts individuāli, tāpēc arī personām ar nelieliem melniem plankumiem kredītvēsturē ir iespēja saņemt kredītu. Vienīgi šajā gadījumā Jums izteikts piedāvājums var būt mazāk izdevīgs: lielāka gada procentu likme, mazāka kredīta summa vai īsāks atmaksas termiņš, turklāt Jums var palūgt nodrošinājumu jeb ķīlu. 

Kredits Latvija noteikti  ir pieejams tiem, kas izturas atbildīgi pret savām kredītsaistībām un spēj novērtēt savas spējas to atmaksāt laicīgi, nekavējot ikmēneša maksājumus. Vienmēr kārtīgi apsveriet nepieciešamību aizņemties naudu!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas