Meitene skatās uz naudas banknoti un rēķinu uz galda un doma, kur paņemt kredītu no 18 gadiem, jo nepieciešams apmaksāt rēķinu, bet ar esošo naudu nepietiek

Aizdevumi

Kredīts no 18 gadiem

Jeļena Rozentāle

2 min.

Katram no mums var gadīties dzīves situācijas, kad ir nepieciešama nauda ātrai problēmas risināšanai. Mūsdienās ir pieejams liels klāsts ar piedāvājumiem no dažādām finanšu iestādēm. Bet kā ir ar jauniešiem, kam nesen palika vien 18 gadi? Ļoti bieži kredītiestādes šai vecuma grupai atsaka izsniegt aizdevumus, jo viņiem vēl nav kredītpieredzes un aizdevējiem ir grūti izvērtēt reālu klienta maksātspēju. 

Kam izsniedz kredītu no 18 gadiem? 

Finanšu iestādes vienmēr jebkuram klientam izvērtē viņa spēju atmaksāt aizdevumu. Tātad skatās kredītreitingu un pārbauda kredītvēsturi. Ja jaunietim tik nesen palika 18 gadi, visticamāk viņš vēl nav ņēmis nevienu aizdevumu un līdz ar to kredītiestādei trūkst informācijas, uz ko varētu paļauties, pieņemot lēmuma par kredīta izsniegšanu. 

Kredīta izsniedzējs skatās, lai būtu atbilstošs vecums (vismaz 18 gadi), lai būtu pastāvīgi un oficiāli ienākumi, deklarēta dzīvesvieta Latvijas Republikā, aktīvs telefona numurs un Latvijas bankas konts.

Lielu nozīmi pārbaudē piešķir tieši klienta kredītvēsturei. Pozitīvās kredītvēstures gadījumā ir neliels procents gadījumu, kad var atteikt aizdevumu. Tādos gadījumos finanšu iestāde parasti saka “jā”. 

Puisis zilajā džemperī, plati smaidot, saņēma apstiprinājumu kredītam no 18 gadiem un, turot rokās kredītkarti, jau domā kā šo naudu iztērēt

Ko darīt, ja 18 gados nav pastāvīgās darba vietas? 

Šādos gadījumos kredītiestādes ņem vērā citus regulārus ienākumus. Tie var būt sociālie pabalsti, stipendijas, piešķirtie finanšu līdzekļi no vecākiem u.c. pasīvie, bet regulārie ienākumi. Gadījumos, kad visu šo ienākumu summa būs atbilstoša vēlamajai kredīta summai, visticamāk aizdevumu apstiprinās. 

Ņem vērā – finanšu iestādes parasti pārbauda informāciju par ienākumiem vismaz par pēdējiem 6 mēnešiem.

Cik lielu kredīta summu ir iespējams saņemt 18 gados? 

Tas, protams, lielākoties ir atkarīgs no finanšu iestādes, kur vēlaties paņemt kredītu, kā arī no Jūsu ikmēneša ienākumiem. Ņemot vērā, ka šī vecuma jaunieši ir augsta riska grupā, varētu būt, ka kredīta summa, ko varēs piedāvāt aizdevējs, nebūs lielāka par 300-500 EUR. Katrā ziņā noteikti izpēties mūsu mājaslapā pieejamo informāciju par pieejamām kredītu iespējām no 18 gadiem. 

Uz vienas no klaviatūras pogām rakstīts 18+, kas nozīmē, ka kredīts tiek piedāvāts no 18 gadiem

Vai tiešām ir vērts ņemt aizdevumu 18 gados? 

Vienmēr apdomājiet nepieciešamību aizņemties. Jāatceras, ka kredīts vienmēr ir jāatdod, līdz ar to šai lietai ir jāpieiet ar lielu atbildību. Jebkurš paņemtais aizdevums ietekmēs Jūsu kredītreitingu un ja maksājumi netiks veikti laicīgi vai vispār nekas netiks maksāts, kredītvēsture būs sabojāta. Vai tiešām to vēlaties 18 gados, kad dzīve tikai sākas? Līdz ar to vienmēr kārtīgi apdomājiet lēmumu iesaistīties kredītsaistībās.

Ja esiet pārliecināts, ka kredīts tiešām ir nepieciešams, izvērtējiet visus pieejamos piedāvājumus un izvēlaties labāko variantu. 

Kā izvēlēties labāko piedāvājumu kredītam? 

Mūsu Comperia mājaslapa piedāvā ērti salīdzināt labākus aizdevumu piedāvājumus! 

Kredītu sadaļā izvēlāties nepieciešamos parametrus – vecumu, kredīta apjomu un vēlamo apmaksas termiņu. Ir finanšu iestādes, kas piedāvā kredītus arī no 18 gadiem, tāpēc noteikti būs iespēja pieteikties nepieciešamajam aizdevumam. 

Salīdzinot kredīta aizdevējus, noteikti ņemiet vērā procentu likmi un noteikumus, uz kuru pamata kredīts no 18 gadiem var tikt izsniegts. 

Noteikti neizlaidiet iespēju salīdzināt piedāvājumus, lai cik steidzīgi būtu nepieciešams kredīts! Ir svarīgi atcerēties – aizņematies atbildīgi!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas