Jaunietei apstiprināja kredītu no 19 gadiem un viņa elektroniski paraksta līgumu

Aizdevumi

Kredīts no 19 gadiem

Jeļena Rozentāle

2 min.

Jaunieši, kas uzsāka skolas gaitas pilnos 7 gados, vidusskolu beidz 19 gados vai tuvu šim vecumam, ja dzimšanas diena iekrīt vasarā. Reti kuram jaunietim šajā vecumā ir darbs un līdz ar to regulārie ienākumi. Pārsvarā šajā laikā vēl naudu dod vecāki vai jaunietis vien piepelnās vasaras darbiņos. Līdz ar to rodas diezgan nopietns jautājums – vai 19 gados ir iespējams saņemt kredītu?

Kredītu vispārējie nosacījumi. 

Pirms atbildēt uz augstāk uzdoto jautājumu, jāsaprot, kādiem vispārīgiem nosacījumiem jāatbilst, lai finanšu kompānija varētu apstiprināt kredīta izsniegšanu. 

  1. Klientam jābūt maksātspējīgam. Tātad jābūt pietiekamiem ikmēneša ienākumiem, no kuriem varēs segt kredītu katru mēnesi līdz tā pilnai atmaksai. Svarīgi ir tas, ka ienākumiem jābūt oficiāliem un pierādāmiem – vislabāk, lai tie būtu redzami bankas konta izdrukā, kas parasti ir jāpievieno kredīta pieteikumam. Kreditori novērtē pēdējos 6 mēnešus un ienākumi ir ne tikai alga, bet arī, piemēram, pabalsti, stipendija u.tml. 
  2. Izdevumi par kredītsaistībām nevar pārsniegt 40 % no visiem ikmēneša ienākumiem. Līdz ar to – jo mazāki ienākumi, jo mazāku summu varēsiet aizņemties. 
  3. Kredītpieredze. Kreditori ļoti pozitīvi novērtē tos, kuriem iepriekšējās kredītsaistības bija laicīgi segtas. Ja plānojiet ņemt savā mūžā pirmo kredītu, aizdevējam nebūs ko novērtēt, līdz ar to automātiski Jūs novirzīs riska grupā.

Jauniete datorā meklē, kur var paņemt kredītu no 19 gadiem

Vai varēšu saņemt kredītu 19 gados?

Atbilde ir “jā”, ja:

  • Esiet LR rezidents ar bankas kontu Latvijas bankā. 
  • Jums ir pietiekami oficiāli ikmēneša ienākumi, no kuriem varēsiet maksāt kredītu. 

Kas attiecās uz citiem noteikumiem – ja trūkst kredītpieredzes, kredītu visticamāk Jums izsniegs, bet iespējama lielāka gada procentu likme, kā arī kredīts no 19 gadiem var būt ierobežots aizdevuma summā. 

Turklāt, jāsaprot, ka ne visas finanšu iestādes izsniedz kredītus 19 gadīgiem jauniešiem, jo ir arī tādas kompānijas, kas piedāvā aizņemties vien no 20-21 gadiem. Tieši tāpēc vienmēr pārbaudiet izvēlētā kreditora vecuma ierobežojumus pirms piesākaties kredītam. 

Jāsaka, ka 19 gados ir lielākā iespēja saņemt kredītus nekā pirms tam. Jums ir pieejami tādi kredītu veidi kā ātrie kredīti, patēriņa kredīti, kredītlīnijas un pat var mēģināt pieteikties auto kredītam.

Kā minēju iepriekš, kredīta izsniegšana ir atkarīga no ienākumiem, līdz ar to tikai no Jums ir atkarīgs, vai saņemsiet vēlamo aizdevuma summu. Protams, maz ticams, ka varēsiet paņemt kādu hipotekāro kredītu, kā arī auto kredītam visdrīzāk vajadzēs ieķīlāt savu iepriekšējo automašīnu, taču kredītu nelieliem pirkumiem ir reāla iespēja noformēt, saņemot regulārus ienākumus.

Jauniete rāda uz uzrakstu “Kredīti no 19 gadiem” un pogu “šeit”

Kredīts no 19 gadiem – liela atbildība. 

Jebkurā vecumā, aizņemoties naudu no finanšu iestādēm, ir rūpīgi jāapdomā šis solis. Jāizvērtē savas spējas atmaksāt kredītu laicīgi un bez maksājumu kavējumiem. 

Vēlos uzsvērt, ka jaunībā jābūt īpaši apdomīgam, jo jauniešu maksimālisms bieži var pārsteigt. Nedrīkst iekrist galējībās – paņemot kredītu un neapdomājot savas spējas to vēlāk segt, jo šīs darbības var sabojāt Jūsu kredītvēsturi jau pašas pilngadības sākumā. Ko darīsiet, kad, sasniedzot kādus 30 gadus, vēlēsieties iegādāties savu mājokli ar hipotēkas palīdzību? Turklāt neatmaksātās kredītsaistības neviena finanšu iestāde nenoraksta, bet gan nodot tālāk parādpiedziņas kompānijā un pat tiesā. Tas viss var novest pie bankas konta aresta un piespiedu kredīta atmaksas. 

Tāpēc secinājums viens – ja esiet paņēmis kredītu, veiciet maksājumus laikā un atmaksājiet kredītu noteiktā termiņā!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas