Vīrietis meklē piemēroto online kredītu pensionāriem

Aizdevumi

Kredīts pensionāriem

Jeļena Rozentāle

3 min.

Pensionāriem, tāpat kā citām vecuma grupām, bieži ir nepieciešama finansiālā palīdzība neparedzamu situāciju risināšanai un neatliekamiem pirkumiem. Līdz ar to bieži tiek uzdots jautājums, vai pensionārs var paņemt kredītu? Noskaidrosim! 

Pensijas vecums. 

Ar šo 2022. gadu ir pieņemts, ka pensionēšanas vecums ir 64,3 gadi ar nosacījumu, ka darba stāžs ir vismaz 15 gadi. Gadījumā, ja stāžs ir virs 30 gadiem, ir iespējams aiziet priekšlaicīgā pensijā no 62,3 gadiem (divus gadus ātrāk). Līdz 2025. gadam plānots pakāpeniski pensijas vecumu palielināt līdz 65 gadiem.

Vai varu paņemt kredītu kā pensionārs? 

Šobrīd ir daudz kredītiestādes, kuras piedāvā aizdevumus. Dažās no tām ir iespējams aizņemties personām līdz pat 80 gadiem, taču citās ir noteikts maksimālais vecums 65 gadi.

Kāpēc tādas svārstības? Katrs kreditors izvērtē savus riskus aizdodot naudu un šobrīd likumdošanā nav noteikts personu vecums, kam jānodrošina kreditēšanas iespējas. 

Vīrietis lūkojas datorā un ir priecīgs, jo viņam apstiprināja kredītu pensionāriem

Pieejamie aizdevuma veidi. 

Pensionārs, tāpat kā jebkurš cits cilvēks, var paņemt ātro kredītu, patēriņa kredītu, kā arī auto kredīts ir pieejams. Vispopulārākie ir tieši īstermiņa kredīti par salīdzinoši nelielām summām, jo parasti senioriem no pastāvīgiem ienākumiem ir tikai pensija. 

Jāpiemin, ka pirmajam kredītam bieži nebanku finanšu iestādes piedāvā bezprocenta kredīta iespējas, ko nepieciešamības gadījumā ir vērts izmantot. Šajā gadījumā Jums būs jāatdod tieši tādu pašu summu, kā aizņematies, taču jāņem vērā, ka aizdevums būs jāatmaksā maksimums 30 dienu laikā. 

Kas ir nepieciešams, lai saņemtu kredītu? 

  • Senioram jābūt pastāvīgai dzīvesvietai Latvijas Republikā – pilsonim vai ar uzturēšanas atļauju. 
  • Jābūt regulāriem un oficiāliem ienākumiem – pensija u.tml. Jāņem vērā, ka ikmēneša maksājumi kredītsaistību segšanai, nevar pārsniegt 30-40% no ienākumiem. Līdz ar to, ja esiet strādājošs pensionārs, tad Jums ir iespēja saņemt aizdevumu par lielāku summu. 
  • Protams, tiks izvērtēta arī maksājumu kredītvēsture. Negatīvās kredītpieredzes dēļ (nenokārtotas finansiālās saistības, kavētie maksājumi u.tml.) kreditors var atteikt aizdot naudu. 
  • Lai speciālistam būtu iespēja sazināties ar aizņēmēju, ir nepieciešams aktīvs telefona numurs, vēlams e-pasts un konts kādā no Latvijas bankām

Pensionāriem kredīts ir pieejams arī telefoniski, tāpēc sieviete savā telefonā meklē kredītiestādes kontaktus

Kā es varu aizņemties? 

Kredīts pensionāriem ir pieejams noformēšanai online. Tas ir ātri, ērti un neprasa lielu piepūli. Taču nepieciešamības gadījumā ar finanšu iestādi ir iespējams sazināties arī telefoniski vai apmeklēt klātienē. Visa informācija ir norādīta katra konkrētā aizdēvēja mājaslapā. 

Pirms aizņematies, noteikti salīdziniet visus kreditoru piedāvājumus, lai varētu izvēlēties Jums izdevīgāku variantu. 

Protams, Jūs variet aizpildīt pieteikumus uz vairākām vietām un tad izlemt par labu kādam no tiem, kas tieši Jums izstrādās labāko piedāvājumu. 

Mūsu Comperia mājaslapā Jūs variet atrast kredītiestādes, kas piedāvā aizdevumus senioriem

  • Izvēlaties zemāk vēlamo kredīta veidu un meklētājā ierakstiet nepieciešamo summu, vēlamo atmaksas termiņu un Jūsu vecumu. Atliek tikai salīdzināt piedāvājumus, izvēlēties un atstāt pieteikumu!
Ātrie kredītiPatēriņa kredītiAuto kredīti
KredītlīnijasKredītu apvienošana

Cik droši pensionāram ir aizņemties?

Protams, gribētos, lai katram senioram ir bērni, kas var palīdzēt finansiāli grūtos brīžos, bet diemžēl realitātē viss ir savādāk. Šādos gadījumos noder kredīts pensionāriem, kas var sniegt atbalstu.  

Jebkāds aizdevums ir risks, kas var beigties ar sliktu kredītvēsturi. Problēmas atmaksāt kredītu var rasties katram – gan cilvēkam ar tikai ienākumiem no pensijas, gan tam, kas saņem algu stipri virs vidējās. Katram ir jāizvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu, šajā gadījumā arī pensionāram. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas