Vīrietis domā, vai kredīts tiešām ir pieejams visiem gribētājiem

Aizdevumi

Kredīts visiem – vai tiešām?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Noteikti katrs no mums vēlas, lai vienmēr bez ierobežojumiem būtu iespēja paņemt kredītu. Bet, cik reāls ir kredīts visiem? Tāds lozungs bieži ir apmāns, jo naudas aizdevumu nav iespējams piešķirt visiem dažādu aspektu iespaidā.

Kāpēc kredīts nevar būt piešķirts visiem?

Atbilde slēpjas izstrādātās prasībās kredīta ņēmējiem, kas izriet no valsts likumdošanas un individuāliem kredītiestāžu noteikumiem. 

Svarīgākās un biežāk sastopamās prasības ir:

  1. Jābūt valsts rezidentam. Kredītus neizsniedz citas valsts iedzīvotājiem.
  2. Vecuma ierobežojumi. Valsts atļauj izsniegt kredītus personām, kas sasniegušas vismaz 18 gadu robežu, taču ir finanšu iestādes, kas paaugstināja vecuma slieksni pat līdz 21 gadam. 
  3. Maksātspējas izvērtēšana, kas paredz atbilstošus kredīta summai mēneša ienākumus pēdējā pusgada laikā. Turklāt tiek ņemta vērā tikai oficiāli saņemta nauda. 
  4. Kredītvēsture. Kredīti biežāk tiek izsniegti personām bez negatīviem ierakstiem tajā, parējās personas var saskarties ar ierobežojumiem. 

Svarīgi pieminēt par pēdējiem diviem punktiem, ka tieši valsts likumdošana nosaka, ka aizdevējam ir obligāti jāpārbauda klienta kredītreitings pirms tiek izsniegts kredīts. Šis likums palīdz izvairīties no situācijām, kad kredīti tiek izsniegt visiem pēc kārtas un līdz ar to ierobežo parādnieku un maksātnespējas procesu skaitu.

Sieviete tur kredītreitinga līkni, kas palīdz novērtēt, vai kredīts pieejams visiem

Vai ir pieejams kredīts cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi?

Kā noskaidrojām, kredīts nevar tikt piešķirts visiem – un tas ir pareizi, jo arī ne visi šo aizņemto naudu varēs vai gribēs atgriezt. 

Faktiski gandrīz katrs no mums, kas ir atbilstošā vecumā, ir ņēmis kredītu vismaz vienreiz mūžā. Nesteidzaties šo apgalvojumu noraidīt, jo visticamāk arī Jūs esiet vismaz vienreiz formējis telefonu vai TV uz nomaksu. 

Laba kredītpieredze nozīmē, ka esiet paņēmis kredītu un veiksmīgi nomaksājis to norunātāja līguma laikā. Taču ir cilvēki, kuri aizņemoties naudu tīši vai no viņiem neatkarīgu iemeslu dēļ ir kavējuši kredīta ikmēneša maksājumus un/vai beigās tā arī nav seguši savas kredītsaistības. Likumsakarīgi, ka šiem aizņēmējiem parādās slikti ieraksti kredītvēsturē, kas turpmāk liedz vai daļēji ierobežo ņemt kredītus nepieciešamajiem mērķiem. 

Taču, cik bēdīgi tas neizklausītos, arī cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi ir iespēja paņemt kredītu, bet, protams, arī ne visiem, bet pārsvarā tikai tiem, kas atbilst šiem izņēmumiem: 

  • Kredīta maksājumi, kaut ar nokavēšanos, bet tiek veikti.
  • Visi kavētie maksājumi un nesamaksātas kredītsaistības uz doto brīdi ir atmaksāti. 
  • Jūsu maksātnespējas process ir veiksmīgi noslēgts. 

Domāju, ka jebkurš parādnieks saprot, ka cerēt uz jaunu kredītu brīdī, kad neveic maksājumus par iepriekšējo – ir absurdi. Turklāt ar jaunu kredītu Jūs tikai sevi iedzītu vēl lielākā izmisumā, jo Jūsu finansiālais stāvoklis vēl vairāk pasliktinātos. 

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Ja šaubāties, vai kredītiestāde Jums piešķirs aizdevumu, aizpildiet vairākus pieteikumus un gaidiet atbildi!

Katra klienta kredītpieredze vienmēr tiek novērtēta individuāli, līdz ar to Jums ir visas iespējas saņemt pozitīvu atbildi.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas