Izvilktajās caur papīra sienu sievietes rokās ir oranžs telefons un lupa, ar kuras palīdzību tiek veikts kredītu salīdzinājums

Aizdevumi

Kredītu salīdzinājums

Jeļena Rozentāle

2 min.

Kredītu tirgus izpēte ir nepieciešama, lai spētu izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko aizdevumu. Līdz ar to kredītu salīdzinājums aizdevumu salīdzināšanas lapās ir lielisks veids kā atrast izdevīgāko piedāvājumu. Taču, protams, jāsaprot, kādām detaļām būtu jāpievērš uzmanība, lai izdarītu pareizo izvēli. 

Kredītu salīdzinājuma pirmie soļi

  • Pirmais solis, ar ko jāsāk: nepieciešams aprēķināt, cik liela summa ir nepieciešama konkrēta mērķa izpildīšanai.

Cenšaties neaizņemties krietni vairāk, kā vajag, jo procentu likme tiek aprēķināta no izsniegtas summas apjoma, līdz ar to var sanākt pārmaksāt vairāk kā plānojāt. Aizņemoties mazāk kā vajadzēja – samazinās iespēja vēlāk saņemt papildu summu uz tādiem pašiem nosacījumiem. Biežāk iepriekš piedāvātā likme tiek paaugstināta. 

  • Otrais solis ietver termiņu, kurā vēlaties atmaksāt saņemto kredītu.

Rūpīgi izvērtējiet savas iespējas un budžetu, lai vēlāk nebūtu jāsaskaras ar kredīta atmaksas problēmām. Jums jāsaprot, kādu summu variet mēnesī atlikt kredītsaistību segšanai. Tāpat jācenšas atmaksāt kredītu pēc iespējas ātrāk, jo tādējādi varēsiet ietaupīt uz procentu maksājumiem. 

Tiklīdz ir izpildīti šie divi svarīgākie soļi, kas palīdz saprast savas vajadzības un iespējas, variet virzīties tālāk. 

Kredītu salīdzinājuma pamata solis

Izdevīga kredīta pamatā ir rūpīga piedāvājumu salīdzināšana. Ņemot vērā, ka Latvijā šobrīd ir plašs klāsts ar finanšu iestādēm, kas piedāvā kredītus, visdrošāk piedāvājumu izpēti veikt tiešsaistes resursos, kur šī informācija tiek apkopota. Comperia – šajā gadījumā būs lieliska izvēle, jo spēsiet vienuviet apskatīties populārākos kredītu piedāvājumus. 

Kā sākt? 

  1. Dodieties uz Comperia kredītu sadaļu un izvēlaties sev piemērotāko kredīta veidu; 
  2. Meklējiet piemērotāko variantu pēc parametriem lapas augšdaļā, atzīmējot vēlamos datus: summu, termiņu un vecumu;
  3. Izkārtojiet atlasītos piedāvājumus pēc popularitātes, summas lieluma, pieteikuma izskatīšanas laika vai atmaksas termiņa.

Vīrietis dzeltenajā cepurē priecājas, ka viņam ar kredītu salīdzinājuma palīdzību ir izdevies atrast izdevīgu kredīta piedāvājumu

Kam pievērst uzmanību? 

Tagad veiciet rūpīgu piedāvājumu izpēti. Pievēršot uzmanību detaļām, kas var ietekmēt jūsu izdevumus par kredītsaistībām. 

  • Procentu likme – parametrs, no kura atkarīga maksa par kredītu izmantošanu visa to atmaksas laikā. 

Piedāvājumi ir dažādi. Ir iespējams atrast variantus ar 0% pārmaksu, taču tas nozīmē, ka būsiet ierobežots atmaksas termiņā, jo parasti tādi kredīti jāsedz maksimums mēneša laikā. Tāpat ir pieejami varianti ar maksimālo gada procentu likmi līdz pat 65% gada laikā. 

Jāsaprot, ka mājaslapās redzamās procentu likmes ir informatīvas un domātas, lai potenciālais aizņēmējs ir spējīgs aprēķināt aptuvenas kredītu izmaksas un pieņemt lēmumu. Piešķirta procentu likme vienmēr tiek izvērtēta individuāli, jo tajā brīdī kreditors ņem vērā aizņēmēja kredītreitingu. 

  • Papildmaksas – komisija var tikt aprēķināta par jebkādiem papildpakalpojumiem. 

Visbiežāk var saskarties ar papildu maksām par kredīta noformēšanu, apdrošināšanas pakalpojumu, kredītbrīvdienām, summas pārskaitīšanu uz kontu ātrāk par noteikto līgumā datumu u.tml. 

Izpētiet visas šis detaļas, veicot kredītu salīdzinājumu, lai saprastu, kurš no piedāvājumiem patiešām būs visizdevīgākais un piemērots tieši jūsu vajadzībām un atmaksas iespējām. 

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas