Vīrietis sniedz palīdzības roku personai, kas ir zem nesamaksātiem rēķiniem, lai palīdzētu parādu dzēšanas procesā

Aizdevumi

Parādu dzēšana ar jaunu aizdevumu

Jeļena Rozentāle

2 min.

Paņemot virkni ar kredītiem varam kādā brīdī nonākt strupceļā ar nespēju tos laicīgi segt. Tādā situācijā bieži pazib doma paņemt jaunu aizdevumu veco parādu dzēšanai. Cik laba ir šī doma, noskaidrosim šī raksta ietvaros. 

Jauns kredīts – viena maksājuma segšanai

Jebkurš cilvēks, kuram nav iekrājumu, var nonākt situācijā, kad nav pietiekamu naudas līdzekļu, lai veiktu ikmēneša maksājumu par kredītsaistībām. Tādā situācijā, lai nekavētu, bieži tiek dota priekšroka ātrajam kredītam, ar domu, ka tā izdosies pārvarēt īslaicīgas finanšu problēmas. Diemžēl šajā gadījumā tā nebūs pareiza izvēlē, jo tādējādi uzņematies papildu finanšu slogu un nākamajā mēnesī viena maksājuma vietā jums jau būs jāveic divi. 

Situācijā, ko aprakstījām, vislabāk būtu vērsties pie kredītiestādes pārstāvja un prasīt pēc:  

  • Maksājuma pagarināšanas vai kredītbrīvdienām. Šajā gadījumā maksājumi par pamatsummu parasti tiek atlikti uz pāris mēnešiem. 
  • Kredīta refinansēšanas, tādējādi bieži iegūstot izdevīgākus aizdevuma nosacījumus, kas atpelnās ilgtermiņā. 

Abi šie varianti var palīdzēt atrisināt grūto finansiālo situāciju, turklāt nekādi neietekmējot kredītvēsturi. 

Jauns kredīts – visu kredītu dzēšanai

Jauns aizdevums, lai pilnībā atmaksātu visas esošas kredītsaistības, bieži ir attaisnots, jo tādējādi jūs iegūstiet daudz priekšrocību, īpaši, ja jums bija vairāki kredītmaksājumi. 

Šim variantam lieliski noder kredītu apvienošana. Tādējādi vairāku maksājumu vietā jums paliks tikai viens, bet īslaicīgu kredītu vietā ar lieliem procentu maksājumiem iegūsiet ilgtermiņa aizdevumu ar bieži zemāku procentu likmi.

Mākonis ar gandrīz pabeigto parādu dzēšanas procesu, pateicoties kredītu apvienošanai

Svarīgi, izvēloties kredītu parādu dzēšanai

Kredītu vai parādu dzēšana ir nopietns iemesls pievērsties rūpīgai kreditēšanas piedāvājumu izpētei, jo aizvietot vienu aizdevumu ar citu ir jēga vien tad, ja atradīsiet izdevīgākus nosacījumus. Tieši tāpēc, pieņemot tādu lēmumu, ir nepieciešams pievērst uzmanību detaļām: 

  • Kredīta atmaksas termiņš. Izvērtējiet, ko vēlaties – ātrāk dzēst kredītus, bet ar lielākiem ikmēneša maksājumiem, vai dodiet priekšroku nelieliem maksājumi toties ilgākā laika posmā. 
  • Gada procentu likme. Aprēķiniet šī brīža izdevumus par kredītsaistībām un atrodiet finanšu iestādi ar procentu likmi, kas palīdzēs ietaupīt. Ņemiet vērā, jo ilgāks atmaksas termiņš, jo vairāk rezultātā pārmaksāsiet. 
  • Papildu nosacījumi. Ilgtermiņa kredītiem bieži tiek piedāvāti papildu maksas pakalpojumi, piemēram, kredītbrīvdienas vai kredīta apdrošināšana. Ja šobrīd lasiet šo rakstu, noteikti saprotiet, cik noderīgi tie var būt. Vienīgi jums noteikti pirms līguma parakstīšanas vajadzētu iepazīties ar visām šo pakalpojumu niansēm. 

Comperia ir apkopojusi informāciju par kreditoriem, kas piedāvā strukturizēt un optimizēt esošus aizdevumus, tāpēc aicinām jūs spiest pogu zemāk un izvēlēties jūsu situācijai atbilstošāko risinājumu. 

KREDĪTU APVIENOŠANA

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas