Koka mājiņa stāv uz naudas banknošu kaudzes, jo ir nepieciešama pirmā iemaksa hipotekārajam kredītam

Aizdevumi

Pirmā iemaksa hipotekārajam kredītam

Jeļena Rozentāle

2 min.

Mājokļa iegāde ir svarīgs un nozīmīgs notikums katra cilvēka dzīvē. Tomēr, pirms sākt piepildīt sapni par savu māju vai dzīvokli, ir jāsaprot, ka būs nepieciešama pirmā iemaksa hipotekārajam kredītam. Izskatīsim, kāpēc ir vajadzīgs līdzfinansējums, un sniegsim noderīgas rekomendācijas, ka sakrāt nepieciešamo pirmajai iemaksai summu. 

Kas ir pirmā iemaksa hipotekārajam kredītam?

Pirmā iemaksa ir naudas summa, kas pircējam ir jānodrošina no saviem līdzekļiem, iegādājoties īpašumu ar hipotekāro kredītu. Parasti tā svārstās no 10% līdz 30% no mājokļa vērtības. 

Pirmās iemaksas apjoma prasības lielums ir rādītājs, kas liecina par jūsu finansiālo stāvokli bankas acīs, un tas ietekmē kredīta nosacījumus, tostarp procentu likmes un atmaksas termiņus. 

Ar mārkeri uzzīmēta māja iekš kuras % un sānos bultiņas uz leju un augšu – kas ietekmē pirmo iemaksu hipotekārajam kredītam

Pirmās iemaksas summu ir iespējams samazināt līdz pat 5%, piesakoties ALTUM valsts galvojuma programmai, kas tiek piedāvāta jauniem speciālistiem vecumā līdz 35 gadiem vai ģimenēm ar bērniem. Turklāt, jo vairāk bērnu, jo lielāku atbalstu ir iespējams saņemt. 

Otrā iespēja samazināt nepieciešamo pirmajai iemaksai summu, ir nekustamā īpašuma ķīla. Šajā gadījumā nodrošinājums var kalpot kā pirmā iemaksa hipotekārajam kredītam pilnā apjomā. Taču arī šajā gadījumā ir jāsaprot, ka jums būs nepieciešama nauda kredīta noformēšanai, kas var sasniegt pat 3-6% no piešķirtās kredīta summas. 

Pirmās iemaksas hipotekārajam kredītam priekšrocības

Veicot lielāku pirmo iemaksu, jūs gūsiet vairākas svarīgas priekšrocības:

  • Jo lielāka ir pirmā iemaksa, jo mazāka ir hipotēkas summa un mazāki ikmēneša maksājumi;
  • Lielāks sākotnējais maksājums palielina jūsu maksātspēju kreditora acīs, tādejādi ir iespējams iegūt izdevīgākus kredīta nosacījumus, t.i. zemāku procentu likmi;
  • Jo lielāka ir pirmā iemaksa, jo ātrāk jūs kļūsiet pilntiesīgs iegādātā īpašuma īpašnieks, nevis tikai bankas parādnieks.

No iepriekšminētā izriet, ka jums vajadzētu censties iekrāt lielāku pirmās iemaksas hipotekārajam kredītam summu, lai būtu lielākā drošībā par savu nākotni.

Ģimene nopirka dzīvokli un pārvācas, jo sakrāja pirmo iemaksu hipotekārajam kredītam, un tagad ļoti priecājas

Kā sakrāt naudu hipotēkas pirmajai iemaksai?

Sakrāt pietiekamu pirmajai iemaksai summu var šķist grūts uzdevums, taču ar pareizu pieeju un disciplīnu tas ir reāli sasniedzams mērķis. 

Lūk, dažas noderīgas rekomendācijas: 

  • Izveidojiet budžetu, sarakstiet ienākumus un izdevumus. Tādējādi varēsiet saprast, kādu summu mēnesī variet atļauties atlikt savam mērķim. 
  • Atbrīvojieties no nevajadzīgiem tēriņiem, lai maksimāli palielinātu ikmēneša uzkrājumus;
  • Apsveriet iespēju gūt papildu ienākumus, piemēram, ar frīlansu, lai palielinātu savus ietaupījumus;
  • Palieliniet savus uzkrājumus, investējot naudu vai glabājot naudu krājkontā. 

Kad pirmās iemaksas summa būs sakrāta, jums rūpīgi jāizvērtē pieejamās hipotēku programmas bankās. Pievērsiet uzmanību kredīta nosacījumiem, pirmās iemaksas prasībām u.c. svarīgām detaļām. Tas palīdzēs jums izvēlēties labāko piedāvājumu un ietaupīt uz procentu maksājumiem, jo hipotēka ir uz gadiem.

KREDĪTI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas