Salīdziniet kredītiestādes un aizņemieties izdevīgāk. Aizdevums jebkādiem mērķiem un vajadzībām īsā laikā.
Saņemt
Investējiet un iegūstiet papildu finanses savu mērķu sasniegšanai.
Investēt
Prasme gudri plānot finanses neiedzimst, tai cilvēks tiek apmācīts dzīves laikā. Taču viennozīmīgi vislielākā nozīme ir tām iemaņām, kas iegūtas bērnībā, smeļoties no vecāku padomiem. Efektīva budžeta plānošana vai apdomīga rīkošanās ar naudu ir nepārprotami noderīgākās prasmes pieaugušo cilvēku dzīvē, tāpēc vērts zemāk minētos domu graudus par finansēm, kurus var pielietot ikkatrs, ielikt galvās arī saviem bērniem.
Naudas krājumu veidošana
Jaunībā, kad vēl visa dzīve priekšā, liekās, ka jādzīvo tagad un tūlīt. Un tā ir taisnība! Taču jādomā arī par nākotni. Netērējiet visus pieejamos naudas līdzekļus, novirziet vismaz nelielu daļu no ienākumiem krājkasītē. Iekrājumi palīdzēs grūtajās dzīves situācijās nostāties uz kājām un pasargās no riska palikt bez iztikas līdzekļiem.
Apdomīga tērēšana
Nav noslēpums, ka nepārdomāti pirkumi var uztaisīt nopietnu robu finansēs. Vislabākais, ko variet darīt, lai stabilizētu savu finansiālo stāvokli, ir nedzīvot pāri saviem ienākumiem. Gandrīz vienmēr lietu, ko nevariet atļauties, iegāde ir graujošs solis līdz parādu iegūšanai. Ja pēc studiju pabeigšanas nevariet atļauties izīrēt dzīvokli viens, meklējiet citus variantus vai no sākuma palieliniet savus ienākumus.
Papildu ienākumu avoti
Vecāki bieži sapņo, lai viņu bērni iegūst stabilo darba vietu, kur nostrādās teju visu dzīvi. Taču mūsdienās tā nav pareiza pieeja, jo šobrīd ir ļoti daudz iespēju nopelnīt naudu arī citos ceļos. Nav jānopeļ iespējamo pelņas gūšanu internetā vai investēšanu, jo šie veidi nepārprotami nes augļus ilgtermiņā. Protams, arī algota darba vieta nav slikta izvēle, ja jums patiešām patīk tas, ko dariet.
Apdomīga aizņemšanās
Piedāvājumi aizņemties mūsdienās skan gandrīz no katra stūra, taču jāprot novērtēt savas spējas laicīgi atmaksāt kredītu, ja tomēr šis lēmums tiek pieņemts. Iekrist parādos nav grūti, ja pret savām finansēm izturas bezatbildīgi un neaizdomājas par pirkumu nepieciešamību. Vislabāk tērēt tik, cik tiek nopelnīts, vai nepieciešamības gadījumā aizņemties, taču pirms tam kārtīgi apsverot visus plusus un mīnusus tādam darījumam.
Cik daudzi no mums seko iepriekš minētām gudrībām? Viennozīmīgi ir skaidrs, ka ne tikai bērniem jāmācās rīkoties ar finansēm, bet arī pašiem vecākiem.
Jeļena Rozentāle