Persona skaita sakrātās monētas, kuru nav daudz, jo ir lietas, uz kurām nekad nevajadzētu taupīt naudu

Interesanti raksti

Lietas, uz kurām nekad nevajadzētu taupīt naudu

Jeļena Rozentāle

4 min.

Cilvēki ar ierobežotām finansēm bieži meklē ceļus, kā ietaupīt naudu: gaida atlaižu dienas, pērk akcijas preces, kā arī dod priekšroku lietotām precēm. Taču, jāsaprot, ka ir lietas, uz kurām nekad nevajadzētu taupīt naudu, jo neapdomīga taupība var maksāt dārgāk. 

Veselība

Neskatoties uz to, ka sena gudrība vesta, ka “par naudu veselību nopirkt nevar”, mūsdienās mēs varam pārliecināties, ka ir tieši otrādi: “laba veselība maksā daudz”. Tas ir tāpēc, ka šobrīd laba speciālista konsultācija maksā lielu naudu, bet pie ārsta par valsts dotācijām tikt ir gandrīz neiespējami, jo rindas ir garas un pieraksti pazūd vienā dienā. Gaidīt pierakstu pie “lētā ārsta” nevajadzētu, ja sūdzības ir pamatotos un nespēj gaidīt. Tikai Jūs esiet atbildīgs par savu veselību! 

Neārstējoties un nepērkot zāles, ar cerību, ka pāries pats un varēsiet ietaupīt, variet iedzīvoties hroniskajās kaitēs, kuru ārstēšanā iztērēsiet krietni vairāk naudas un laika. Nebūs veselības – nebūs spēka pelnīt naudu, līdz ar to, ja pietrūkst finanses, ir vērts apdomāt iespēju paņemt patēriņa kredītu un uzlabot savu veselību.

Sieviete apmeklē ārstu, jo veselība ir lieta, uz kuras nekad nevajadzētu taupīt naudu

Pārtika

Cieši saistīta ar veselību, jo ir svarīgi sabalansēti ēst un lietot uzturā vien labas kvalitātes produktus. Tas nenozīmē, ka jāpērk tikai eko preces, taču pagatavots ar savām rokām ēdiens noteikti būs veselīgāks nekā, pērkot gatavo produkciju un sildot to mikroviļņu krāsnī. 

Noteikti jāpievērš uzmanība arī pārtikas derīguma termiņiem! Neēdiet ēdienu pēc norādītā uz iepakojuma datuma, tas ir liels risks saindēties, bet ārstēšanās atkal nozīmē liekos tēriņus. 

Izskats

Noteikti esiet ne vienu vienīgu reizi dzirdējis stāstu, kad sieviete vēlējas ietaupīt un tāpēc pati mājās nokrāsoja matus. Beidzas šis eksperiments bēdīgi – sabojāti, sausi, salūzuši mati un turklāt nevēlamais matu tonis. Protams, ne vienmēr ir tāds rezultāts, taču krāsotām blondīnēm noteikti nevajadzētu taupīt uz friziera pakalpojumiem, jo matu ārstēšana nav lēts pasākums un viss var beigties ar matu griešanu. Turklāt ir ļoti svarīgi atrast labu meistaru nevis taupīt un iet pie kāda “kaktu speciālista”. 

Tikpat svarīgi ir sameklēt labu kosmetologu, ja ir ādas problēmas, nevis mēģināt ar to cīnīties paša spēkiem mājās, ieguldot kaudzi naudas dažādos kosmētiskajos produktos. Sieviete, kas ir apmierināta ar savu izskatu, ir pašpārliecināta, drosmīga un gatava gāzt kalnus!

Sieviete mājās pati sev krāso matus, taču frizieris ir tā lieta, uz kuras nekad nevajadzētu taupīt naudu

Automašīna

Bez mašīnas šobrīd ir grūti, īpaši lielajās pilsētās, tāpēc auto tiek uzskatīts par svarīgāko pirkumu. Protams, vislabāk pirkt pavisam jaunu mašīnu no autosalona, taču tas nav katram pa maciņam, tāpēc ir svarīgi izvēlēties patiešām labāko mašīnu starp tām, ko variet atļauties. 

Veltiet laiku auto piedāvājumu salīdzināšanai! Nedrīkst pirkt vislētāko transportlīdzekli, jo mašīnas remonts nav lēts.  Turklāt noteikti vienmēr ir laicīgi jāveic nepieciešamo auto apkopi, lai pēc tam nav jāsaskaras ar lielākiem izdevumiem. 

Lai nav jākož elkoņos pēc lētās mašīnas iegādes, citreiz ir labāk paņemt auto kredītu un iegādāties patiešām labu autiņu, kas kalpos ar pilnu atdevi. 

Elektropreces 

Mūsdienās dzīve bez elektroprecēm nav iedomājama. Visi lietojam telefonus, portatīvos datorus, ledusskapjus, televizorus, mūzikas atskaņotājus, putekļu sūcējus, veļas mašīnas utt. Cenu diapazons visām šīm precēm ir dažāds, tāpēc ir visas iespējas iegādāties atbilstošu savam maciņam. Turklāt bieži ir pieejamas akcijas vai bezprocentu kredīts, kas atvieglo iegādi.  

Elektropreces ir domātas ilglaicīgai lietošanai, taču ne par velti ražotājs tām piešķir garantijas laiku. Tieši tāpēc ir vērts iegādāties tieši jaunās lietas, jo iegādājoties lietotās pastāv risks, ka tās pārstās darboties jau mēneša laikā, un atkal būs jātērē nauda un jāpērk citu. Nopērkot jaunu elektropreci un tai salūstot, Jums vismaz būs iespēja vērsties pie pārdevēja, kas to apmainīs vai veiks bezmaksas remontu.

Sadzīves tehnika ir lietas, uz kurām nekad nevajadzētu taupīt naudu

Drošība

Bez šaubām drošībai vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, jo dzīve mums ir viena – neesam kaķis ar septiņām dzīvībām. Nevajadzētu iegādāties lietotos bērnu auto sēdeklīšus, ķiveres, ugunsdzēšamos aparātus u.tml. lietas, kuram ir svarīgi būt bez defektiem, par kuriem nevaram būt pārliecināti, ja esam iegādājušies tos no rokām. Mēs nevaram zināt, kā tika glabāts šis ugunsdzēšamais aparāts pie iepriekšējā saimnieka un nevaram būt pārliecināti, ka auto sēdeklītis jau nebija labots. 

Noteikti ir vērts padomāt par apdrošināšanas iegādi. Ir vērts apdrošināt:

  • savu mājokli, lai pasargātu sevi no kaimiņu appludināšanas un ugunsgrēka;
  • mašīnu, lai pasargātu sevi no zādzības vai cita trakā braucēja;
  • ceļojumu, ja pazaudē bagāžu vai lai nav atkārtoti jāpērk biļete, ja nokavē lidmašīnu utt.  

 

Ir labi domāt par taupīšanas iespējām, taču nedrīkst pārspīlēt. “Skops cilvēks maksā divreiz” – domājiet par to, kad nākamreiz gribēsiet ieguldīt mazāk finanses, jo ir lietas, uz kurām nekad nevajadzētu taupīt naudu, jo ilgtermiņā, iegādājoties lētu preci vai nepadomājot par savu veselību, Jūs zaudēsiet krietni vairāk naudas līdzekļus.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas