Salīdziniet kredītiestādes un aizņemieties izdevīgāk. Aizdevums jebkādiem mērķiem un vajadzībām īsā laikā.
Saņemt
Investējiet un iegūstiet papildu finanses savu mērķu sasniegšanai.
Investēt
Ja pastāvīgi ķeriet sevi pie domas, ka viss ir slikti, pietrūkst naudas un jums skauž, ka citiem iet labāk kā jums – visticamāk jūsos dzīvo finansiālā un garīgā nabadzība jeb nabadznieka domāšana. Ja ir vēlēšanās uzlabot savas dzīves kvalitāti, no tās steidzami jātiek vaļā, jo pakļaušanās nozīmē ticības pazaudēšanu saviem spēkiem.
Iemesli nabadznieka domāšanai
Saskaņā ar psiholoģijas mācību viss nāk no bērnības un ģimenes. Mums stāstīja, ka par finansiāli turīgu cilvēku var kļūt tikai zogot nevis godīgi strādājot, un mēs ticējām. Iespējams mūsu domas lielākoties ir mainījušās, taču vēl arvien kaut kur zemapziņā šī doma pazib, traucējot mums dzīvot un pieņemt lēmumus, kas varētu pavisam izkaust šo nabadznieka domāšanu.
Kā varam noteikt, vai ir jāstrādā ar savu nabadznieka domāšanu? Vienkārši apdomājiet un atbildiet sev atklāti, vai jums piemīt kāda no šīm iezīmēm:
- Bailes par savu nākotni, tai skaitā bailes palikt bez finansēm;
- Pesimistiskas domas, mūžīga šaubīšanās un aizdomīgums;
- Nespēja saredzēt iespējas citiem ienākumu avotiem;
- Skaudība pret citu cilvēku veiksmēm un panākumiem;
- Nespēja priecāties par sīkumiem vai bezmaksas bonusiem;
- Bailes kaut ko mainīt, tai skaitā darbu, kas nepatīk un nenes peļņu;
- Citu cilvēku vai valsts vainošana pie savām nelaimēm utt.
Atbildējāt ar vairākiem “jā”? Laiks mainīt savu dzīves un pasaules uztveri, lai varētu atvērt savu bagātnieka domāšanu un uzlabot savu finansiālo stāvokli.
Nabadznieka domāšanas pārvarēšana
Sāciet ar nelieliem plānveidīgiem soļiem, kas pakāpeniski jums palīdzēs pārvarēt nabadznieka domāšanu. Nost ar stereotipiem un bailēm.
- Atzīstieties sev, ka problēma tik tiešām ir;
- Mainiet savas sliktas domas par naudu;
- Pārstājiet žēloties par naudas trūkumu;
- Atmetiet skaudību, iemācieties priecāties par citiem;
- Mācieties no citu labas pieredzes un panākumiem;
- Tieciet vaļā no kredītsaistībām un parādiem;
- Izbaudiet naudas tērēšanas priekus;
- Saprotiet, ka katrs pats ir atbildīgs par savu dzīvi;
- Nebaidieties kaut ko mainīt – jauns nāk uz labu;
- Cieniet savu laiku un neizšķērdiet to;
- Pārskaitiet prioritātes, piemēram, laika pavadīšana pie datorspēlēm vai piedalīšanas kādos izglītības kursos. Kas lietderīgāks un var atpelnīties ar laiku?
- Negaidiet, ka problēmas atrisināsies pašas no sevis vai kāds izdarīs visu jūsu vietā, sāciet rīkoties paši! Un nebaidāties domāt globāli.
Svarīgi saprast divas lietas – nav jāmācas ietaupīt, ir jāmācas meklēt jaunas iespējas nopelnīt. Ceļš uz bagātību – nav katra centa skaitīšana, bet iemācīšanās pārvaldīt savas finanses pareizi. Tikai darbīgs un pozitīvi noskaņots cilvēks ir spējīgs sasniegt jaunas virsotnes un uzlabot savu finansiālo stāvokli. Mainiet savas domas par naudu un mainīsies ar jūsu dzīve.
Jeļena Rozentāle