Vīrietis uz virtuālās tāfeles uzzīmēja lampiņu un līkni uz augšu – “Ideja” liek augt peļņai

Interesanti raksti

No biznesa idejas līdz uzņēmuma peļņai

Jeļena Rozentāle

2 min.

Cilvēki, kas strādā algoto darbu, bieži sapņo par sava biznesa uzsākšanu un uzņēmuma veidošanu. Daži no šiem cilvēkiem savu biznesa ideju pārnes realitātē un tad rezultāts var aiziet divos ceļos:

  • Nekas neizdodas un atmet ar roku. 
  • Turpina cīnīties līdz izdodas. 

Ceļš līdz veiksmei un reālai uzņēmuma peļņai ir tāls, tāpēc arī otrā tipa cilvēki-uzņēmēji var vairākkārt pazaudēt cerību, ka kaut kas izdosies. Teju jebkura biznesa sākumā ir jāsaskaras ar neveiksmēm, zaudējumiem vai ļoti minimāliem ieņēmumiem, kas gandrīz nespēj segt pat daļu no izdevumiem. Taču, ja ir laiks, nauda un gribasspēks, ir jācīnās līdz izdodas. Protams, ir jāsaprot, vai šī biznesa ideja ir ilgtspējīga.

Vīrietis spiež uz uzzīmētās lampiņas – biznesa idejas, kas novedīs pie uzņēmuma peļņas

Biznesa ideja. 

Jebkura uzņēmuma atvēršana sakās ar biznesa ideju. Jums ir jāsaprot, ko tieši vēlaties darīt un ko piedāvāsiet saviem potenciālajiem klientiem – loģistika, apģērbu veikals, mašīnu remonts utt.  

  1. Izpētiet patērētāju vēlmes un vajadzības, ja vēlaties saprast, ko vislabāk sākt piedāvāt cilvēkiem – ko viņi garantēti varētu pirkt. 
  2. Ir jāapkopo visa informācija par konkurentiem, lai varētu saprast, vai konkrēts piedāvājumu tirgus jau nav pārpildīts. Ja ir – kā varēsiet izcelt savu piedāvājumu? Ar ko īpašu tas atšķirsies no citiem?

Ir jāiegulda ļoti liels darbs idejas ģenerēšanā, jo tas palīdzēs nākotnē, saskaroties ar pirmajām problēmām. Daudz cilvēki nemaz neiedziļinās detaļu apdomāšanā, tāpēc bieži viss bizness beidzas vien pie domas, nemaz tā īsti tai nepieķeroties klāt. 

Uzdrošināties. 

Kad ideja ir gatava realizēšanai un izstrādāts biznesa plāns, taču nav pietiekamu naudas iekrājumu, dodaties un kredītiestādi, kas piedāvā kredītus uzņēmumiem. Kreditors izvērtēs Jūsu maksātspēju, kredītpieredzi, idejas ilgtspējību un sniegs atbildi. 

Uzņēmumiem piedāvājums vienmēr tiek izvērtēts individuāli, tāpēc tas, uz cik izdevīgiem nosacījumiem tiks izsniegts aizdevums, lielākoties ir atkarīgs tikai no Jums.

Ja biznesa idejai ir nepieciešama neliela naudas summa vai Jums atteica izsniegt kredītu uzņēmumam, variet apdomāt iespēju noformēt patēriņa kredītu.  

Ir nepieciešams laiks.

Lai uzņēmums sāktu nest peļņu, ir jāpaiet laikam. Dažreiz process var aizņemt gadus, līdz bizness sāk nest stabilus un regulārus ieņēmumus. Tieši tāpēc ir jāapbruņojas ar pacietību un daudz jāstrādā, jo savs bizness prasa lielākus laika ieguldījumus nekā vienkārši strādāt algotu darbu. Kā arī, jāņem vērā, ka ne visi ir dzimuši uzņēmēji, līdz ar to ir jāiegulda arī savā izglītībā.

Attēlā redzama līkne uz augšu, kas parāda peļņas augšanu

Uzņēmuma peļņa. 

Saņemot pirmos ieņēmumus, variet sākt aprēķināt uzņēmuma peļņu. Peļņa veidojas no visiem uzņēmuma ieņēmumiem atņemot visus izdevumus

  • Pie ieņēmumiem pieskaita visas uzņēmuma pārdotas preces un pakalpojumus, pircēju un patērētāju samaksāto naudu. 
  • Pie izdevumiem pieskaita visu naudu, kas tiek tērēta biznesam – maksa par precēm, kas iegādāta pārdošanai, alga darbiniekiem, maksa par komunāliem pakalpojumiem, izīrētām telpām vai ēku utt. 

Tātad, ja pēc izdevumu atskaitīšanas paliek nauda, to var uzskatīt par peļņu. 

Uzņēmumu ienākuma nodoklis (UIN). 

No peļņas ir jāmaksā UIN kas šobrīd ir 20 %, un atskaitot nodokli, sanāks “tīrā” jeb neto peļņa. 

Līdz ar 2018. gada UIN likuma izmaiņām šobrīd šis nodoklis ir jāmaksā vien peļņas sadales brīdī. Tas nozīmē, ka ir iespējams atlikt nodokļu atmaksu, ja šī nauda tiks ieguldīta uzņēmuma attīstībā vai būs paturēta kā apgrozāmie līdzekļi.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas