Salīdziniet kredītiestādes un aizņemieties izdevīgāk. Aizdevums jebkādiem mērķiem un vajadzībām īsā laikā.
Saņemt
Investējiet un iegūstiet papildu finanses savu mērķu sasniegšanai.
Investēt
Bērnu izglītošana par finanšu pārvaldību ir svarīga audzināšanas daļa. Finanšu pratība ir iegūtas prasmes, kas palīdz bērnam izveidot veselīgu attieksmi pret naudu. Tas ir pamats, kas noderēs visās dzīves situācijas, turklāt visas dzīves garumā. Comperia apkopoja informāciju, kas var palīdzēt vecākiem ar savu bērnu izglītošanu finanšu jomā.
1. Iepazīstiniet bērnus ar naudu
Pirmkārt, bērnam jāsaprot, kas ir nauda un kam tā ir nepieciešama. Paskaidrojiet, ka tas ir līdzeklis, kas palīdz iegādāties dzīvei nepieciešamas preces, rotaļlietas u.tml. Pastāstiet, kas tiek darīts, lai nopelnītu naudu. Parādiet banknotes, monētas, norēķinu kartes un izstāstiet, kādi maksāšanas veidi eksistē.
2. Iedvesmojiet krāt naudu
Veiciniet bērnos ieradumu krāt naudu. Nopērciet ar bērnu kopā skaistu krājkasīti, kurā bērns varēs krāt naudu kādam mērķim. Iedrošiniet bērnu sakrāt kādai vēlamai rotaļlietai, grāmatai vai vienkārši saldējumam. Pastāstiet, cik naudas būs nepieciešams, lai sasniegtu iesprausto mērķi.
3. Nodrošiniet ar kabatas naudu
Bērnu, uzsākot skolas gaitas, ir nepieciešams nodrošināt ar kabatas naudu. Taču arī mazāki bērni jau var sākt apgūt finanšu pratību. Izsniedziet katru nedēļu vai katru otru dienu noteiktu summu un pastāstiet, kā ar to rīkoties. Iesakiet, kā var optimāli sadalīt naudu starp dažādām vajadzībām.
4. Iemāciet finanšu atbildību
Ļaujiet bērnam pašam norēķināties pie veikala kases, izsniedzot viņam konkrētu naudas summu. Pastāstiet, kā salīdzināt cenas un pārdomāt pirkumus. Ļaujiet viņam pašam pieņemt lēmumu.
5. Rīkojiet finanšu spēles
Finanšu prasmes bērniem vislabāk palīdz attīstīt spēles un dažādi uzdevumi. Piemēram, spēle “veikals”, kur variet sadalīt lomas starp pircēju un pārdevēju. Sarakstiet cenu zīmes, salīdziniet cenas, iepērcieties, pārdodiet utt.
6. Rādiet personīgu pieredzi
Pastāstiet bērnam par savu personīgo pieredzi finanšu pārvaldīšanā. Izstāstiet, kā plānojiet budžetu, veiciet ietaupījumus un pārdomātus pirkumus. Bērns mācīsies, novērojot jūsu finanšu paradumus un attieksmi pret naudu.
7. Izstāstiet par parādiem un kredītiem
Bērnam jāsaprot, ka jebkura nauda, kas nav viņa, ir jāatdod atpakaļ. Izstāstiet, kā izplānot savus pieejamos naudas līdzekļus, lai nevajadzētu meklēt citu risinājumu un prasīt palīdzību. Bērnam jāsaprot, ka parāds var radīt problēmas.
Lai audzinātu finanšu pratību bērnos, ir svarīgi nodrošināt viņiem praktisku izpratni un iespēju darboties ar naudu. Sāciet ar naudas iepazīšanos, iemāciet bērnam pieņemt gudrus finanšu lēmumus un izveidojiet veselīgu attieksmi pret naudu. Šis prasmes palīdzēs jūsu bērnam sasniegt stabilu finansiālo labklājību nākotnē.
Jeļena Rozentāle