Sieviete telefonā ver vaļā PayPal mobilo lietotni, lai varētu veikt maksājumu

Noderīgi zināt

Kas ir PayPal?

Jeļena Rozentāle

2 min.

PayPal ir viena no populārākajiem interneta vietnēm, kas piedāvā iespēju veikt maksājumus un naudas pārskaitījumus online. Šobrīd tā ir licencēta banka, ko pārrauga Luksemburgā.

Nedaudz no vēstures. 

Parādoties plašākai interneta lietošanas auditorijai, 1998. gadā tika dibināts interneta maksājumu serviss PayPal. Savos pirmsākumos platformai bija pavisam cits nosaukums – x.com, kas laika gaitā, 2001. gadā, pārtapa par visiem zināmo PayPal. 

Šī vietne tika dibināta ASV, Kalifornijā, pateicoties septiņiem uzņēmējiem. Viens no viņiem, plaši pazīstams, ir Elons Musks. No 2002. gada PayPal pieder eBay. 

PayPal galvenā mītne

PayPal pakalpojumi. 

Lietotāji no 193 pasaules valstīm var:

  • Sūtīt naudu. 
  • Saņemt naudu.
  • Nosūtīt naudas pieprasījumu naudas saņemšanai draugiem/radiem.
  • Glabāt naudu dažādās valūtās. 

Tiek atbalstītas tādas valūtas: sterliņu mārciņa, eiro, ASV dolārs, Kanādas dolārs, Japānas jena, Austrālijas dolārs, Šveices franks, Norvēģu krona, Zviedrijas krona, Dānijas krona, Polijas zlots, Ungārijas forints, Čehijas krona, Singapūras dolārs, Honkongas dolārs, Jaunzēlandes dolārs, Izraēlas jaunais šekelis, Meksikas peso, Brazīlijas reāls, Filipīnu peso, Taizemes bats un jaunais Taivānas dolārs. 

Par valūtas konvertāciju, ja tā ir nepieciešama, būs jāmaksā procentu daļa no visas konvertētās summas. 

Cik ilgi nāk nauda no PayPal? 

Pārskaitījumiem laiks var mainīties atkarībā no daudzām niansēm. Standarta pārskaitījumi var aizņemt no 1 līdz 3 darba dienām, parasti vēlākais nākamajā darba dienā. Starp ES valstīm naudas pārskaitīšana būs bezmaksas pakalpojums. 

Nauda no PayPal var ienākt arī 30 minūšu laikā, ja izmantosiet VISA debetkartes tūlītējo pārskaitījumu, sūtot naudu no sava PayPal elektroniskā maka uz bankas kontu.  

Svarīgi! Drošības nolūkos, ja PayPal ir aizdomas par krāpniecību, viņi var aizturēt pārskaitījumu līdz 24h. 

Sieviete datorā veic pirkumu ar PayPal starpniecību

Cik droši ir lietot PayPal?

Izmantot PayPal šobrīd ir droši, jo virtuālo interneta servisa kontu būs jāsavieno ar reālo karti, tādējādi apstiprinot cilvēka identitāti. 

Kāda pirkuma veikšanai Jūs variet pārskaitīt uz PayPal kontu vien nepieciešamo summu, tādējādi mazinot risku naudas novilkšanai lielākā apjomā. 

Kā minēju augstāk, šī elektronisko maksājumu interneta vietne pārbauda veiktos maksājumus un pie jebkādām aizdomām par krāpnieciskiem darījumiem var aizturēt pārskaitījumu un pat bloķēt kontu. 

Protams, Jums pašam arī jāparūpējas par savu drošību – izvēloties sarežģītu paroli, kas netiek glabāta redzamās vietās vai izpausta citām personām. Izmantojiet tikai drošas vietnes maksājumu veikšanai un ievērojiet citus drošības pasākumus.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas