Salīdziniet kredītiestādes un aizņemieties izdevīgāk. Aizdevums jebkādiem mērķiem un vajadzībām īsā laikā.
Saņemt
Investējiet un iegūstiet papildu finanses savu mērķu sasniegšanai.
Investēt
Bērnu piedzimšana var ievērojami ietekmēt ģimenes finanses, jo parādās papildu izdevumi, kurus jāmēģina segt, saglabājot finanšu stabilitāti. Apskatīsim kādām detaļām jāpievērš uzmanība, uzsākot plānot savas ģimenes finanses.
- Izveidojiet budžetu
Budžets var palīdzēt saprast, cik daudz naudas mēnesī variet piešķirt konkrētiem tēriņiem. Tieši tāpēc pirmais, ar ko ir jāsāk finanšu plānošana, ir budžeta izveidošana. Pierakstiet jūsu ģimenes ienākumus un izdevumus, bet steidzamus pirkumus salieciet sarakstā pēc prioritātes, lai pakāpeniski pieejamus naudas līdzekļus piešķirt vēlamajiem tēriņiem.
- Ietaupiet naudu
Nodrošināt finansiālo stabilitāti palīdzēs iekrājumi, kurus jāmēģina izveidot ar regulārām iemaksām savā krājkontā. Izveidojiet internetbankā automātisko maksājumu ienākumu saņemšanas dienā. Summai, kas neprognozētos dzīves apstākļos var palīdzēt saglabāt finanšu stabilitāti vismaz īsu brīdi, jāsasniedz vismaz trīs mēnešu algu apmēru.
- Apsveriet dzīvības apdrošināšanu
Dzīvības apdrošināšana ir nepieciešama jebkuram ģimenes loceklim. Turklāt pie nelaimes gadījumiem var palīdzēt saglabāt finansiālo stabilitāti.
- Plānojiet izglītības izdevumus
Mūsdienās augstākā izglītība ir dārga, tāpēc par bērnu nākotni ir jādomā laicīgi. Apsveriet iespēju izveidot atsevišķu krājkontu, kurā novirzīsiet naudas līdzekļus bērnu izglītībai. Taču vienmēr atcerieties par inflāciju. Ja jums ir pieejama liela naudas summa, iespējams labāka izvēle būs to investēt.
- Pārskatiet savus kredīta maksājumus
Jaunajiem vecākiem, tāpat kā pārējiem, var būt aktīvi lieli kredīti. Piemēram, studiju kredīts vai hipotēka. Atcerieties, pirmā varianta gadījumā ir iespējams pagarināt atmaksas termiņu uz laiku, kamēr esiet grūtniecības, pēcdzemdību vai bērna kopšanas atvaļinājumā. Kas attiecināms uz pārējiem kredītiem – ja nespējiet veikt savlaicīgus maksājumus, steidzami sazinieties ar kreditoriem, lai refinansētu kredītu vai pieteiktu kredītbrīvdienas.
- Izveidojiet ģimenes krīzes plānu
Esiet gatavi jebkurai finansiālai krīzei – sagatavojiet plānu, kā to pārvārēt nepieciešamības gadījumā. Tajā var iekļaut finanšu rezerves, izdevumu samazināšanu u.c. pasākumus, kas var palīdzēt saglabāt finansiālo stabilitāti.
Finanšu plānošana nozīmē būt disciplinētam un mērķtiecīgam sasniegt uzliktos uzdevumus. Atcerieties, ka līdz ar bērnu piedzimšanu jābūt divkārt atbildīgam par savas ģimenes finansiālo drošību. Pareiza finanšu pārvaldība ir pamats finansiālai stabilitātei.
Jeļena Rozentāle