Jaunie vecāki sēž pie galda, uz kura nolikta sarkanā krājkasīte, un strādā pie finanšu plānošanas, rēķinot un pierakstot izdevumus

Personīgās finanses

Finanšu plānošana jaunajiem vecākiem

Jeļena Rozentāle

2 min.

Bērnu piedzimšana var ievērojami ietekmēt ģimenes finanses, jo parādās papildu izdevumi, kurus jāmēģina segt, saglabājot finanšu stabilitāti. Apskatīsim kādām detaļām jāpievērš uzmanība, uzsākot plānot savas ģimenes finanses. 

  • Izveidojiet budžetu

Budžets var palīdzēt saprast, cik daudz naudas mēnesī variet piešķirt konkrētiem tēriņiem. Tieši tāpēc pirmais, ar ko ir jāsāk finanšu plānošana, ir budžeta izveidošana. Pierakstiet jūsu ģimenes ienākumus un izdevumus, bet steidzamus pirkumus salieciet sarakstā pēc prioritātes, lai pakāpeniski pieejamus naudas līdzekļus piešķirt vēlamajiem tēriņiem. 

  • Ietaupiet naudu

Nodrošināt finansiālo stabilitāti palīdzēs iekrājumi, kurus jāmēģina izveidot ar regulārām iemaksām savā krājkontā. Izveidojiet internetbankā automātisko maksājumu ienākumu saņemšanas dienā. Summai, kas neprognozētos dzīves apstākļos var palīdzēt saglabāt finanšu stabilitāti vismaz īsu brīdi, jāsasniedz vismaz trīs mēnešu algu apmēru. 

Jaunie vecāki sēž istabā uz paklāja un darbojas pie finanšu plānošanas, lai būtu droši par bērnu nākotni

  • Apsveriet dzīvības apdrošināšanu

Dzīvības apdrošināšana ir nepieciešama jebkuram ģimenes loceklim. Turklāt pie nelaimes gadījumiem var palīdzēt saglabāt finansiālo stabilitāti. 

  • Plānojiet izglītības izdevumus

Mūsdienās augstākā izglītība ir dārga, tāpēc par bērnu nākotni ir jādomā laicīgi. Apsveriet iespēju izveidot atsevišķu krājkontu, kurā novirzīsiet naudas līdzekļus bērnu izglītībai. Taču vienmēr atcerieties par inflāciju. Ja jums ir pieejama liela naudas summa, iespējams labāka izvēle būs to investēt

  • Pārskatiet savus kredīta maksājumus

Jaunajiem vecākiem, tāpat kā pārējiem, var būt aktīvi lieli kredīti. Piemēram, studiju kredīts vai hipotēka. Atcerieties, pirmā varianta gadījumā ir iespējams pagarināt atmaksas termiņu uz laiku, kamēr esiet grūtniecības, pēcdzemdību vai bērna kopšanas atvaļinājumā. Kas attiecināms uz pārējiem kredītiem – ja nespējiet veikt savlaicīgus maksājumus, steidzami sazinieties ar kreditoriem, lai refinansētu kredītu vai pieteiktu kredītbrīvdienas. 

Viens no vecākiem uz kalkulatora aprēķina ģimenes izdevumus, lai finanšu plānošana nestu labumu

  • Izveidojiet ģimenes krīzes plānu

Esiet gatavi jebkurai finansiālai krīzei – sagatavojiet plānu, kā to pārvārēt nepieciešamības gadījumā. Tajā var iekļaut finanšu rezerves, izdevumu samazināšanu u.c. pasākumus, kas var palīdzēt saglabāt finansiālo stabilitāti. 

 

Finanšu plānošana nozīmē būt disciplinētam un mērķtiecīgam sasniegt uzliktos uzdevumus. Atcerieties, ka līdz ar bērnu piedzimšanu jābūt divkārt atbildīgam par savas ģimenes finansiālo drošību. Pareiza finanšu pārvaldība ir pamats finansiālai stabilitātei. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas