Sievietei pa ausīm nāk dūmi, jo informācijas par investīcijām ir daudz, bet viņa vēlas saprast investēšanas pamatprincipus

Personīgās finanses

Investēšanas pamatprincipi

Jeļena Rozentāle

2 min.

Investēšana ir naudas ieguldīšanas process, kas nākotnē ļauj gūt peļņu. Iesācējiem svarīgi izprast pamatprincipus par stratēģijām, kas var tikt pielietotas, lai veiksmīgi sāktu darboties šajā sfērā. Comperia apkopoja noderīgas rekomendācijas, kas palīdzēs iegūt peļņu ilgtermiņā. 

Kā un kāpēc sākt investēt? 

Veiksmīgi investēti līdzekļi palīdz palielināt ieguldīto kapitālu, tādējādi iegūstot peļņu. Taču katram iesācējam jāsaprot, ka investēšana vienmēr ir ilgtermiņa process, kas prasa disciplīnu un pacietību. 

Darbs ar investīcijām jāsāk ar informācijas iegūšanu par ieguldīšanas iespējām, pielietojamām stratēģijām un iespējamiem riskiem. Piedalāties semināros, lasiet grāmatas un izglītojošos rakstus internetā. Nevar mesties investēšanas piedzīvojumos, zinot tikai vārda “investīcijas” nozīmi. Iegūstiet visas pieejamas zināšanas un iepazīstaties ar citu cilvēku pieredzi. 

Iesakām iepazīties ar svarīgu informāciju iesācējiem mūsu rakstā “Kā sākt investēt?”.

Piecas šaha figūras – zināšanas par investēšanas pamatprincipiem ir tik pat svarīgas kā šaha spēlē

Galvenie investēšanas pamatprincipi

Pirms sāksiet investēt jums vajadzētu definēt savus mērķus un izvērtēt riskus. Taču, pieņemot svarīgus lēmumus, nepieciešams pievērst uzmanību zemāk aprakstītiem ieguldījumu pamatprincipiem. 

Diversifikācijas princips

Dažādība jeb diversifikācija palīdz samazināt investīciju riskus, kā arī palielināt iespējamo peļņu. Jums ir iespēja izvēlēties starp dažādiem ieguldījumu veidiem. Piemēram, akcijas, obligācijas, nekustāmais īpašums, P2P platformas u.c. “Nelieciet visas olas vienā grozā” – noteikums, kuru jāatceras vienmēr. Dažādojiet ne tikai investīciju veidus, bet arī  aktīvus un ieguldījumu platformas. Tādējādi varēsiet samazināt risku ietekmi uz savu portfeli. 

Riska un peļņas princips

Visas investīcijas ir saistītas ar risku, turklāt, jo lielāka ir potenciālā peļņa, jo lielāks ir risks zaudēt naudu. Jums būtu jāatrod līdzsvars starp risku un potenciālo peļņu, pielietojot diversifikācijas principu. Tas nozīmē, ka nevajadzētu investīciju tirgū spēlēt pārāk agresīvi un visu naudu ieguldīt augsta riska aktīvos. Sagatavojiet ilgtermiņa stratēģiju, pamatojoties uz saviem mērķiem. 

Vārds “risk” no koka klučiem un 6 dažādas monētu kaudzītes – svarīgs investēšanas pamatprincips ir diversifikācija

Ilgtermiņa ieguldīšanas princips

Investēšanas iesācējiem vajadzētu koncentrēties uz ilgtermiņa perspektīvam nevis īstermiņa investīciju tirgus svārstībām. Parasti kvalitatīvu aktīvu vērtība pieaug ar laiku, tādējādi nodrošinot stabilu peļņu. Turklāt šī principa pielietošana palīdzēs samazināt jūsu spriedzes līmeni. 

Automatizētie investēšanas rīki

Investēšanas platformas vienmēr piedāvā iespēju aktivizēt automatizētu investīciju rīku, kas iesācējiem var palīdzēt labāk izprast stratēģiju pielietošanas metodes. Šo finansiālo rīku variet pielietot arī laika taupīšanai, taču atceraties, ka tikai prakse var palīdzēt ātrāk apgūt šo nozari.

Raksts “9 padomi efektīvai investēšanai” var palīdzēt jums sastādīt ilgtermiņa investēšanas plānu, tāpēc iesakām iepazīties ar to saturu. 

INVESTĪCIJAS
 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas