Uz dzeltena fona sievietes roka liek 50 centus mazā melnā maciņā, jo uzzināja, kā ietaupīt naudu, aizņemoties

Personīgās finanses

Kā ietaupīt naudu, aizņemoties finanses

Jeļena Rozentāle

2 min.

Aizņemties naudu kredītiestādē un ietaupīt? Skan absurdi, taču, tas ir iespējams, ja aizņemšanās procesam pieiet atbildīgi. Zemāk aprakstītie praktiski ieteikumi var palīdzēt jums aizņemties izdevīgi un ietaupīt savas finanses. 

Ieteikumi, kā ietaupīt naudu, aizņemoties

Šos minētos soļus nevajadzētu izlaist, ja vēlaties aizņemties izdevīgi. 

1. solis

Pirms nolemiet aizņemties, jums jāsaprot savu finansiālo situāciju. Tas ir svarīgs solis, kas palīdzēs jums noteikt, cik lielu summu jūs variet atļauties aizņemties un kādā laikā periodā to atgriezt atpakaļ. Turklāt vajadzētu arī noteikt, cik daudz jums ir nepieciešams mērķim, kuram aizņemsieties. Izvērtējiet visas nianses. 

2. solis

Tiklīdz esiet izpildījuši iepriekšējo punktu, variet pievērsties kredīta veida izvēlei. Vajadzētu atcerēties, ka daži kredīti ir vairāk piemēroti konkrētu mērķu sasniegšanai. Piemēram, automašīnas iegādei drošāk izvēlēties auto kredītu, tādējādi varēsiet saņemt arī piemērotākus līguma nosacījumus. Taču ātrie kredīti var būt piemēroti vien īslaicīgiem risinājumiem to augstas procentu likmes dēļ.

Vīrietis sēž pusguļus darba krēslā, atstutējis kājās pret lieku cūciņu-krājkasīti, jo lasa, kā ietaupīt naudu, aizņemoties

3. solis

Šajā solī nepieciešams salīdzināt aizdevējus un viņu piedāvātos līguma nosacījumus. Izmantojiet internetā pieejamos resursus kredītiestāžu izvērtēšanai un pievērsiet uzmanību procentu likmēm un atmaksas iespējām. Mēģiniet atrast reālas atsauksmes no citiem aizņēmējiem, lai pārliecinātos par savu izvēli. Svarīgi pievērst uzmanību arī visām līgumā iekļautām papildmaksām, lai vēlāk nebūtu pārsteigumu.  

Ieteikumi, kas jāievēro, atmaksājot kredītu

Tālāk izskatīsim vienu praktisku padomu, kā ietaupīt naudu brīdī, kad kredīts jau ir noformēts un jāsāk to atmaksāt. 

4. solis

Svarīgi saprast – izvēloties ilgtermiņa kredītu, jūs daudz pārmaksāsiet, pat neskatoties uz salīdzinoši zemu procentu likmi. Līdz ar to, ja vēlaties ietaupīt, izvērtējiet iespēju atmaksāt paņemtu kredītu ātrāk. Tādējādi procentu maksājumi tiks aprēķināti vien par kredīta izmantošanas periodu, taču, protams, par to iepriekš būtu jāvienojas ar pašu aizdevēju. Esam sagatavojuši jums arī noderīgus padomus, kā ātrāk segt kredītsaistības


Šie 4 soļi ir ceļš līdz apdomātām un izdevīgām kredītsaistībām, kas var palīdzēt jums ietaupīt finanses un saglabāt nervus. Pielietojot tos praksē, varēsiet būt droši, ka paņemtais kredīts nekļūs par smagu nastu ikdienas dzīvē. Atbildīgā aizņemšanās ir pamats jebkurām noformētajām kredītsaistībām. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas