Vīrieša galvu pie datora piespiedis liels smags akmens, līdzīgi, kā spiež finansiālais stress ikdienā

Personīgās finanses

Kā mazināt finansiālo stresu?

Jeļena Rozentāle

2 min.

Comperia ir apkopojusi noderīgus padomus cīņā ar finansiālo stresu. Saglabājiet emocionālo veselību, pateicoties nodrošinātai finansiālai labklājībai.

  1. Izveidojiet finanšu plānu. Iekļaujiet tajā ienākumus, izdevumus, ietaupījumus un mērķus. Šis solis palīdzēs jums kontrolēt finanses. 
  2. Izvērtējiet izdevumus. Pārskatiet savus tēriņus un veiciet nepieciešamas izmaiņas savos ikdienas paradumos, kas var kaitēt jūsu finansiālai labklājībai. 
  3. Izveidojiet rezerves fondu. Neparedzēti dzīves pavērsieni, kas prasa papildu izdevumus, var radīt finansiālo spriedzi. Tamdēļ ir nepieciešama iekrātā summa tādām situācijām. 
  4. Pārskatiet kredītsaistības. Visi aizdevumi palielina finansiālo stresu, tāpēc meklējiet veidus, kā samazināt izmaksas, kas saistītas ar šīm saistībām. Viens no variantiem ir kredītu apvienošana
  5. Izvairieties no salīdzināšanas. Sava finansiālā stāvokļa salīdzināšana ar citiem var radīt finansiālo spiedienu un paaugstināt emocionālo stresu. Jums vajadzētu koncentrēties uz savu dzīvi un mērķiem. 
  6. Rūpējieties par savu emocionālo un fizisko labklājību. Veselīgs ķermenis un prāts ir svarīgi, jo tie mazina finansiālo stresu. Atvēlējiet laiku sev un pievēršaties, piemēram, meditācijai, jogai vai vienkārši dodaties garās pastaigās.

Sieviete sēž dabā pļavā un meditē, jo cenšas mazināt dzīves radīto finansiālo stresu

  1. Mainiet attieksmi pret naudu. Bieži finansiālo stresu izraisa mūsu attieksme pret naudu un materiālajiem labumiem. Pārdomājiet savu attieksmi un centieties novērtēt dzīves kvalitāti, pamatojoties uz personiskajiem sasniegumiem un attiecībām, nevis tikai materiālajiem faktoriem.
  2. Turpiniet pilnveidoties finanšu jomā. Izmantojiet pieejamos resursus, lai paplašinātu savas zināšanas – lasiet grāmatas, noderīgus rakstus internetā, piedalāties semināros utt. Iegūtas prasmes noteikti noderēs finansiālas labklājības stabilizēšanai. 
  3. Atrodiet papildu ienākumu avotus. Tie var palīdzēt mazināt finansiālo spriedzi un nodrošināt papildu finansiālu stabilitāti. 
  4. Iegādājieties apdrošināšanu. Pārliecinieties, ka esiet finansiāli aizsargāts no neparedzētiem dzīves negadījumiem, kas var nest smagus finansiālus zaudējumus. Apdrošiniet savu māju, mašīnu un dzīvi. 
  5. Sekojiet līdzi savai finansiālai situācijai. Regulāri pārskatiet savu budžetu un, ja nepieciešams, pielāgojiet to jaunām vajadzībām un situācijām. 
  6. Pievērsieties ilgtermiņa plānošanai. Pārliecībā par savu nākotni vienmēr uzlabo emocionālo veselību, tāpēc uzziniet un sāciet atlikt naudu bērnu izglītībai, pensijai, izveidojiet investīciju portfeli. 
  7. Meklējiet palīdzību, ja nepieciešams. Finanšu konsultanti var sniegt noderīgus padomus un palīdzēt ar strādājošām stratēģijām, tādējādi varēsiet pārvarēt finansiālo stresu. 
  8. Mācieties no kļūdām. Izanalizējiet savas finansiālās kļūdas. Iegūtā pieredze, ja pareizi to izvērtēsiet, dos iespēju attīstīties finansiālajā jomā. 
  9. Saskaņojiet savus mērķus ar vērtībām. Pārskatiet savus finanšu mērķus un pārliecinieties, vai tie atbilst jūsu personīgajām vērtībām. Skaidrs redzējums par to, ko vēlaties sasniegt, var palīdzēt mazināt stresu un radīt motivāciju.

Finansiālais stress var būt ievērojams emocionālās veselības traucējums, taču ir pieejami daudzi veidi, kā to mazināt. Izmantojiet augstāk minētās rekomendācijas savai finansiālai labklājībai. 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas