Vīrietis salika ar rokām “jumtiņu” virs mazās koka mājiņas – īpašuma apdrošināšanas polise ir labs veids kā pasargāt sevi no zaudējumiem

Personīgās finanses

Svarīgi, izvēloties apdrošināšanas polisi

Jeļena Rozentāle

2 min.

Apdrošināšanas polise ir veids, kā pasargāt sevi no lieliem finansiāliem zaudējumiem negadījumos, līdz ar to šis pakalpojums ar katru gadu kļūst arvien populārāks. Taču neskatoties uz daudzām priekšrocībām, cilvēki joprojām mēdz pieļaut kļūdas, izvēloties atbilstošo savām vajadzībām apdrošināšanas polisi. 

Atceries, izvēloties apdrošināšanas polisi

Ir normāla parādība – vēlēšanās ietaupīt, taču, cik tā ir pareiza, pērkot apdrošināšanas polisi? Pieredze liecina, ka lētākajam piedāvājumam nav tie labākie nosacījumi, iestājoties negadījumam, tāpēc šī vēlēšanās ietaupīt var pārvērsties par prāvu naudas summas zaudējumu. 

Kas jāzina, apdrošinot īpašumu

Apdrošināt savu īpašumu vajadzētu katram, jo šajā gadījumā polise var pasargāt no lieliem zaudējumiem, kas var rasties ugunsgrēka, dabas stihiju, ūdens noplūdes, zādzību un citos gadījumos. Dažās polisēs var būt iekļauti arī pagaidu mājokļa īres izdevumi, ja personīgam īpašumam pēc negadījuma ir vajadzīgs remonts. 

Izvēloties apdrošināšanas polises iekļautos riskus, vajadzētu mājokli apdrošināt par summu, kas atbilst īpašuma jaunvērtībai. Tas nozīmē, ka tiks segta summa, kas nepieciešama, lai atjaunotu īpašumu tādā pašā stāvoklī, kāds bija pirms notikušā negadījuma. Izvēloties citu variantu, var rasties situācija, ka saņemsiet nepietiekamu summu, kas būtu vajadzīga mājokļa remontam. 

Kas jāzina, apdrošinot ceļojumu

Uz ceļojuma rēķina cilvēki bieži izvēlas ietaupīt, jo ir kļūdaini pārliecināti, ka ar viņiem nekas slikts nevar notikt. Bet vienreiz notiekot kādam negadījumam, varēsiet saprast kādos izdevumos var iedzīvoties. 

Ceļojuma apdrošināšana var pasargāt no zaudējumiem sekojošos negadījumos: bagāžas pazaudēšana vai zādzība, ceļojuma atcelšana vai lidmašīnas nokavēšana, traumas un veselības problēmas. Braucot slēpot, vajadzētu arī pārliecināties, vai iegādātā polisē ir iekļautas paaugstināta riska aktivitātes. Noteikti negādā gadījumā nedrīkst aizmirs par Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) iegādi, ja nevēlieties saslimšanas gadījumā ceļojuma laikā iedzīvoties parādos.

Uz galda lidmašīna, dokumenti, smilšu pulkstenis, stetoskops - ceļojuma apdrošināšanas polise iekļauj šos zaudējumu riskus

Kas jāzina, izvēloties nelaimes gadījumu apdrošināšanu

Apdrošiniet sevi pret nelaimes gadījumiem, ja vēlieties izvairīties no lieliem finanšu izdevumiem kaulu lūzumu vai traumu gadījumā, invaliditātes vai kritiskās saslimšanas gadījumā un pārejošas darba nespējas gadījumā vai sniedziet atbalstu ģimenei nāves gadījumā. 

Izvēloties šo polisi, kārtīgi apdomājiet, cik vērta ir jūsu veselība un finanšu stabilitāte. Mēģinājums ietaupīt var maksāt dārgi. 

Apdrošināšanas polises pašrisks

Protams, izņemot iepriekšminētās polises, ir arī citi veidi, piemēram, veselības apdrošināšana, ko parasti tomēr nodrošina darba devējs, kredītmaksājumu apdrošināšana un mājdzīvnieku apdrošināšana. Bet visām apdrošināšanām, neatkarīgi no veida, ir pašrisks, no kura lielākoties arī ir atkarīga apdrošināšanas polises cena. 

Pašrisks ir zaudējumu apmērs, kas būs jāsedz apdrošinātai personai pašai, iestājoties negadījumam. Ir apdrošināšanas, kur variet šo apjomu izvēlēties pats, taču, piemēram, OCTA pašrisks tiek noteikts arī pamatojoties uz autovadītāja stāžu un braukšanas vēsturi. 

 

Ņemot vērā iepriekšminēto, jāatceras, ka apdrošināšanas polise, neatkarīgi no cenas, ir labs palīgs negadījumos, kas mūs var sagaidīt. Nepārprotami, labāk nemēģināt ietaupīt, taču lēta apdrošināšana ir labāka nekā nekāda, bet citreiz drošāk ir pielikt pāris eiro un iegūt labākus apdrošināšanas nosacījumus.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas