Persona, turot rokā kredītkarti, noformē aizdevumu, kas paredzēts fiziskām personām

Aizdevumi

Aizdevumi fiziskām personām

Jeļena Rozentāle

4 min.

Fiziskām personām ir pieejams ievērojams skaits aizdevumu veidu, no kuriem var izvēlēties atbilstošāko konkrēta laika vajadzībām. Aizņemoties naudu no finanšu iestādes, varēsiet iegādāties uzreiz to, kas nepieciešams, un tad pakāpeniski segt aizdevuma summu kreditoram. Tas ir ērti, ātri un elastīgi! Ņemot vērā, ka šobrīd visi aizdevumi fiziskām personām ir pieejami online – nekur tālu nav jāiet. 

Kādi aizdevumi ir pieejami fiziskām personām?

Tālāk par katru no veidiem, lai Jūs iegūtu priekšstatu par tiem – īsi un kodolīgi. 

Ātrais aizdevums. 

Īpaši populārs ir bezprocentu aizdevums, kas tiek izsniegts vien jaunajiem klientiem un uz ierobežoto laiku – līdz 30 dienām. 

Citos gadījumos ātros aizdevumus vajadzētu izmantot vien tad, kad esiet pārliecināts, ka naudu aizdevējam varēsiet atgriezt īsā termiņā. Kāpēc? Augstās procentu likmes dēļ. Tāpēc šādu variantu var lieliski izmantot, kad nedaudz nepietiek naudas līdz algai vai avansam. 

Ar ātrajiem aizdevumiem lieliski strādā šis ceļš: “Saņem aizdevumu – izmanto to nepieciešamajiem tēriņiem, saņem algu – atgriez aizdevumu!”. 

Sarkana spēļu mašīna uz kalkulatora – klients aprēķina, kādu aizdevumu no tiem, kas paredzēti fiziskām personām, izvēlēties jaunā auto iegādei

Patēriņa aizdevums. 

Lielisks variants neparedzētiem pirkumiem, kuru iegādei uzreiz nepietiek naudas līdzekļu, taču ir iespēja segt pirkumu vēlāk pa daļām. Parasti šie pirkumi ir lieli – sadzīves tehnika, lietota mašīna, remonts, ceļojums, veselības izdevumi, jauns telefons u.tml. 

Patēriņa aizdevums tiešām ir piemērots lielākai daļai fizisko personu vajadzībām, jo ir elastīgs un spēj piedāvāt draudzīgāku procentu likmi salīdzinājumā ar ātrajiem aizdevumiem. Turklāt šo aizdevuma veidu var noformēt uz ilgāku laika periodu, saplānojot savus ikmēneša kredītsaistību izdevumus. 

Kredītlīnija. 

Šis aizdevuma veids paredz, ka summu, ko Jums izsniedza, varēsiet izmantot vairākkārt, ja būsiet to atmaksājis. Turklāt procentus par aizdevumu aprēķinās vien par to daļu, ko esiet izmantojis. 

Piemēram, esiet noformējis kredītlīniju ar 1000 EUR un par 750 EUR esiet uzreiz pa pilno summu iegādājies telefonu. Tātad procenti aprēķināsies vien par izmantoto daļu – 750 EUR. Atmaksājot aizdevuma pamatsummu, tā atkal Jums ir pieejama pirkumiem. 

Kredītlīnija ir patiesi elastīgs aizdevums un glābiņš neparedzētās situācijās, kad nepieciešams ātrs risinājums!

Vīrieši spiež roku viens otram, jo vienojās par hipotēkas (aizdevums fiziskām personām) nosacījumiem

Hipotekārais kredīts. 

Mājokļa iegāde – populārākais iemesls, kāpēc šis aizdevuma veids tiek izvēlēts. Taču hipotēku var izmantot arī zemes iegādei un remontam. 

Ņemot vērā, ka hipotekārā aizdevuma ietvaros tiek izsniegtas palielas naudas summas, vienmēr būs vajadzīga pirmā iemaksa vai nodrošinājums jeb nekustāmā īpašuma ķīla. Protams, kā visi zinām, ģimenēm ar bērniem, kā arī jaunajiem speciālistiem ir iespēja pieteikties valsts atbalsta programmai Altum, kas palīdzēs samazināt pirmās iemaksas summu, taču arī tas negarantēs, ka varēsiet šo aizdevumu saņemt. 

Lai saņemtu hipotekāro aizdevumu, ir jāiziet tāls ceļš un jāatbilst daudziem kredītiestādes nosacījumiem. Līdz ar to noteikti jākonsultējas ar finanšu iestādes darbiniekiem. 

Auto kredīts. 

Aizdevums paredzēts jebkāda transportlīdzekļa iegādei. Protams, iegādājoties mašīnu, variet izvēlēties arī iepriekš minēto patēriņa aizdevumu, taču auto kredītam ir iespējama zemāka procenta likme. 

Ja vēlaties iegādāties jauno automašīnu, ir jēga apsvērt un salīdzināt arī auto līzinga iespējas. Salīdziniet visus trīs aizdevumu veidus (auto kredīts, auto līzings, patēriņa kredīts) pirms auto iegādes un izvēlaties izdevīgāko!

Studiju un studējošā aizdevumi.

Jau pēc nosaukuma skaidrs kādiem nolūkiem ir paredzēti šie divi aizdevuma veidi. Pirmais – studiju apmaksai, otrais – tēriņiem, kas var rasties studējot – par kopmītni, ēšanu u.tml. 

Šos aizdevumus sadarbībā ar Altum var izsniegt vien konkrētā kredītiestāde, kas tiek izvēlēta ik pēc vairākiem gadiem. Šobrīd, uz raksta tapšanas brīdi, tiem var pieteikties Swedbank.

Absolventa cepure uz grāmatām apliecina, ka studiju kredīts ir labs aizdevums fiziskām personām izglītības iegūšanai

Aizdevumu refinansēšana. 

Ir vairāki nenomaksāti līdz galam aizdevumi? Netiekat vairs galā ar finansiālo slogu, jo jāatceras par vairākiem ikmēneša maksājumiem? Šajā gadījumā noderēs kredītu apvienošana jeb refinansēšana. 

Šis aizdevums ļaus atmaksāt visas esošās kredītsaistības pilnā apmērā un tad katru mēnesi būs jāatceras maksāt tik viens. Šajā uzdevumā lieliski noder automātiskais maksājums, ko variet sakārtot savā internetbankā vien pāris minūšu laikā. 

Refinansēšana bieži ļauj ietaupīt, jo piedāvā procentu likmi zemāku salīdzinājumā ar aprēķinātām procentu likmēm vairākos aizdevumos. Protams, pārliecināties par to pats pirms parakstiet aizdevuma līgumu! Aprēķiniet esošo kredītsaistību slogu, salīdziet pieejamos piedāvājumus un tikai tad izvēlaties, ar ko parakstīsiet vienošanos! 

Kopsavilkums par aizdevumu veidiem fiziskām personām.

Visi šie aizdevumi fiziskām personām plaši tiek piedāvāti dažādās finanšu kompānijās. Pie mums Jūs variet salīdzināt populārākās nebanku sektora kredītiestādes. 

ĀTRIE KREDĪTIPATĒRIŅA KREDĪTIAUTO KREDĪTI
KREDĪTLĪNIJASKREDĪTU APVIENOŠANA

Atceraties – aizņematies atbildīgi! Vienmēr salīdziniet pieejamos aizdevuma variantus, lai varētu aizvēlēties izdevīgāko aizdevumu!

Pievērsiet uzmanību gada procentu likmei, aizdevuma atmaksas termiņam, papildu priekšrocībām, ko piedāvā aizdevējs – aizdevuma pirmstermiņa atmaksa, kredītu brīvdienas, pirmais aizdevums bez maksas utt. Veltiet laiku aizdevumu salīdzināšanai, lai vēlāk nav jākož elkoņos!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas