Sieviete sameklēja izdevīgu aizdevumu, pamatojieties uz atbildīgas aizņemšanās funkcijām, un šobrīd aizpilda planšetē pieteikumu

Aizdevumi

Atbildīga aizņemšanās

Jeļena Rozentāle

3 min.

Aizdevumi lielākai daļai cilvēku ir kļuvuši par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Lai gan tā jau ir pierasta lieta, nevajadzētu aizmirst izvērtēt savas spējas aizdevuma atmaksai, kā arī joprojām ir nepieciešams analizēt piedāvājumus, lai atvieglotu sev pareiza varianta izvēli. 

Aizdevuma nemaksāšanas sekas

Noteikti jebkurš no mums, arī tas, kas iespējams nekas nav ņēmis aizdevumu, apzinās sekas, kas var piemeklēt, ja netiks veikti maksājumi vai tiks veikti ar kavējumiem. Rezultāts neatmaksātam aizdevumam var būt nepatīkams un ļoti ietekmēt ierasto dzīvi. 

  1. Būs jārēķinās ar papildu izdevumiem kavēto maksājumu gadījumā. Nokavējuma procenti un līgumsods ir reālas sekas, kas sarežģīs jau tā grūto finansiālo situāciju. Katra kavējuma diena liks šķirties no nelielas naudas summas, kas ilgākā laikā pārvērtīsies par jūtamu summas apmēru. Parasti aizdevēji nosaka nokavējuma procentus diapazonā  no 0,05 līdz pat 1%, taču par savu kavējuma likmi vajadzētu pārliecināties parakstītajā ar kredītiestādi līgumā.  
  2. Pārtraucot veikt maksājumus pavisam, esiet gatavs saņemt brīdinājuma vēstuli par parāda nodošanu iekavēto maksājumu iekasēšanas kompānijā. Ja nerīkosieties, ar Jums turpmāk jau sazināsies parādpiedziņas  iestāde, bet parāds turpinās augt. 
  3. Turpinot ignorēt maksājumus, esiet gatavs saņemt ziņu par parāda cedēšanu un nodošanu tiesā. Jūsu bankas konti tiks arestēti līdz situācijas noskaidrošanai, turklāt tiesa var piespriest piespiedu aizdevuma un parāda summas atmaksu, novelkot katru mēnesi no bankas konta. Citreiz tiek novilkta nauda uzreiz no algas, jo ziņa par situāciju tiek nosūtīta darba devējam. 

Nepārprotami, ir skaidrs, ka tas viss ietekmēs aizņēmēja kredītvēsturi. Turklāt šī negatīva informācija diezgan ilgi glabājas parādnieku reģistrā un ierobežos Jūsu aizņemšanās iespējas. Jūs zaudēsiet kreditoru uzticību un to būs diezgan grūti atgriezt – tam vajadzēs patiesi daudz laika. Turklāt lielākiem parādiem bieži ir nepieciešams iziet cauri maksātnespējas procesam, lai varētu patiešām atgriezties aizdevumu tirgū.

Sievieti rokas ievelk parādu slazdā, jo nebija ievērota atbildīga aizņemšanās

Atbildīga aizņemšanās – veiksmīga aizdevuma pamats

Izvairīties no iepriekš minētam nepatīkamām sekām var palīdzēt apdomīga pieeja aizņemšanas procesam. Tas nav sarežģīti, turklāt aizņem ļoti maz laika, taču, protams, prasa atbildīgu pieeju. 

  1. No sākuma ir jāizvērtē,vai tiešām aizdevums ir nepieciešams. Ļoti bieži aizdevumi tiek ņemti mirkļa iespaidā, jo cilvēks ierauga atlaidi sen kārotai lietai. Šādā situācijā ir jāapsēžas, jānomierinās un jāapdomā, vai tiešām nepieciešams preci vai pakalpojumu iegādāties tūlīt. Bieži atbilde būs, ka tā var pagaidīt labāku laiku. Mēģiniet sakrāt vismaz lielāku daļu nepieciešamās summas!
  2. Apdomājiet vajadzīgā aizdevuma apmēru. Neņemiet par daudz tikai tāpēc, ka kreditors piedāvā izdevīgu gada procentu likmi. Turklāt ļoti svarīgi izrēķināt maksājuma summu, ko varēsiet mēnesī atļauties veltīt aizdevuma atmaksai, lai varētu izvēlēties piemērotāko aizdevuma segšanas termiņu – tātad izvērtējiet savu spēju atmaksāt aizdevumu noteiktā laikā.  
  3. Brīdī, kad ir skaidrs, ka bez aizdevuma neiztikt, dodaties uz Comperia aizdevumu salīdzināšanas sadaļu un izpētiet visu piedāvājumu klāstu. Jums jāsaprot, kāds kredīta veids ir nepieciešams vēlamas lietas iegādes vai apmaksai, lai varētu virzīties tālāk un izvēlēties pareizo variantu, pamatojoties uz sevis izvēlētajiem parametriem un gada procentu likmes. Pēdējā ir īpaši svarīga, jo no tās ir atkarīgi Jūsu izdevumi visa aizdevuma segšanas laika periodā. 
  4. Tiklīdz būsiet pārliecināts par savu izvēli, aizpildiet pieteikumu aizdevumam. Jūs droši variet aizpildīt vairākas anketas – tas palielinās Jūsu iespējas aizdevuma saņemšanai. Atbilde no aizdevējiem atnāks dažu minūšu laikā, ja interesējaties par nelielu summu ar īsu atmaksas termiņu. Ilgtermiņa aizdevuma gadījumā lēmuma pieņemšana var aizņemt ilgāku laiku, bet parasti ne ilgāk par vienu darba dienu. 
  5. Tagad Jums tikai atliek sagaidīt atbildi un izvēlēties no aizdevumu variantiem vienu, ja pildījāt vairākus pieteikumus. Noteikti izlasiet līgumu! Pārliecināties, ka dokumentos norādīti noteikumi atbilst gaidāmajam. Protams, aizdevumu salīdzināšanas platformā Comperia ir pieejama informācija vien par licencētām finanšu kompānijām, bet drošība nenāks par ļaunu! 

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Kā varējāt pārliecināties, atbildīga aizņemšanās neaizņem daudz laika, taču pasargā Jūs no neapdomīgiem lēmumiem un iespējamām nelabvēlīgām sekām. 

Pēc aizdevuma saņemšanas strikti pieturaties pie maksājumu grafika. Ikdienas dzīves atvieglošanai noderēs automātiskā maksājuma ieviešana Jūsu internetbankā – tā Jūs būsiet mierīgs, ka neaizmirsīsiet veikt aizdevuma atmaksu.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas