Sieviete telefonā meklē, cik drošs ir interneta kredīts

Aizdevumi

Interneta kredīts: cik drošs

Jeļena Rozentāle

3 min.

Ir vērts vienmēr brīžos, kad pietrūkst naudas, labi apdomāt nepieciešamību paņemt kārtējo kredītu, jo šim lēmumam ir jābūt labi apdomātam un pieņemtam vien ar svaigu galvu. Nedrīkst pakļauties mirkļa emocijām, kas bieži mūs sasniedz tad, kad esam izmisumā par finansiālo situāciju, kas tajā brīdī liekas neatrisināma. 

Interneta kredīts var būt gan labs palīgs steidzamo situāciju risināšanā, gan lāsts, jo tas ir pieejams jebkurā brīdī un var traucēt būt piesardzīgam pareizā kredīta un kreditora izvēlē.

Cik drošs ir interneta kredīts? 

Arvien biežāk parādās krāpnieki, kas izkrāpj naudu Latvijas iedzīvotājiem, nosūtot saites ar vīrusiem vai vienkārši zvanot un prasot konfidenciālus datus. Diemžēl daži arī uzķērās, līdz ar to jābūt uzmanīgiem ar visām lietām, ar ko sastopaties un jāpārbauda, vai konkrēta mājaslapa vai uzņēmums ir droši un uzticami. Arī aizņemoties naudu no kreditora, vajadzētu parūpēties par savu drošību, īpaši, ja aizņematies pirmo reizi un iepriekš neko neesiet dzirdējis par konkrētu finansiālo iestādi. 

Izvēloties slēgt sadarbību jeb ņemt kredītu kādā finansiālā iestādē, drošībai pārbaudiet, vai licence, kas ļauj iestādei darboties, joprojām ir spēkā. To ir iespējams izdarīt valsts mājaslapā Nodokļu maksātāji un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrs (vid.gov.lv). Ielieciet ķeksīti pretī vārdam “juridiskā” un iekopējiet uzņēmuma reģistrācijas kodu. Tādējādi Jūs variet pārliecināties, vai saimnieciskā darbība konkrētai kredītiestādei nav apturēta un droši aizņemties nepieciešamo naudu. 

Sava laika taupīšanai un izvēles atvieglošanai iesakām izmantot bezmaksas kredītu salīdzināšanas interneta platformas, piemēram, Comperia. Pie mums variet atrast informāciju tikai par licencētām Latvijas kredītiestādēm, līdz ar to nebūs speciāli jāpārbauda katru uzņēmumu atsevišķi. 

Noteikti ir vērts parūpēties arī par drošību iepērkoties internetā, tāpēc izlasiet noderīgu rakstu Droši pirkumi internetā.

Vīrietis, sežot pie datora un turot kredītkarti, meklē telefonā interneta kredītu

Kā izvēlēties labāko interneta kredītu?

Mūsdienās variet izvēlēties labāko kredīta piedāvājumu ātri un viegli, baudot rīta kafiju. Ir nepieciešams vien nedaudz laika! 

Atveriet jebkādu kredītu salīdzināšanas mājaslapu, izpētiet piedāvājumus, pievēršot uzmanību tādām lietām kā maksimāli iespējamā summa, kredīta segšanas termiņš un, protams, gada procentu likme. Ir vērts arī pārbaudīt, no cik un līdz cik gadiem tiek izsniegti kredīti katrā iestādē, lai nav jāsastopas ar aizdevuma atteikumu vien tamdēļ, kā neatbilstiet uzstādītiem vecuma ierobežojumiem. 

No gada procentu likmes ir atkarīgs, cik daudz Jūs pārmāksies tajā laikā periodā, kurā atmaksāsiet kredītu. Turpretī summa un termiņš ir cieši saistīti kopā, jo bieži kredītiestādes piedāvā aizņemties summas uz ierobežoto termiņu, tā saucamo ātro kredītu bez komisijas maksas. Ir vērts izskatīt šo variantu, jo vēlaties aizņemties nelielu naudas summu vien līdz algai. 

Interneta kredīts: kā noformēt?

Brīdī, kad esiet pārliecinājies, ka kredītiestāde, kurā vēlāties  noformēt kredītu, ir droša, t.i. strādā saskaņā ar LR likumdošanu un tai ir izsniegta atbilstoša licence, variet pildīt pieteikumu kredītam. Tātad Jums vienkārši jānospiež poga “saņemt kredītu” un kreditora mājaslapā jāaizpilda pieteikums, norādot visu nepieciešamo informāciju. Noteikti norādiet tikai patiesos datus, jo jebkas var tikt pārbaudīt kopējā valsts reģistrā. Nesakiet sadarbību ar kredītiestādi ar meliem! 

Parasti visi kredītu pieteikumi tiek izskatīti gandrīz zibenīgi, īpaši nelielām summām. Pozitīvās atbildes gadījumā naudu savā bankas kontā saņemsiet dažās minūtēs. Taču ņemiet vērā, ka tas var aizņemt vairāk laika, ja banka, kuru pakalpojumus izmantojiet, nav tā pati, ko izmanto aizdevējs. Tādā gadījumā naudu visticamāk saņemsiet vien nākamajā darba dienā. 

Apkopojums par interneta kredītu drošumu

Neskatoties uz to, ka mūsdienās ir ļoti viegli sastapties ar krāpniekiem, Jūs variet atrast piemēroto kreditoru, no kura aizņemties naudu, bez problēmām. Nebaidāties izmantot kredītu salīdzināšanas platformas – tādējādi Jūs ietaupīsiet laiku un varēsiet būt drošs, ka sadarbosieties ar uzticamu uzņēmumu. 

INTERNETA KREDĪTI

Noteikti neņemiet kredītu pirmā kredītiestādē, ko ieraudzīsiet, izanalizējiet visus piedāvājumus, lai varētu izvēlēties izdevīgāko. Izrēķiniet kāda summu variet atļauties izlikt mēneša maksājumos par kredītu, lai beigās nav jāieslīkst parādos tamdēļ, ka nespējiet šo summu segt. 

Jebkādu kredītu vajag ņemt tikai, rūpīgi izvērtējot savas spējas to atmaksāt! Esiet apdomīgs un uzmanīgs!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas