Pāris tur rokās mājiņu: simbols jauno ģimeņu kredītam

Aizdevumi

Kredīts jaunajām ģimenēm

Jeļena Rozentāle

3 min.

Vēlme pēc sava mājokļa ar gadiem pieaug, sevišķi tajā brīdī, kad sākam veidot savu ģimeni. Iegādāties dzīvokli vai māju nav viegls uzdevums, jo tas prasa lielus naudas ieguldījumus, kuru parasti nav, īpaši, ja tiek gaidīts bērns. Atvieglot ceļu līdz savam mājoklim var jaunajām ģimenēm paredzētais kredīts, kas sadarbībā ar valsts galvojumu, piešķir lielākas iegādes iespējas. 

Kas ir kredīts jaunajām ģimenēm?

Tā ir lieliskā iespēja iegādāties savu mājokli iespējami īsā laikā, jo Altumatbalsts samazina pirmās iemaksas summu. Tas nozīmē, ka jūsu jaunai ģimenei nebūs jākrāj summa ilgus gadus pirms varēsiet atļauties paņemt hipotēku. 

Pirmās iemaksas samazinājums mājokļa iegādei ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē. Tiek ņemti vērā bērni līdz pat 23 gadiem ieskaitot, kā arī bērniņš, kas vēl tikai tiek gaidīts. Tieši tāpēc šis kredīts lieliski piemērots arī jaunajām ģimenēm! 

  • 1 bērns ģimenē – 10% no kredīta pamatsummas, bet ne vairāk par 10000 eiro.
  • 2 bērni ģimenē – līdz 15% no kredīta pamatsummas, bet ne vairāk par 15000 eiro.
  • 3 bērni ģimenē – līdz 20% no kredīta pamatsummas, bet ne vairāk par 20000 eiro.
  • 4 bērni un vairāk – līdz 30% no kredīta pamatsumma, bet ne vairāk par 30000 eiro. 

Ņemiet vērā, ka bērniem jābūt deklarētiem tai pašā vietā, kur vecāks, kas ņems kredītu mājokļa iegādei!

Jūs variet būt neprecēts pāris, piesakoties kredītam. Turklāt pieteikties cilvēks, kas audzina bērnu viens.

Valsts garantija tiek piešķirta uz laiku līdz 10 gadiem, kā arī ir vērts zināt, ka Altum atbalstu sniedz vien darījumiem līdz 250 000 eiro.

Ģimene ar bērnu noguruši, jo kredīta noformēšana jaunajām ģimenēm aizņem daudz laika

Protams, izvērtējot Jūsu piemērotību kredītam, tiks izvērtēts jūsu kredītreitings: iepriekšējā kredītpieredze, kā arī ienākumi, darba stāžs, ieņemamais amats u.tml. Kopumā visas detaļas ir svarīgas, lai saprastu, cik uzticams klients būsiet. Pieņemot lēmumu, līdzaizņēmējam vai galvotajam arī vērtēs šis pašas lietas. 

Starp citu, ja plānojiet iegādāties A klases jeb energoefektivitātes mājokli, jūs, kā ģimene, variet pretendēt uz papildu 5% valsts garantiju. Turklāt valsts nodeva tiesību nostiprināšanai zemesgrāmata arī tiks samazināta – līdz 0,5%, ja mājoklis iegādāts par summu līdz 100 000 eiro, vai līdz 1,5% lielākai summai. 

Kā pieteikties kredītam ar valsts galvojumu?

Jums sākumā jāvēršas pie aizdevēja, kas strādā sadarbībā ar Altum, un izsniedz hipotekāro kredītu jaunajām ģimenēm. Pieteikumu jūs droši variet aizpildīt internetā, taču noteikti pēc tam jūs paaicinās arī klātienē, lai varētu pārrunāt visas detaļas. 

Situācijā, kad jums nav pietiekamu iekrājumu pirmajai iemaksai, kredītiestāde pati iesniegs pieteikumu Altum, ar kuras palīdzību pirmā iemaksa var samazināties līdz pat 5% no visas darījuma summas.

Summa, ko finanšu iestāde izsniegs mājokļa iegādei, ir atkarīga no nekustāmā īpašuma novērtējuma. Piemēram, ja vēlamais dzīvoklis tiek pārdots pa 80 000 eiro, bet novērtējums tam ir vien uz 50 000 eiro, tad, ja vien neplānojiet aizņemties arī remontam, starpība jums būs jāsedz pašiem.

Ģimene ievācās jaunajā mājā, jo viņiem apstiprināja kredītu jaunajām ģimenēm

Sarunā ar kredītspeciālistu pēc pieteikuma nosūtīšanas kredītam, Jums tiks smalki pastāstīts, kādi dokumenti ir nepieciešami, kā arī ar kādiem kopīgiem izdevumiem būtu jārēķinās. Parasti ir jāmaksā par līguma noslēgšanu, tiesību reģistrēšanu zemesgrāmatā u.tml. Turklāt ir jārēķinās, ka papildus ikmēneša maksājumiem par iegādāto mājokli nāks klāt maksa par mājokļa apdrošināšanu un kredīta apdrošināšanu, kas finanšu grūtību laikā strādā kā labs atbalsts. 

Sava mājokļa iegāde ir laikietilpīgs process. Ne tikai tamdēļ, ka daudz laika aizņem hipotekārā kredīta noformēšana, bet arī piemērota dzīvokļa vai mājas meklēšana. Ceļš no lēmuma iegādāties savu mitekli līdz tā iegādei – var ilgt gadiem, tāpēc apbruņojaties ar pacietību! 

Citas kredītu iespējas jaunajām ģimenēm

Reti dzīvē viss norit pēc plāna, tāpēc jābūt gatavam arī hipotekārā kredīta atteikumam. Uzlabojiet tās lietas, kuru dēļ kredīts bija atteikts un mēģiniet pēc laika pieteikties vēlreiz

Iespēja iegādāties savu mājokli pavērās, ja jūsu ģimenei ir kāds nekustamais īpašums, ko variet ieķīlāt. Šajā gadījumā pirmā iemaksā vispār var nebūt nepieciešama. Protams, šis variants ir labi jāapsver un jāizvērtē visi riski. 

Hipotekārais kredīts jaunajām ģimenēm ar valsts galvojumu nav vienīgais pieejamais risinājums sava mājokļa iegādē. Ja esiet izvēlējies dzīvi mazā Latvijas pilsētā, iegādāties savu dzīvokli var palīdzēt patēriņa kredīts nebanku finanšu iestādēs. Daži kreditori piedāvā aizņemties 25 000 eiro uz laiku līdz 10 gadiem. Izpētiet arī šo variantu, iespējams tas ir šī brīža labākais risinājums jūsu situācijā.

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas