Sieviete domā, kur paņemt kredītu parādniekiem

Aizdevumi

Kredīts parādniekiem

Jeļena Rozentāle

4 min.

Viens no izplatītākajiem pakalpojumiem, kas tiek plaši piedāvāts teju visās pasaules valstīs, ir kreditēšana un aizdevumu izsniegšana. Līdz ar naudas attīstību un banku un līdzīgu iestāžu parādīšanos, sāka piedāvāt aizņemties naudu uz procentu maksājumiem, jo visos laikos tirgotājiem lielākoties nebija pietiekamu naudas līdzekļu, lai varētu, iegādāties kravu ar nepieciešamajām precēm u.tml. Protams, arī tad bija jāatmaksā aizņemtās finanses laikā, ko pārsvarā šīs summas tika izsniegtas pret nodrošinājumu – to pašu kravu, nekustāmo īpašumu, zemi utt. 

Ar laiku kreditēšana palika populārā starp parastajiem darba cilvēkiem ar ierobežotām finansēm un šobrīd arvien biežāk tiek izsniegts kredīts arī parādniekiem. Kāpēc tā notiek? Atbilde ir vienkārša: šobrīd dzīvojam patērētāju laikmetā, kad paši neko neražojam, bet tikai pērkam. Ja senajos laikos bija populārs barters un mūsu senči varēja apmainīties ar sevis ražotām precēm, tad šobrīd no tā visa mēs esam ļoti tālu. Ja ir nepieciešama maize, mēs to necepam, bet dodamies pirkt uz tuvāko veikalu. Tas pats ar parējām precēm, kuram ir nepieciešami krietni lielāki naudas ieguldījumi: sadzīves tehnika, mēbeles, mašīnas u.tml. 

Ar nelielu pirkumu iegādi parasti tiekam galā paši, taču lielām lietām ar esošiem naudas līdzekļiem parasti nepietiek, jo, kā jau katrs zinām, lielākā mēnešu ienākumu daļa aiziet par mājokli, komunāliem maksājumiem, transportlīdzekli utt. Līdz ar to citas vajadzīgas lietas izvēlamies pirkt uz kredīta rēķina, tādējādi optimizējot savus izdevumus.

Vīrietis datorā meklē, kur pieejams kredīts parādniekiem

Diemžēl daži cilvēki aizraujas ar kredītiem un kādā brīdī paliek par parādniekiem, jo vairs nespēj tikt galā ar visiem mēneša maksājumiem. Pieņemts domāt: “kur viens kredīts, tur – otrais”. Bet vai tas ir pareizs dzīves stils? Noteikti nē, bet ko darīt, ja ar savām ikmēneša finansēm nepietiek? Ir grūtāk, kad vairs nevari arī paņemt kredītu, kas iepriekš bieži glabā, jo ar pēdējā apmaksu bija radušas problēmas. Tieši tāpēc bieži ļoti atklāts jautājums ir, vai kredīts parādniekiem tiek piešķirts?

Kredīts parādniekiem bez galvojuma un ķīlas

Ļoti bieži, esot negatīvai kredītvēsturei, cilvēki automātiski domā, ka nevarēs aizņemties naudu un līdz ar to pat nemēģina aizpildīt pieteikumu kredītam. Taču tas ir aplams priekštats, jo katru pieteikumu kredītiestāde izskata individuāli, skrupulozi izvērtējot katru detaļu: 

  • kāpēc iepriekš bija problēmas laicīgi segt kredītu;
  • vai šobrīd visas kredītsaistības ir segtas;
  • ikmēneša ienākumu apmēru attiecība pret mēneša izdevumiem;
  • ģimenes stāvoklis un apgādājamās personas; 
  • darba vieta un darba stāžs utt. 

Kredītvēsturei parasti nav noteicoša loma, protams, ar nosacījumu, ka šobrīd visas kredītsaistības ir segtas. Svarīgāki ir Jūsu ienākumi, kuriem jābūt oficiālajiem un vislabāk redzamajiem tieši Jūsu bankas kontā, jo bieži pieteikumam tiek prasīts pievienot bankas konta izdruku par pēdējiem sešiem mēnešiem. Ja saņemiet algu skaidrā naudā, vajadzēs pievienot izziņu par to, turpretī, ja alga tiek maksāta “aploksnē”, atteikums kredīta izsniegšanā ir gandrīz garantēts. 

Vispiemērotākais kredīts parādniekiem ir ātrais kredīts, jo tie ir pieejami bez galvojuma un ķīlas. Šim kredīta veidam parasti ir arī mazākas prasības attiecībā pret kredītvēsturi, jo varēsiet aizņemties vien nelielu summu ar īsu atmaksas termiņu. Vienīgi jāņem vērā, ka populārais bezprocentu kredīts, visticamāk personai ar sliktu kredītvēsturi nebūs pieejams, taču noteikti mēģiniet – aizpildiet pieteikumu, pat vairākus, un gaidiet lēmumu no aizdevējiem!

Persona datorā pēta ātra kredīta piedāvājumus parādniekiem

Ilgtermiņa kredīts parādniekiem 

Saprotam, ka papildu nauda parasti ir nepieciešama lielāku pirkumu veikšanai, līdz ar to ātrais kredīts varētu nebūt labākais variants augstās procentu likmes dēļ. Šis kredīta veids ir lielisks vien nelielām aizdevuma summām, ko variet atmaksāt mēneša laikā. 

Patēriņa kredīts piedāvā iespēju aizņemties lielāku naudas summu ar kredīta segšanas laiku līdz 10 gadiem, kas noteikti ir piemērots lieliem plānotiem pirkumiem. Vienīgi kā ir ar ilgtermiņa kredīta izsniegšanu cilvēkiem ar parādiem? Diemžēl šajā gadījumā gan var sastapties ar grūtībām, jo kredītvēsturei šeit ir viena no noteicošām lomām. Vienmēr ir risks aizdot lielu naudu personām, kas iepriekš ar grūtībām ir segušas savas saistības. 

Protams, nav tā, ka cilvēkiem ar sliktu kredītpieredzi, saka kategorisku “nē”, jo, kā minēju augstāk, ir svarīgi, vai šobrīd visi parādi ir atmaksāti. Ja šobrīd viss ir sakārtots, ir cerība saņemt kredītu, taču diemžēl vien ar ierobežojumiem:

  • var palūgt nodrošinājumu;
  • var būt nepieciešams galvotājs;
  • uzliks augstāku procentu likmi;
  • ierobežos kredīta summas apmēru;
  • ierobežos kredīta atmaksas termiņu. 

Jebkurā gadījumā, ja tiešām esiet pārliecināts, ka naudas aizdevums Jums ir nepieciešams un citu iespēju atrast nepieciešamās finanses nav, mēģiniet aizpildīt vairākus pieteikumus kredītam – iespējams kāds kreditors pieņems pozitīvu lēmumu! Pieteikuma izskatīšana ir bezmaksas un kamēr nebūsiet parakstījis līgumu, neuzņemsieties atbildību par interesējošo summu. 

Situācijā, kad jūtiet, ka Jums draud nelabvēlīgās sekas, jo nespējiet laicīgi atmaksāt kredītu, painteresējaties par kredītu apvienošanu. Tas ir lielisks veids, kā optimizēt savus izdevumus kredītsaistību atmaksai, jo šis kredītu veids ir paredzēts tieši tam, lai apmaksātu esošos kredītus.

Ieteikums: noteikti izpētīt visus kredītu piedāvājumus pirms izvēlaties ar ko parakstīsiet līgumu. Sagaidiet atbildes no visiem aizdevējiem, lai varētu izvēlēties izdevīgāko. Noteikti arī izvērtējiet savas spējas atmaksāt kredītu noteiktā termiņā, lai atkārtoti nav jākļūst par parādnieku!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas