Sieviete bērnu kopšanas atvaļinājumā meklē datorā, kur paņemt kredītu

Aizdevumi

Kredīts sievietēm bērnu kopšanas atvaļinājumā

Jeļena Rozentāle

3 min.

Visiem zināms fakts – bērni prasa lielus naudas ieguldījumus. Vēl esot gaidībās ir daudz tēriņu – gultiņa, drēbes, rati, vanniņa utt. Piedzimstot bērniņam, ir jādomā par autiņbiksīšu iegādi, kas pirmos mēnešos tiek “apēsti”, kā arī par maisījumu, ja jaunā māmiņa nebaro ar krūts pienu. Cenas ir augstas, jo cik bēdīgi tas neizklausītos, visvairāk pakalpojumu sniedzēju pelna uz bērniem, t.i. uz precēm, kas paredzētas bērniem. Piedzemdējot bērnu, īpaši pirmo, mammas bieži nekontrolēti iepērk visu, kas pagadās ceļā, nemaz neapdomājot konkrētas lietas nepieciešamību. 

Lieliski, ja ģimene ir pilna un pietiek naudas līdzekļu visām iegribām. Taču ir ģimenes, kur tiek dzīvots no algas līdz algai, bieži no viena ienākuma avota, vai vispār jaundzimušo bērnu audzina vientuļa māmiņa. Šādos gadījumos ir jāapdomā un jāizplāno katrs pirkums – jāsavelk josta ciešāk. 

Ir tādi, kas teiks, bet māmiņas dekrētā taču saņem naudu! Jā, tā ir, bet summa ne vienmēr ir pietiekama, īpaši, ja sieviete pirms bērnu kopšanas atvaļinājuma nav strādājusi vai strādāja, taču šobrīd ir palikuši ar bērnu divatā. Cik daudz naudas ir vajadzīgs, lai samaksātu par īrēto dzīvokli, komunālajiem, pārtiku, autiņbiksītēm utt.? Diemžēl tas nav lēti. 

 • Sieviete, kas pirms dekrēta nestrādāja, saņems no valsts katru mēnesi bērna kopšanas pabalstu 171 EUR un pēc bērna gada vecuma vēl klāt ģimenes valsts pabalstu, kas atkarīgs no bērnu skaita ģimenē. 
 • Strādājošā sievietei vēl papildus pienākas katru dekrēta mēnesi vecāku pabalsts, kas ir atkarīgs no vidējās apdrošināšanas iemaksas un izvēlēta pabalsta termiņa. 
 • Pārējie pabalsti ir vienreizējie. Lasi sīkāk: Kādi pabalsti pienākas pēc bērna piedzimšanas?

Būs arī tādi, kas aizradīs – nevajag dzemdēt, ja nav naudas, par ko uzturēt bērnu! Bet neviens no mums nevar būt pārliecināts, ka kādā brīdī nesabruks visa dzīve. Var pazaudēt otro pusi, darbu, māju utt. Neviens simtprocentīgi nav pasargāts no tādām situācijām.

Māmiņa apskāvusi guļošo mazuli un domā, kur pieejams kredīts sievietēm bērnu kopšanas atvaļinājumā

Kā māmiņai dekrētā tikt pāri finansiālām grūtībām?

Par laimi aiz melnās dzīves svītras vienmēr seko baltā, tāpēc šis grūtais posms ir vienkārši jāpārdzīvo. Kā to izdarīt? 

 • Ja ir pilna ģimene – ar abiem vecākiem, tas ir zvaniņš, ka vīram jāmēģina atrast citu, labāk apmaksātu darbu. Ja dažādu aspektu dēļ tas nav iespējams, var mēģināt atrast haltūras, kas ļaus nopelnīt papildu naudu. 
 • Vientuļa māmiņa, ja ir kam uzticēt bērnu, var atsākt darba attiecības ātrāk vai var mēģināt piestrādāt frīlansā no mājām.  
 • Jāmēģina taupīt naudu uz lietām: pērciet pārtiku ar akcijas cenām, taču neaizmirsiet pārbaudīt derīguma termiņus. Drēbes var iepirkt uz atlaidēm, second hand, tāpat ir citas māmiņas, kas atdot vai pārdod par lētām naudām savu bērnu apģērbu. 
 • Ja ģimenes ienākumi ir ļoti mazi, piesakāties maznodrošināto vai trūcīgo statusam, kas ļaus saņemt papildu atvieglojumus. 
 • Pēdējais variants – paņemt kredītu, taču šis risinājums nederēs visiem, bet vien tiem, kam pietrūkst naudas konkrētam, vitāli svarīgam pirkumam. 

Svarīgi: nekad nekautrējaties prasīt palīdzību citiem cilvēkiem. Vienmēr atradīsies tas, kur palīdzēs no tīras sirds!

Māmiņa māca bērniņam spert pirmos soļus, jo viņai apstiprināja kredītu sievietēm bērnu kopšanas atvaļinājumā

Kredīts sievietēm bērnu kopšanas atvaļinājumā

Pieteikties kredītam vajadzētu vien tādos gadījumos, ja, izvērtējot savu mēneša ienākumus un izdevumus, paliek pāri summa, no kuras varēsiet veikt kredīta ikmēneša atmaksu. Protams, arī gadījumos, kad nepietiek nedaudz naudas līdz pabalsta saņemšanai, variet aizņemties trūkstošo summu un pēc pabalsta saņemšanas uzreiz atmaksāt. 

Jāsaprot, ka kredīts sievietēm bērnu kopšanas atvaļinājumā ir ierobežots ar viņas ikmēneša ienākumiem. Jūs varēsiet aizņemties vien summu, kas atbilst saņemtiem mēneša naudas līdzekļiem. 

 1. Ja pirms dekrēta nestrādājāt, kredīta summa, ko varēsiet aizņemties, būs pavisam neliela un piemērotākais Jums būs ātrais kredīts. Apskatiet ātros kredītus bez komisijas maksām jeb ar 0%. 
 2. Ja strādājāt, bet par minimālo algu, variet aplūkot patēriņa kredītus, taču arī šeit pieejama aizdevuma summa nebūs pārāk liela. 
 3. Sievietēm ar vismaz vidējo algu pirms dekrēta ir iespēja saņemt arī auto kredīta apstiprinājumu, bet, protams, ne mašīnai no auto salona, bet kādam lietotam transportlīdzeklim.  

Pirms jebkāda kredīta noformēšanas ir svarīgi izpētīt piedāvājumu klāstu un salīdzināt vismaz kredītu procentu likmes. Tas Jums palīdzēs izvēlēties izdevīgāko variantu, kur ilgtermiņā izdosies ietaupīt uz procentu maksājumiem. 

Svarīgi! Aizņematies atbildīgi! Ja ģimenē esiet ar bērnu tikai divi un joprojām atrodaties bērnu kopšanas atvaļinājumā, apdomājiet kārtīgi, vai spēsiet segt paņemto kredītu norādītajā laikā!

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas