Persona tur rokās tukšu maku, domājot par kredītu iespējām pēc maksātnespējas procesa

Aizdevumi

Kredītu iespējas pēc maksātnespējas procesa

Jeļena Rozentāle

3 min.

Dzīvē neparedzamo gadījumu rezultātā vienā mirklī var pazaudēt visu. 

Ir daudz cilvēki, kas labos laikos ir paņēmuši lielos kredītus, t.sk. hipotekāros, un krīzes laikā pazaudēja darbu, jebkādus ienākumus un vairs nevarēja veikt lielos ikmēneša maksājumus. Vien 2021. gadā ir ierosināti 929 maksātnespējas procesi fiziskām personām, kaut arī ar katru gadu ir tendence uz skaita samazinājumu. 

Maksātnespēja ir diezgan grūts process, kurā jāiegulda diezgan lieli naudas līdzekļi gan uzsākšanai, gan dzēšanai. Bet ko darīt pēc maksātnespējas procesa noslēgšanas?  Kādas ir iespējas atgriezties finanšu pasaulē? 

Sieviete skatās makā un saprot, ka visa nauda “aizlidoja vējā” un domā, kādas ir kredītu iespējas pēc maksātnespējas procesa

Vai varu paņemt kredītu?

Pēc procesa noslēgšanas cilvēkam tiek dzēsti visi parādi, kā arī tiek atjaunota maksātspēja. Bet vai tiešām tas nozīmē, ka būs iespēja iesaistīties jaunās kredītsaistībās? Atbilde nav viennozīmīga.

Jāsaprot, ka kaut parādi ir dzēsti, tas nenozīmē, ka informācija par tiem ir izsvītrota pavisam. Informācija būs redzama vēl vismaz trīs gadus, kā arī parasti kredītiestādēm ir savas datu bāzes, kur viņi glāba informāciju par savu klientu aizdevumiem – līdz ar to ziņa par maksātnespējas procesu būs redzama krietni ilgāk. 

Godīgi atbildiet sev, vai Jūs pats atkārtoti aizdotu naudu tam, kas nepildīja saistības? Visticamāk atbildēsiet noraidoši. Taču jāatceras, ka vienmēr ir iespēja saņemt no kreditora pozitīvu lēmumu. Katru situāciju vienmēr izvērtē individuāli un noteikti ņem vērā maksātnespējas iemeslu un kā Jūs iesaistījāties risinājumu meklēšanā kredītsaistību atmaksas problēmu sākumposmā. 

Ir gadījumi, kurus noteikti variet atrast arī tiešsaistē, kad cilvēki dalās ar pozitīvu iznākumu – izdodas noformēt patēriņa kredītu vai hipotekāro kredītu lielām summām, kas pamatā domātas nekustāmā īpašuma iegādei. Protams, šajā gadījumā ir jārēķinās ar lielāko procentu likmi un visticamāk lielāku pirmo iemaksu, taču Jums dod iespēju paņemt aizdevumu mērķa sasniegšanai.

Vīrieša roka sniedz 250 EUR sievietei, jo viņa izvēlējās ātro kredītu, no visām kredītu iespējām pēc maksātnespējas procesa

Kreditoru uzticības atgūšana.

Pēc maksātnespējas procesa pabeigšanas nevajadzētu uzreiz mesties iekšā jaunās finansiālās saistībās. Vajadzētu uzgaidīt un atgūt kredītiestāžu uzticību. Kā to paveikt? Kreditori novērtē Jūsu kredītspēju, ņemot vērā tādas lietas kā oficiālie ienākumi, stabila darbavieta, laicīgi apmaksāti ikmēneša maksājumi (par komunālajiem, telekomunikācijas u.c. pakalpojumiem). 

Pavisam neņemt aizdevumus arī nav variants, jo viens no svarīgākajiem aspektiem, ko izvērtē, ir tas, kā Jūs tos nomaksājiet. Šajā gadījumā savas kredītu iespējas pēc maksātnespējas procesa pabeigšanas vajadzētu uzsākt no nelielām summām, piemēram, izmantojot īstremiņa ātro kredītu. Protams, jāatceras, ka Jums šīs kredītu saistības ir jādzēš noteiktā termiņā un neaizturot ikmēneša maksājumus, lai neatkārtos sliktā pieredze. Tikai pēc veiksmīgu šo aizdevumu atmaksas ieteiktu aizņemties jau liekākas summas lielākiem pirkumiem.

Sieviete datorā pēta kredītu iespējas pēc maksātnespējas procesa

Ieteikumi pirms jaunām kredītu saistībām. 

  1. Noteikti vienmēr izvērtējiet nepieciešamību aizņemties un Jūsu spējas segt kredītu. Atceraties par savām kļūdām, ko pieļāvāt un kas noveda Jūs pie maksātnespējas procesa uzsākšanas. Vajadzētu visu izvērtēt, lai nepaļautu situācijas atkārtošanos. 
  2. Kredītu aizdevumi vienmēr ierobežo un neļauj dzīvot brīvi, jo vienmēr jādomā par ikmēneša maksājumu veikšanu. Pie tam var gadīties dažādi neparedzamie gadījumi, kas atkārtoti var novest līdz bankrotam. Tieši tāpēc, noformējot lielos kredītus, vajadzētu arī padomāt par tādām niansēm kā kredītbrīvdienas, kredīta apdrošināšana un apmaksas termiņa pagarināšana. Izvēloties kreditoru, noteikti ņemiet vērā šos bonusus, kā arī, protams, procentu likmi, kas Jūsu gadījumā visticamāk būs lielāka par vidējo. 
  3. Iesakām veidot uzkrājumus neparedzētiem gadījumiem. Atveriet krājkontu un nokārtojiet ikmēneša automātisko maksājumu. Tas palīdzēs izveidot vismaz nelielu drošības spilvenu, kas palīdzēs situācijā, ja nebūs iespējams veikt ikmēneša maksājumu kredīta segšanai. 

 

Mēs, Comperia komanda, esam apkopojoši izdevīgākus piedāvājumus kredītiem, kas var noderēt arī pēc maksātnespējas procesa noslēgšanas. Salīdziniet tos un pirms aizņematies izvērtējiet savas iespējas aizdevumu atmaksāt.  

POPULĀRĀKIE KREDĪTI

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas