Persona paraksta līgumu kredītam ar galvotāju

Aizdevumi

Kredīts ar galvotāju – priekšrocības un trūkumi

Jeļena Rozentāle

3 min.

Nav noslēpums, ka ne vienmēr izdodas saņemt aizdevumu uz labiem nosacījumiem. Turklāt kredītu izsniegt vispār var atteikt gan nepietiekamu ienākumu, gan sliktās kredītvēstures dēļ. Tādos gadījumos uzlabot savas iespējas uz kredīta saņemšanu var, ieķīlājot savu īpašumu vai piesaistot galvotāju

Kredīts ar galvotāju. 

Ne visas kredītiestādes piedāvā aizņemties ar galvotāju, taču lielākas aizdevuma summas bez galvotāja nemaz nav iespējams aizņemties. Bieži galvotājs ir nepieciešams hipotekārā kredīta noformēšanā, kur aizdevuma summas ir mērojamas vairākos tūkstošos. Mājokļa iegādes paredzētos kredītos par galvotāju parasti kļūst ģimenes locekļi. Tāpat galvotājs var būt nepieciešams, ja esat riska vecumā (parasti tie ir 18-21 gadi) un vēlaties aizņemties palielu summu ar patēriņa kredītu.

Ģimene ar bērnu iebrauca savā jaunajā mājoklī, ko iegādājās pateicoties hipotekārajām kredītam ar galvotāju

Jāņem vērā, ka izsniedzot kredītu, kuram ir piesaistīts galvotājs, kredītiestāde pārbaudīs abu cilvēku spējas atmaksāt kredītu ilgtermiņā. Izvērtēs katras personas kredītreitingu, kas nozīmē, ka pārbaudīs ikmēneša ienākumu apmēru, kredītsaistību maksājumu apmēru un kredītvēsturi. Ja Jums kā kredīta ņēmējam būs negatīvi ieraksti kredītvēsturē, tad galvotāja labā kredītvēsture var uzlabot vispārējo ainu un kredītu izsniegs pat uz labiem nosacījumiem. Turklāt, ja abiem ir labi ienākumi un nevainojamā kredītvēsture, visticamāk varēsiet saņemt maksimālo aizdevuma summu un ir iespējamo zemāko procentu likmi. 

Ieguvumi un trūkumi kredītam ar galvotāju. 

Apkopojot augstāk minēto informāciju ir skaidrs, ka kredīts ar galvotāju sniedz lielisku iespēju aizņemties lielāku summu ar zemāko gada procentu likmi. 

Taču kādi ir riski? Kredīta galvotājam noteikti ir jāapdomā vairākas reizes pirms tiešām piekrīt kļūt par aizdevuma galvotāju. Ir jāsaprot, ka visas kredītsaistības nogulsies uz Jūsu pleciem, ja kredīta ņēmējs pārtrauks veikt ikmēneša maksājumus. Tāpēc ir noteikti jāapsver visi plusi un mīnusi šādam naudas aizņēmumam, kā arī ieteiktu parūpēties par tādu lietu kā kredīta apdrošināšana. Noteikti noskaidrojiet par šādu iespēju pirms parakstiet līgumu! 

Protams, kredīta ņēmējam arī vajadzētu padomāt par savu spēju atmaksāt kredītu laikā, lai nevajadzētu pievilt sava galvotāja uzticību. Noteikti noskaidrojiet papildus arī par kredītbrīvdienām un citām kredīta pagarināšanas iespējām nepieciešamības gadījumā.

Persona paraksta hipotekārā kredīta ar galvotāju līgumu

Kas ir nepieciešams, lai pieteikties kredītam ar galvotāju? 

Noteikumi savā būtībā neatšķiras no citu kredītu noformēšanas, vienīgi šajā variantā visu pārbaudīs par abām personām – kredīta ņēmēju un kredīta galvotāju. 

  • Jums abiem jābūt LR rezidentiem (pilsonis vai nepilsonis ar personas kodu), jālieto LR bankas pakalpojumus, kurā ir atvērts konts, kā arī jābūt lietošanā aktīviem telefona numuriem. 
  • Noteikti būs nepieciešams kredīta pieteikumam pievienot bankas konta pārskatu par pēdējiem 6 mēnešiem, lai aizdevējs var pārliecināties, ka jums abiem ir regulāri ienākumi, no kuriem varēsiet veikt ikmēneša kredīta atmaksu. 
  • Esošo kredītsaistību ikmēneša maksājumiem nevar tikt tērēts vairāk par 40% no ikmēneša ienākumiem. 
  • Kredītiestāde pozitīvi novērtēs stabilu darba vietu, kur ir jau beidzies pārbaudes laiks. 
  • Protams, ir svarīga kredītvēsture, kurai kreditors pievērsīs īpašu uzmanību. No tās ir atkarīga gada procentu likme. 

Zemāk variet izvēlēties kādu no kredīta veidiem, kas Jūs interesē, un salīdzināt pieejamus variantus kredītiem ar vai bez galvotāja. Kā iepriekš minēju, galvotājs ir nepieciešams vien aizdevumiem ar lielām summām. 

PATĒRIŅA KREDĪTIKREDĪTU APVIENOŠANA
AUTO KREDĪTIPOPULĀRĀKIE KREDĪTI

Kredītam ar galvotāju nepārprotami ir priekšrocības un ir lieliski, ja Jums ir tāds draugs vai radinieks, kas ir gatavs Jums uzticēties. Bet ir jāsaprot, ka neatmaksājot kredītu, riskam jau ir pakļauti divi cilvēki, tāpēc vajadzētu apsvērt visus “par” un “pret” vairākkārt. Izvērtējiet savas spējas atmaksāt kredītu laikā! 

Jeļena Rozentāle

Cilvēka roka tur pildpalvu, lai parakstītos uz finanšu jaunumu saņemšanu portālā comperia.lv

Nepalaidiet garām jaunumus finanšu jomā

Piesekojiet jaunumiem, lai būtu informēts un nepalaistu garām aktuālākos piedāvājumus.

Es piekrītu personas datu apstrādei un lietošanas noteikumiem.

Jaunākie raksti

Tēmas